بایدها و نبایدهای درد معده

بنابراین برای درمان گاستریت سعی کنید علاوه بر کاهش استرس با روشهای کاهش استرس مانند یوگا، در طول روز ۳۰ دقیقه فعالیت و یا ورزش داشته باشید. این دارو با کاهش اسید معده علائمی مانند سوزش سر دل، مشکل در بلع و سرفههای مداوم را کاهش میدهد. به این ترتیب فرد میتواند وزن خود را در سطح مناسب و ایده آل حفظ کرده و از فقر ویتامینها، مواد معدنی و آنتیاکسیدانهای مورد نیاز که میتوانند باعث ایجاد مشکل برای بدن شوند، جلوگیری نماید. در آخر توصیه می کنیم که در صورت بروز بیماری های گوارشی به یک متخصص داخلی یا متخصص دستگاه گوارش مراجعه کرده و با درمان بیماری در مراحل اولیه از عوارض جبران ناپذیر آن جلوگیری کنید. با این حال به شما توصیه می کنیم قبل از تغییرات اساسی در رژیم غذایی خود حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. این درست است که اختلالات عصبی دستگاه گوارش بسیار شایع است، اما این مساله نباید منجر به آن شود هر دردی را در ناحیه شکم، درد عصبی معده تلقی کنیم و از پیگیری و ریشه یابی علت اصلی آن غافل شویم هر نوع درد و اختلال در دستگاه گوارش باید بر اساس سن و شرح حال بیمار و در صورت لزوم انجام آزمایشات تشخیصی مورد ارزیابی قرار گیرد تا بر عصبی بودن ریشه آن اطمینان حاصل شود.

پزشک سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی بیمار را بررسی میکند و یک ارزیابی فیزیکی کامل را انجام میدهد. یک علامت مشخصتر که ممکن است به ورم معده مبتلا باشید، استفراغ خون یا مادهای شبیه قهوه است. ورم معده آتروفیک: از بین رفتن تجمع مخاط معده یا غدد. آب پرتقال را قبل از صرف وعده غذایی میل کنید. اگر متخصص مراقبتهای بهداشتی دارویی را تجویز کرده است که فکر میکنید باعث علائم ورم معده شده است، قبل از قطع دارو با او صحبت کنید. مشاوره با پزشک برای تشخیص دقیق قبل از شروع هرگونه درمان مهم است. مخلوط مقدار مساوی از آب ریحان و آب ریشه زنجبیل 2 یا 3 بار در روز برای کاهش درد معده مفید است. قرص خوراکی پنتوپرازول در جهت کاهش میزان اسید معده بدن شما استفاده میشود. در موارد عفونت توسط میکروب هلیکوباکتر پیلوری، ممکن است از آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت استفاده شود. معده درد در ۴۰ درصد موارد به دلیل سوءهاضمه است که سوءهاضمه اختلالی در عملکرد سیستم گوارشی است که به واسطه هضم نادرست و سخت مواد غذایی بروز کرده و باعث ایجاد درد معده می شود.سوءهاضمه معمولا خود را با احساس سنگینی بعد از مصرف غذای نامناسب، احساس سیری زودهنگام، درد و سوزش معده نشان می دهد.

این دارو معمولا چند روزی طول میکشد تا اثر خود را بر جای بگذارد. عفونت معده در کودکان یا هلیکوباکتر بر اثر وارد شدن ویروس به دستگاه گوارش در بدن کودک به وجود می آید. درمان صحیح توسط پزشکان دارای مجوز بسیار ضروری است و به این ترتیب آسیبی به کودک و مادر در هنگام ابتلا به این عارضه در دوران بارداری وارد نمیکند. افزایش احتمال ابتلا به گاستریت در دوران بارداری نیز به دلیل تغییرات هورمونی و فشار وارد شده بر معده جنین نیز رخ میدهد. رشد در پوشش داخلی معده: گاستریت مزمن هلیکوباکتر پیلوری احتمال رشد یا پولیپ را افزایش میدهد، که میتواند منجر به سرطان معده به نام سرطان بافت لنفاوی مرتبط با مخاط معده (MALT) شود. سن، زیرا پوشش داخلی معده با افزایش سن به طور طبیعی نازک میشود. پس از مشورت با پزشک، میتوان از داروهای ضد اسیدی و داروهایی مانند مهار کنندههای پروتون پمپ یا مسدود کنندههای H-2 برای کاهش سطح اسید معده و افزایش قدرت پوشش داخلی معده استفاده کرد. کمبود ویتامین B-12: ورم معده همچنین میتواند باعث شود بیمار توانایی جذب ویتامین B-12 را در خود کاهش دهد. خوشبختانه، روشهایی وجود دارند که میتوانند به زنان در برابر تشدید و ورم معده در حین بارداری کمک کنند، رژیم غذایی یکی از مهمترین راههای تسکین علائم گاستریت است.

پرهیز از نوشیدنیهای گازدار و کافئین دار و غذاهای پرادویه، سرخ شده، اسیدی یا چرب باعث تحریک ناراحتی معده از ورم معده در دوران بارداری میشوند. برخی از موارد التهاب معده در دوران بارداری میتوانند منحصر به دوران بارداری باشند، در حالی که موارد دیگر ممکن است مزمن تر باشند و ممکن است پس از بازرسی دقیق توسط پزشک نیاز به بررسی ویژه ای داشته باشند. راه های درمانی بسیاری برای ورم معده وجود دارد که عسل یکی از روش های درمان ورم معده و کاهش عفونت معده می باشد که در ادامه روش درمان طبیعی التهاب معده با این ماده غذایی معجزه آسا را مشاهده خواهید کرد. پزشک التهاب را بررسی میکند و ممکن است بیوپسی انجام دهد، روشی که در آن یک نمونه کوچک از بافت برداشته میشود و سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال میشود. این یک بیماری جدی است که در اثر گاستریت مزمن متوسط تا شدید ایجاد میشود و توسط متخصص پزشکی درمان نمیشود. یک قانون کلی اجتناب از غذاهایی است که بسیار اسیدی، ادویه دار، کافئین دار یا بیش از حد فرآوری شده یا بسته بندی شده اند. این دارو ممکن است برای سلامتی بیمار بسیار مهم باشد. با این حال، از آنجا که بابونه در این فرمولها با بسیاری از گیاهان دیگر ترکیب شده است دشوار است فهمید که آیا اثرات مفید آن از بابونه است یا از ترکیب سایر گیاهان.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *