تاریخچه درد معده رد شد

استرس. استرس شدید ناشی از جراحی، آسیب، سوختگی یا عفونت های شدید می تواند منجر به گاستریت حاد شود. علائم سرطان روده بزرگ نیز میتواند مبهم یا شبیه به سایر سرطانهای شکم به نظر برسد. به این صورت که پس از تخمکگذاری، کاهش استروژن، علائم گوارشی مانند نفخ، یبوست، اسهال یا درد شکم را بیشتر میکند. مشهور است که دمنوشها نیز دردهای شکمی را تسکین میدهند. هنگامی که آسیت برای اولین بار ایجاد میشود، احتمالا بیمار هیچ علامتی را متوجه نخواهد شد. اما بستگی به این دارد که چه چیزی باعث مشکل شما شده است. علی اکبر سیاری فوق تخصص گوارش کودکان، درباره عواملی که میتواند سبب بروز ورم معده در کودکان شود، اظهار کرد: ورم معده در کودکان علل مختلفی دارد، اما شایعترین علت بروز آن میکروبی است که وارد معده میشود. این اتفاق در اثر علل مختلفی همچون یبوست، نفخ معده یا روده، عدم تحمل لاکتوز، پرخوری، سندروم پیش از قاعدگی و تغییرات هورمونی زنانه رخ میدهد. در صورتی که تورم ناحیه شکم در اثر یبوست، پرخوری، نفخ یا عدم تحمل لاکتوز باشد، میتوان با رعایت رژیم غذایی، عدم مصرف مواد غذایی نفاخ، مصرف سبزیجات یا ورزش تورم را درمان کرد؛ اما در شرایطی که تورم ناحیه شکم از علائم بیماریهای جدی گفته شده باشد، درمانهای تخصصی نیاز خواهد بود.

در واقع بیماری ورم معده یک اصطلاح کلی بوده که گاهی ممکن است با زخم معده، اثنیعشر، التهاب معده و مری و رفلاکس همراه باشد که بر اثر اسیدی که در معده ترشح میشود به وجود آید. در واقع با قطع این عوامل ورم معده ای که مردم تصور می کنند رفع می شود. گاستریت زمانی فعال می شود که سیستم گوارشی شما تحت فشار قرار می گیرد و پوشش معده شما ملتهب می شود. پیش گیری از عفونت هلیکوباکتر پلوری ؛ مشخص نیست که هلیکوباکتر پلوری چگونه گسترش می یابد، اما برخی شواهد نشان می دهد که می تواند از فرد به فرد یا از طریق غذا و آب آلوده منتقل شود.شما می توانید برای محافظت از خود در برابر عفونت ها، مانند هلیکوباکتر پلوری با شستن دست ها با آب و صابون و با خوردن غذاهایی که کاملاً پخته شده اند. اما مقاومت در ایران در قیاس با آفریقا بسیار پائین­تر است. این زخمی آنترال گسترایتیز احتمال ابتلا به سرطان در آنها بسیار کم است.

نعنا گیاهی است که به رفع نفخ و درد معده بسیار معروف میباشد. مانند قهوه، کولا معمولا حاوی کافئین است که باعث افزایش تولید اسید معده می شود. از مصرف قهوه، شکلات، سرخ کردنی، غذاهای تند و محرک، و شیرینی خامهای خودداری کنید. در حقیقت مصرف مقدار کم گوجهفرنگی گاهی اوقات برای برخی افراد مبتلا به این بیماری مناسب است، اما سایر افراد احتمالاً بهتر است در هنگام ابتلا به مشکلات معده از مصرف گوجه فرنگی بطور کامل خودداری نمایند. اما برای تورم ناحیه شکم علل نگرانکنندهای نیز وجود دارد. دکتر مهران بابایی فوق تخصص گوارش، کبد و مجاری صفراوی با حضور در برنامه طبیب شبکه سوم در مورد معده و علل خصوصا ورم معده صحبت هایی داشتند که به آن می پردازیم. پان گسترایتیز که ورم معده کلی می شود. این بیماری باعث خواهد شد که محتویات معده به مری فشار وارد کرده و باعث احساس سوزش در این قسمتها شود. حمله اشتباه سیستم ایمنی شما به بدنتان: این اتفاق “گاستریت خود ایمنی” نامیده می شود، این نوع گاستریت هنگامی اتفاق می افتد که بدن شما اشتباها به سلولهایی که روکش معده شما را تشکیل می دهند حمله کند. افزودن کمی عسل به سرکه ممکن است پوشش آسیبدیده معده را تسکین دهد.

با خوردن یک قاشق سرکه سیب به صورت روزانه از معده درد پیشگیری کنید. اگر در تشخیص پاتولوژیست ورم معده تشخیص داده شود خطرناک خواهد بود. درمان های خانگی برای ورم معده می تواند علائم را تسکین داده و به بهبود دستگاه گوارش تحریک شده کمک کند. همچنین ممکن است کلنی سازی باکتری ها و اثرات آن را کاهش دهد. استامینوفن تب و درد را کاهش میدهد، اثرات جانبی آن از ایبوپروفن کمتر است و احتمال اینکه معده درد ایجاد کند هم کم است. می باشد. در این نوع ورم معده، سگ در ایجاد آن دخیل می باشد. گشنیز از خانواده جعفری دارای رایحه خوش بواست که مقوی معده، ضداسپاسم، ضددرد (دل درد)، ضدمیکروب، ضدقارچ، تقویت کننده قوای جنسی، هضم کننده غذا، صفراآور، آرام بخش، کاهش دهنده قندخون، کاهش دهنده چربی خون و کاهش دهنده فشارخون می باشد. سن، زیرا دیواره معده، به طور طبیعی، با گذشت سن، ضعیف و نازک می شود. به طور معمول ظرف دو ساعت پس از مصرف لبنیات افراد دچار تورم شکم میشوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *