بعداً می توانید از ما تشکر کنید – 8 دلیل برای توقف فکر کردن درباره زخم معده

این روشها میتوانند شامل تغییر رژیم غذایی، تغییر نوع یا مقدار داروهای مصرفی، کمک به کنترل استرس و تجویز آنتیبیوتیکها و داروهایی برای کنترل عفونت ناشی از هلیکوباکتر پیلوری باشند. استرس شدید ناشی از جراحی، سوختگی یا عفونتهای شدید میتواند باعث ورم معدۀ حاد شود. است. افراد ممکن است علائم ورم معده را برای مدت کوتاهی (ورم معدهی حاد) یا برای سالهای طولانی (ورم معدهی مزمن) تجربه کنند. مصرف زیاد غذاهای فرآوریشده، غذاهای سرخشده و غذاهای تند و پُرادویه، میتوانند علائم ورم معده را در افراد تشدید کنند. • مصرف انجیر میتواند موجب نفخ شدید معده شود. با این حال، ورم معدخ مزمن هنوز هم یکی از رایجترین عفونتهای جدی همهگیر با عواقب شدید کشنده مانند زخم معده یا سرطان معده است. خیلیها ورم معده و زخم معده و سوءهاضمه را با هم اشتباه میگیرند. ورم معده و سوءهاضمه علائم مشابهی دارند و به همین دلیل عدهای این دو را با هم اشتباه میگیرند. خوشبختانه، اگر دستورالعملهای روی جعبه محصول رعایت شود، داروهای بدون نسخه عموماً بیخطر هستند.کورتیکواستروئیدهایی مانند پردنیزولون آبشار التهابی را در اوایل فرایند مهار میکنند که احتمالاً به همین دلیل است که در کاهش التهاب بسیار مؤثر هستند.

اگر علائمتان مدت بیشتری به طول انجامید یا علائم جدیتری مانند وجود خون در مدفوع مشاهده کردید، ممکن است مشکلتان از جایی غیر از معده نشئت گرفته باشد. در ادامه راههایی برای کاهش علائم ورم معده و جلوگیری از بازگشت آنها، معرفی شده است. سوءهاضمه و دردهای موقتی معده طبیعی هستند، اما ورم معده از طریق آزمونها و دردهای مکرر شناسایی میشود. ماست طبیعی هم می تواند به درمان نفخ کمک کند. به جای متوسل شدن به آنتیبیوتیکها، باید برای تسکین باد معده راههای طبیعی پیدا کرد. ناتوانی دفع بهرغم احساس دفع یا همان زورپیچ حالتی است که شما حس می کنید باید شکم خود را خالی کنید، اما زمانی که تلاش می کنید، هیچ مدفوعی از شما خارج نمی شود. بنابراین اگر این علائم را بهمدت طولانی مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید. اگر تصور میکنید معدهدردتان ناشی از ورم معده است، بهتر است به دکتر مراجعه کنید تا وضعیتتان بهدرستی تحت بررسی قرار بگیرد.

اگر در هنگام معاینه موارد غیر معمولی مشاهده شود، پزشک ممکن است یک نمونه کوچک از پوشش داخلی معدۀ شما را بردارد. اگرچه محققان معتقدند در کوتاه مدت رژیم غذایی ضدالتهابی به درمان بیماری کمک زیادی نمیکند، اما در بلند مدت میتواند در بهبود علائم بیماری مؤثر شود. اگرچه عفونت باکتریایی از شایعترین عفونتهای انسانی در سراسر جهان است. ۱۵ الی ۲۰ گرم شنبلیله را در یک لیتر آب دم کرده و صاف کرده آن را با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط كرده و روزی سه فنجان قبل از غذا میل نمایید. بههمین دلیل با دیدن نشانهها باید فوراً به پزشک مراجعه کنیم تا داروی مناسب را برای درمان زخم معده تجویز کند. وقتی باکتری معده آسیب قابل توجهی به غشای معده وارد کرد، اسید می تواند وارد غشا شود و باعث به وجود آمدن زخم معده شود. برخی ترجیح میدهند از داروهای ضداسید بدون نسخه برای کنترل علائمشان استفاده کنند، درحالیکه عدهای دیگر از مهارکنندههای پروتون پمپ (گروهی از داروها هستند که وظیفهشان کاهش پایدار اسید معده است) یا سایر داروهای تجویزی پزشک برای کنترل اسید معدهشان استفاده میکنند. سایر بیماریها و شرایط ایجاد ورم معده مزمن یا حاد ممکن است با سایر موارد پزشکی از جمله (HIV)، بیماری کرون و عفونتهای انگلی همراه باشد.

اما فقط برخی از افراد مبتلا به این عفونت دچار گاستریت یا سایر اختلالات دستگاه گوارش فوقانی میشوند. در نتیجه آنها بیشتر از افراد جوان مبتلا به عفونت یا اختلالات خود ایمنی میشوند. عفونت (هلیکوباکتر پیلوری) در دوران کودکی علت اصلی ورم معده مزمن است، که منشأ میکروبی عامل اصلی روند بیماری است. دلیل اصلی ورم معده، تضعیف غشای مخاطی معده است. هلیکوباکتر پیلوری یکی از علل اصلی ورم معده است و به نظر میرسد در معده ۵۰ درصد مردم دنیا وجود داشته باشد. محرک ها روده های شما را منقبض می کنند و در نتیجه باعث حرکت راحت تر مدفوع می شوند. طبق بررسی های انجام شده، شایع ترین علامت ریفلاکس اسید، سوزش معده است. این سوزش و معده درد ناشی از شرایط وخیم روحی و روانی رخ میدهد. علائم ورم معده در افراد مختلف متفاوت است ولی بهطورکلی این علائم شامل دردهای مکرر معده، نفخ معده، سوزش معده و … افراد مسن بیشتر در معرض خطر ورم معده هستند. مسکنهای معمولی مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن میتوانند باعث ورم معده حاد و ورم معده معمولی شوند. ورم معده میتواند خفیف، مزمن یا حاد باشد. داشتن یک رژیم غذایی سالم، ترک سیگار و ورزش کردن میتواند تا حد زیادی شما را از خطر ابتلا به ورم معده دور کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *