عفونت هلیکوباکتر پیلوری چگونه باعث آسیب می شود؟ پزشکان بر این باورند که میزان آسیب پذیری نسبت به این باکتری میتواند ارثی باشد. طولانیاش نکنید چون ممکن است به پوستتان آسیب برسانید. موارد درمان نشده یا شدید گاستریت مزمن با عوارضی همراه است. با تند غذا خوردن، گاز های مواد غذایی در معده سگ ها می پیچد و موجب نفخ و درد بسیار شدید در معده می شود. گاستریت، نام علمی این بیماری است و در نژاد های مختلف سگ می تواند به صورت گاستریت حاد و یا گاستریت مزمن ظاهر شود. در صورت درمان موارد حاد بیماری به ندرت سبب بروز عوارض میشود. باد شکم یا گاز معده یک بیماری نیست، بلکه نشانهای مربوط به برخی دیگر از وضعیتهای نامساعد سلامتی است. برای پیشگیری از باد شکم و سوءهاضمه، بهتر است بعد از غذا تکهای از زنجبیل تازه را بجوید. همچنین پرخوری یا نجویدن غذا از علل اصلی درد معده است. تجربه و تخصص جراح در این زمینه بسیار موثر است. اگر علل زمینه ای درمان نشوند (به عنوان مثال ، شدید هلیکوباکتر پیلوری عفونت ، خوردن غذاهای پرادویه و / یا مصرف الکل) ، تغییرات رژیم غذایی ممکن است منجر به تغییر اندکی در علائم ورم معده شود و یا تغییری در آن ایجاد نشود.

در برخی افراد نوع خودایمنی این بیماری با عفونت H. پیلوری مزمن یا شدید مرتبط است. تغییر سبک زندگی و اصلاح رژیم غذایی در درمان این بیماری موثر است. به همین دلیل نخستین گام برای درمان ورم معده در سگ ها، اصلاح روش تغذیه می باشد. البته ورم معده در سگ ها بیشتر از گربه ها شایع است و می تواند سلامت سگ ها را به خطر بیندازد. نمونه برداری از مخاط معده ، که در معاینات آندوسکوپی انجام می شود ، اغلب در بیماران برای شناسایی علل ورم معده مزمن استفاده می شود و ممکن است تجسم فرسایش مخاط و سایر تغییرات مخاط معده را امکان پذیر کند. توصیه میشود از ترکیبات مفید برای معده مانند شیرین بیان برای تهیه سوپ به مقدار خیلی کم که طعم آن غالب نشود، استفاده کنید. توصیه های کلی در مورد غذاها و نوشیدنی هایی که باید برای کاهش و تسکین علائم ورم معده استفاده کنید وجود دارد.

همان طور که ذکر شد، این بیماری شایع در سگ ها به دلیل تغذیه نامناسب ایجاد می گردد. این بیماری یک سندروم گوارشی است که موجب ایجاد التهاب در دیواره های معده سگ ها می شود. آسان ترین راه تشخیص «هلیکوباکتر پیلوری» انجام یک آزمایش خونی است که می تواند پادتن ها یا آنتی بادی هایی را شناسایی کند که در پاسخ به عفونت تشکیل می شوند. ورم معده را با روش های خانگی دیگر نیز می توانید درمان کنید که در ادامه مطلب چند راهکار مفید و موثر را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. معده درد یکی از دردهای آزاردهنده است که انجام بسیاری از فعالیت های بدنی و کارهای روزمره را غیر ممکن می سازد. ورم معده سگ را می توان از بیماری های سگ دانست که می تواند جان آن ها را به خطر بیندازد. برای انقباض ناشی از اسهال، داروهایی که لورئامید (Imodium) یا بیسموت سوبسالیسیلات (Kaopectate یا Pepto-Bismol) دارند می تواند به شما کمک کند. برای درمان درد معده بعد از آندوسکوپی و سنگینی معده، در جهت رفع این مشکل تا 8 ساعت بعد از آندوسکوپی بجز آب و یا آب میوه های طبیعی بدون اسیدی چیزی میل نشود تا به درمان درد معده بعد از آندوسکوپی کمک نماید.

یک گرم سنگ نمک را با آن میکس و از آن میل کنید. 20 گرم برگ و ریشه کاسنی را در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کرده آن را با عسل صبح ناشتا دو فنجان میل نمایید. پزشک میتواند این اطمینان را به شما بدهد که کودکتان بدون هیچ عارضهای در مسیر بهبودی قرار دارد. با این وجود، در مواردی که گاستریت برای مدت طولانی درمان نشده باقی بماند؛ احتمال ابتلا به خونریزی و زخم معده افزایش مییابد. زخم شدید ممکن است سبب خونریزی داخلی شده و در صورت عدم درمان زندگی را در معرض خطر قرار دهد. اطلاعات شخصی کلیدی را یادداشت کنید، از جمله استرسهای شدید یا تغییرات اخیر زندگی. به عنوان مثال میتوان گفت هلیکوباکترپیلوری یکی از مهم ترین عامل های بیماری گاستریت به شمار می رود که با انجام آزمایشهای ایمنی شناختی ،آزمایش مدفوع ،آزمایش های نمونه برداری ،آزمایش خون و آزمایش های تنفسی میتوان به وجود آن پی برد.همچنین باکتری ها و میکروب های دیگری وجود دارند که می توان با انجام آزمایش های گفته شده آنها را شناسایی کرد تا شاید دلیل بیماری ورم معده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *