این است بیش از حد رفلاکس معده نه اغلب دیده می شود، اما این است چرا این خواسته است

بیسموت ساب سالیسیلات؛ گرچه بیسموت یک آنتی بیوتیک نیست، اما می تواند هلیکوباکتر پیلوری را در معده از بین ببرد. عفونت هلیکوباکتر پیلوری در صورت درمان نشدن، در طولانی مدت ممکن است منجر به سرطان معده شود (اما به ندرت اتفاق می افتد). در مواقعی که بدن با عفونت روبرو می شود به دلیل اینکه منجر به التهاب در قسمت مربوطه شده، ورم ایجاد می کند و منجر به تجمع گلبول های سفید در قسمت لگن، مثانه، معده و روده می شود. اسید موجود در سرکه سیب ممکن است سبب کاهش هضم نشاسته شود؛ این کار اجازه میدهد که نشاسته به روده رسیده و باکتریها را در روده، سالم نگه دارد. در حالی که فقط تعداد کمی از مطالعات در مورد زنجبیل وجود دارد، مطالعاتی که بر روی زنان باردار سالم انجام شده خطر کم عوارض جانبی را گزارش میکنند؛ بنابراین، اکثر متخصصان زنجبیل را یک داروی ایمن و موثر در دوران بارداری میدانند. یا حتی زنجبیل تازه به عنوان یک ادویه و چاشنی بسیار موثر برای رفع التهابات معده و تسکین سریع محسوب میشود. استفادهی مداوم یا زیاد از این داروها میتواند مادهی محافظ بافت پوششی معده را کاهش دهد. هنگامی که التهاب رخ می دهد، پوشش معده تغییر می کند و برخی از سلول های محافظ خود را از دست می دهد.

یکی از دلایل مهم یبوست عدم مصرف فیبر و نوشیدن آب به مقدار کافی است. در صورتی که چنین غذا هایی مصرف می کنید، با نوشیدن آب بدنتان تصمیم می گیرد برای مقابله با کم آبی و خشکی در آینده آب را در بدن تان ذخیره کند و به همین دلیل شما پس از نوشیدن آب احساس می کنید پف کرده اید. در بسیاری از شهرها و روستاهای اطراف آن میتوانید چشمه های آب گرم ایران را در طبیعت کوهستانی تجربه کنید. یک قاشق چای خوری عسل را می توانید با یک لیوان آب گرم یا چای مخلوط کنید. به اندازه 3 سانت از زنجبیل خرد شده را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و بعد صافش کنید و اجازه دهید تا مدتی بماند و خنک شود و سپس مخلوط را بنوشید و شما همچنین می توانید زنجبیل را به غذا های مورد علاقه خود اضافه کرده و یا مستقیماً آن را بجوید، این مخلوط را 1 – 2 بار در روز مصرف کنید. عوارض جانبی مصرف این داروها شامل ابتلا به یبوست یا اسهال میشود که به محتویات اصلی این داروها بستگی دارد. با این تفاسیر دریافتن دلیل اصلی این مشکل به نظر سخت می آید ولی می توانید واکنش های خود را به مصرف غذا ها و شرایط مختلف بررسی کنید و بر اساس این اطلاعات دریابید که دلیل اصلی ورم معده تان چیست و برای درمان آن اقدام کنید.

سایر دلایل گاستریت شامل سوء مصرف کوکائین یا نوشیدن زیاد الکل می باشد. بعد با توجه به وضعیت بیمار و عوارض دیگری که این مشکل برجای گذاشته درمان معده با داروهای دیگر در نظر گرفته می شود مثلا ممکن است بعلت کهنه شدن مشکل رفلاکس معده، دریچه معده آسیب دیده باشد یا پرزهای معده صدمه دیده باشند که برای این موارد بعد از درمان اولیه نیاز به درمان خاص این موارد هم هست . از غذاهای سرخ شده و ادویه دار اجتناب کنید. یبوست یکی از بدیهی ترین دلایل ورم معده است، چرا که باعث می شود مدفوع در روده ها بماند و احساس کنید که معده تان سفت شده است و درد، ناراحتی و حتی تجمع گاز در معده را به دنبال داشته باشد. به این ترتیب، مصرف این ماده غذایی باعث میشود غذاهایی که منجر به سوء هاضمه میشوند، سریعتر از معده خارج شوند. از طرفی به جز این موارد حساسیت ها و آلرژی های غذایی دیگری همانند، حساسیت به صدف، مغز ها و تخم مرغ نیز وجود دارد که به طور معمول واکنش بدن نسبت به مصرف آن ها مشخص است. به پزشک بگویید آیا ناراحتی معدهتان بعد از مصرف داروی تجویزی یا داروی OTC مانند آسپیرین یا مسکن روی میدهد یا نه.

برخی از افراد هر روز یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مصرف میکنند. گاهی اوقات ویروس ها، انگل ها، قارچ ها و باکتری هایی غیر از اچ پیلوری می توانند منجر به این بیماری شوند. عکس رادیولوژی: گاهی اوقات یک نوع عکس رادیولوژی با نام بلع باریوم انجام میشود که عکسهای رادیولوژی از مری، معده و روده باریک گرفته میشود تا اختلالات آنها مورد بررسی قرار گیرد. این داروها گاهی اوقات روی سد مخاطی معده نیز تأثیر می گذارند و به اسید اجازه می دهند که زخم ایجاد کند. پزشک ممکن است مصرف داروهای ضد اسید را برای شما تجویز نماید. گاستریت حاد به دلیل مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی ایجاد میشود با متوقف کردن مصرف این داروها نیز از بین میرود. این مشکل در بین بانوان رایج است و جای نگرانی نیست و با شروع قاعدگی این مشکل نیز به آرامی بر طرف می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *