اگر می‌خواهید موفق باشید به سرطان معده, اینجا 5 چیز ارزشمند برای دانستن

اجتناب و یا کاهش مصرف داروهای بدون نسخه : مصرف بیش از حد داروهایی نظیر آسپرین، یبوپروفن و ناپروکس موجب گاستریت می گردد. سهم مردان در سرطان معده بیش از زنان است؛ به طوری که از هر 10 هزار و 498 مورد «سرطان معده بروز یافته سالانه» ، 7 هزار و 150 مورد در مردان و 3 هزار و 348 مورد در زنان رخ داده است . درمان معمولاً شامل جراحی برای از بین بردن سرطان معده است. از آنجا که این سرطان معمولاً هیچ علائم اولیه ای ایجاد نمی کند، تا زمانی که به سایر قسمت های بدن سرایت نکند، تشخیص داده نمی شود. سرطانی که به خون یا رگهای لنفاوی “lymphovascular invasion” سرایت نکرده است، پیش بینی درمان بهتری نسبت به سرطانی که در رگهای خونی گسترش یافته است دارد. این نوع از سرطان ممکن است گسترش یابد و از معده به دیگر بخشهای شکم، به خصوص کبد، ریهها، استخوان، دیواره شکم و گرههای لنفاوی سرایت کند.

سرطان معده مرگبارترین سرطان در ایران و بیشترین نقطه بروز آن در ناحیه کاردیای معده است و به سختی درمان می شود و 80 درصد مبتلایان حداکثر ظرف دو سال پس از ابتلا فوت می کنند. سرطان معده در فهرست پنجگانه شایعترین سرطانهای ایران قرار دارد. سرطان معده رشد غیرطبیعی سلول ها است که از معده شروع می شود و معده یک کیسه عضلانی است که در نیمه بالایی شکم شما، درست زیر دنده ها قرار دارد. در این مقاله قصد داریم به یک سوال اساس ی پاسخ دهیم. بر اساس نتایج «نخستین گزارش ثبت سرطان معده مبتنی بر کل جمعیت ایران» سالانه حدود 10 هزار و 500 مورد جدید سرطان معده در ایران بروز می کند و از هر 100 هزار ایرانی، 158 نفر مبتلا به این بیماری می شوند. طبق بررسی های انجام شده، حدود 5٪ از زنان در ایالات متحده مبتلا به PID هستند و این بیماری بیشتر در زنان 15 تا 24 سال دیده می شود. اما نوع اُمیکرون، همه چیز را متزلزل کرده است و علائمی را ایجاد میکند که بیشتر در امتداد خطوط سرماخوردگی و آنفولانزا و در مقابل سویههای قدیمی کرونا است. در بیشتر موارد این سرطان زمانی تشخیص داده می شود که به سایر قسمت ها متاستاز داده و پیشرفت کرده است.

از کل موارد ثبت شده سرطان معده در سال 1393، 60 هزار و 432 هزار (53.9 درصد) سهم مردان و 51 هزار و 628 مورد (46.1 درصد) سهم زنان بوده است. در معده می شود که معده درد عصبی نام دارد. چندین ماده غذایی وجود دارد که می تواند در بدتر شدن علائم گاستریت عصبی نقش داشته باشد. نقش این میکروب در ابتلا به سرطان معده بسیار مهم است اما ابتلا به این میکروب ، برای بروز سرطان معده به تنهایی کافی نیست و باید عوامل خطر دیگری نیز وجود داشته باشند؛ با این حال می توان گفت 90 درصد افراد مبتلا به سرطان معده آلوده به میکروب هلیکوباکتر پیلوری بوده اند. علاوه بر آن، این ماده مغذی می تواند نقش مهمی را در درمان بیماری دیابت، برخی از ناراحتی های چشمی، رفع سرفه، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و همچنین تقویت عملکرد ورزشی ایفا نماید. درد طوری باشد که توان ایستادن و انجام فعالیت های روزمره را از شما سلب نماید. دی اکسید کربن موجود در آب معدنی گازدار، شما را به آروغ زدن مجبور و از فشار شکم کم می کند.

احتمالا پایداری این عفونت، تحت تاثیر فاکتورهایی چون گروه­های خونی ABO، آنتی ژن گروه خونی لوئیس و تفاوت در حساسیت به سویه­های خاصی از این باکتری می­­باشد(5). آنتی اسیدهای خنثی کننده اسید معده. تومورهایی که فراتر از دیواره معده رشد نکردهاند پیش بینی دقیق و بهتری نسبت به تومورهایی دارند که از طریق دیواره رشد کردهاند. مرحله بیماری؛ مهمترین عامل پیش بینی سرطان معده است. دو شاخص مهم مرحله بیماری، تومور و غدد لنفاوی هستند. ♠ سابقه خانوادگی. درصورت ابتلای یکی از افراد درجهی 1 خانواده به سرطان معده خطر ابتلای دیگران هم دو یا سه برابر میشود. رازیانه به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی، ضد باکتری و ضد عفونی کنندگی به رفع علایم ورم معده کمک می کند، یک قاشق غذا خوری دانه رازیانه را با مقداری آب داغ مخلوط کرده و بعد از زمان ده دقیقه به آن کمی عسل بیفزایید سپس روزی دو تا سه بار آن را بنوشید. متناوبا، نصف قاشق سوپ خوری عصاره زنجبیل و عسل را با هم مخلوط کنید. این موضوع به صورت معکوس هم میتواند برای بیمار اتفاق بیوفتد یعنی به همان اندازه که بعضی مواد غذایی برای درمان معده موثر است به همان اندازه هم میتواند درد معده را افزایش داده و حتی باعث خون ریزی و یا زخم معده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *