غذاهای محرک ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، و نگه داشتن یک دفتر یادداشت غذایی به مدت یک هفته به شما کمک می کند دقیقاً تشخیص دهید کدام غذاها باعث تشدید گاستریت می شوند. گاستریت خود ایمن در مبتلایان به سایر اختلالات خود ایمنی، از جمله بیماری تیروئید هاشیموتو و دیابت نوع ۱، شایع تر است. آکاربوز (داروی بیماری دیابت) و هر دارویی که دارای لاکتولوز و یا سوربیتول باشد می تواند باعث نفخ شود. با نی خوردن مایعات باعث ورود هوا به معده میشود ، بنابراین با لیوان جرعه جرعه بنوشید . جویدن آدامس می تواند باعث افزایش ورود هوا به دستگاه گوارش شما شود و سبب بروز نفخ گردد. ، بعد از ورود به بدن در دستگاه گوارش زندگی می کند. بهاندازه کافی بخوابیم: خواب خوب بزرگترین کمک به دستگاه ایمنی بدن و راهی مؤثر برای کاهش تأثیر استرس به شمار میآید. حمام گرم و آرامش اعصاب: گرمای حمام به تسکین درد شکمی کمک میکند.

استفاده از برخی درمانها میتوانند به بهبود سریع علائم معده درد عصبی کمک کنند. همچنین، دمنوش گل ماهور به مقابله علیه مشکلات مربوط به اجابت مزاج و دفع آسان سموم از بدن نیز کمک میکند. چکیده : خواص عسل برای عفونت بدن یکی از صد ها فایده ی این محصول است. همانطور که اشاره کردیم عفونت های دستگاه گوارش می توانند باکتریایی، ویروسی یا انگلی باشند. برای تسکین گلو درد و همچنین برای کمک به مبارزه با عفونت لوزه، از 2-5 قطره در دستگاه بخور استفاده کنید و هوای آن را استنشاق نمائید. پروبیوتیک ها می توانند به هضم غذا کمک کرده و گاز اضافی معده را کاهش دهند. این چربی های خوب را می توان از مصرف غذاهایی مانند روغن ماهی، روغن زیتون، تخم هویج و روغن تخم گریپ تامین کرد. از دیگر روش های گرم نگه داشتن رحم، گرم کردن پاها است. از این رو، می توان این ماده را گزینه ای مناسب جهت برطرف کردن رفلاکس معده دانست که فرآیند هضم غذا را نیز آسان تر می کند. به این ترتیب که مقدار دلخواه نخود را با آب پخته و به آن ادویه اضافه کرده و مصرف کنند البته نخودآب را با مقداری گوشت نیز می توان پُخت.

نوشیدن یک فنجان آب خنک به همراه نصف قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری آبلیمو باعث کاهش گاز معده بعد از مصرف غذا می شود. حرکات مختلف یوگا: برخی از حرکات مختلف یوگا عضلات شکم را به گونهای تنظیم میکند که باعث خروج گاز اضافی از روده و کاهش نفخ میشود. یکی از این حرکات حالت چمباتمه (نوعی نشستن است که در آن کف پا را بر زمین میگذارند و زانوها را در بغل میگیرند) است. این علائم و بسیاری از علائم دیگر میتواند حاکی از این موضوع باشد که ممکن است معده شما آلوده به میکروب شده باشد. در نهایت این سلولهای غیر طبیعی ممکن است به آدنوکارسینوما، رایج ترین نوع سرطان معده تبدیل شوند. مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان اضافه کرد: عوامل خطر سرطان معده شامل رژیم غذایی از جمله مصرف بالای نمک و غذاهای شور، دریافت کم میوه و سبزی های تازه، مصرف زیاد گوشت قرمز، گوشت های فرآوری شده و دودی، مصرف سیگار و الکل، ژنتیک، سابقه خانوادگی و سابقه زخم معده است. وقتی رشد و تکثیر سلولهای معده از کنترل خارج میشود، فرد به سرطان معده مبتلا میشود.

درمان معمول هلیکوباکتر پیلوری نیز معمولا شامل داروهای کاهش دهنده اسید مانند اسومپرازول، لانزوپرازول، امپرازول یا پنتوپرازول است، به خصوص اگر بیمار علائم زخم یا سوزش معده داشته باشد، بیسموت زیرالسیسیلات معمولا توصیه میشود. و برای اطلاع از روش درمان ورم معده با عسل نیز می توانید به این مقاله در مجله نصرینو سر بزنید. درمان های خانگی ممکن است به کاهش علائم ورم معده کمک کنند اما معمولاً علت اصلی بیماری را درمان نمی کنند. اما جای نگرانی نیست شما میتوانید در اغلب موارد، با درمان گیاهی نفخ معده، داروها، حذف برخی از موادغذایی مانند: شیرین کنندهها، نوشیدنیهای گازدار، شیر و محصولات لبنی، حبوبات، آدامس جویدن و شیوه زندگی مناسب به نفخ معده و کنترل بیشازحد گاز کمک کنید. این دارو با از بین بردن حبابهای گاز اضافی در روده به کاهش علائم نفخ و دل درد کمک میکند. همچنین قطره دایمتیکون برای از بین بردن دل درد و نفخ در نوزادان تجویز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *