در صورت عدم توجه به این بیماری و انجام ندادن روشهای درمانی، ممکن است گاستریت تبدیل به بیماریهای مزمنتر مانند سرطان معده شود. گاستریت مزمن به معنای التهاب خفیف اما دائمی مخاط داخلی معده است. هر چند که احتمال بروز این مشکلات خیلی کم است، اما از آنجایی که این روش لاغری یک نوع جراحی لاغری است، از همین رو ممکن است موجب ایجاد خونریزی داخلی، ترومبوز وریدی، آمبولی وریدی، ضربان قلب نامنظم و عفونت ریه شود. البته در برخی افراد این باکتری از بین نمیرود و به صورت عفونت مزمن در معده خود را نشان میدهد که ممکن است تظاهر آن 20 سال پس از شروع عفونت حاد اتفاق بیفتد. البته منظور ما استفاده از جنسینگ قرمز کره ای هست. امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید. برای این کار بهتر است از یک پتوی الکتریکی یا پد گرم یا همان کیسهی آب گرم استفاده کنید. مقادیر زیادی غذاهای چرب مانند گوشت باعث می شود معده شما کندتر شود و این امر باعث نفخ یا ناراحتی نیز می شود. در این جراحی معده برای چاقی بخشی از معده شما برداشته میشود. این موضوع موجب میشود تا فرد اکثر مواقع احساس سیری کند و میلی به غذا خوردن نداشته باشد.

نخوردن غذا و نیاشامیدن آب به دستگاه گوارش صدمهدیده فرصت میدهد تا خود را ترمیم سازد. این مشاهدات بعد از انجام چندین مطالعه به دست آمد که اثر مصرف بابونه را بر گوارش موشها آزمایش کرده بودند. مشارکت در فعالیت هایی که به کاهش استرس کمک می کنند، مانند ورزش، روزنامه نگاری، مطالعه و یا صحبت کردن با دوستان. مصرف نعناع و یا روغن نعناع می تواند به درمان سوء هاضمه کمک کند. کسانی که به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارند نیز نباید از این عمل استفاده کنند. هرچند تعدادی از عوامل محیطی مانند استرس، شخصیت، شغل، مصرف الکل و رژیم غذایی با بروز زخم ارتباط داشتهاند اما هیچ دلیل متقاعد کنندهای برای اثبات نقش این عوامل در ایجاد زخم معده وجود ندارد. آسیب رسیدن به معده، استفاده از برخی داروهای ضد درد و نوشیدن الکل عوامل موثر در بروز ورم معده می باشند. پیروی از یک رژیم غذایی مطلوب تحت نظر پزشک (یک رژیم غذایی اولیه که از غذاهای غیر تند، نرم و با فیبر کم تشکیل شده است) باعث کاهش مشکلات معده میشود. قهوه برای روده نیز چندان مناسب نیست و باعث تحریک روده می شود.

عمل کوچک کردن معده برای چه کسانی مناسب است؟ عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب نیست؟ این عمل برای افراد مبتلا به صرع، افرادی که چاقی آنها شدید نیست و کسانی که به بیماریهای زمینهای مثل دیابت مبتلا هستند توصیه نمیشود. تا اینجای مقاله یاد گرفتیم که عمل اسلیو معده چیست اما سوال اینجاست که آیا جراحی اسلیو معده مؤثر است و تجربه کسانی که عمل اسلیو معده انجام دادهاند چیست؟ جراحی اسلیو معده یک روش مؤثر برای درمان چاقی است. در صورتی که شرایط فرد بعد از جراحی نرمال باشد پس از ۲ تا ۳ روز از بیمارستان مرخص میشود. ◊ تومور سرطانی بسیار بزرگ میشود و راه عبور غذا و نوشیدنی را مسدود میکند و به انسداد معده میانجامد. اولین قدم برای ورم معده جویدن کامل غذا است. در واقع شخصی که سالم باشد هیچ گاه نباید بعد از خوردن غذا احساس درد و ناراحتی داشته باشد. اگر هیچ یک از این دو عامل وجود نداشت علل دیگر مانند برخی بیماریها مثل کرون، نارسایی عروقی عفونتهای ویروسی، پرتودرمانی، شیمی­درمانی و… درمان گاستریت بستگی به عامل خاص بروز آن دارد و ممکن است شامل تغییر در نحوه زندگی، مصرف دارو و یا در موارد بسیار نادر انجام جراحی برای درمان بیماری و یا حالت خاصی که منجر به ورم معده شده است، باشد.

بیماری کبد میتواند در اثر سوء مصرف الکل، هپاتیت سی یا سرطان ایجاد شده و منجر به تجمع مایعات و تورم شود. این جراحی میتواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، بیماری کبد چرب و آرتروز را کاهش دهد. کاهش یا پرهیز از لبنیات میتواند به تسکین علائم تورم ناحیه شکم در این افراد کمک کند. جراحی اسلیو معده برای افرادی که با کمک ورزش و رژیم غذایی قادر به کاهش وزن نیستند و داروهای کاهش وزن نیز روی آنها تأثیری ندارد، روش مناسبی است. توصیه میشود افرادی که عمل کوچک کردن معده را انجام میدهند، از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنند و حتماً ورزش کنند تا بتوانند کاهش وزن خود را برای طولانی مدت حفظ کنند. تا حد امکان پر تحرک باشید و سعی کنید به طور منظم ورزش کنید. این موارد از خوردن زیاد تا بارداری متغیر هستند. زخم های معده در کودکان نادرند و خط بروز آن با افزایش سن زیاد می شود بیش از ۷۰ % موارد این بیماری بین سنین ۲۵ تا ۶۴ سال رخ می دهند. در انتها فقط ۲۰ تا ۲۵ درصد اندازه واقعی معده باقی میماند. همانطور که گفته شد در جراحی اسلیو معده، معده فرد به اندازه قابل توجهی کوچک میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *