خیابان گفتگو: نفخ معده

شواهد علمی نشان میدهند افزودن برخی پروبیوتیکها به برنامه غذایی، باعث کاهش تعداد هلیکوباکتر پیلوری در معده و تاثیر بهتر آنتیبیوتیکها در نابودی هلیکوباکترپیلوری میشود و به کاهش علائم زخم معده کمک میکند. اما خوب جویدن غذا به بهبود این اختلال کمک میکند. جویدن غذا، نهتنها به بهبود نتایج اسلیو معده کمک میکند بلکه بهطورکلی عملکرد معده را تقویت میکند. پوره سبک است و ناراحتی شکم کودک را برطرف میکند. همهی مزایا و معایب این جراحی کاملاً برای من توضیح داده شد و من اعتماد به نفسم را دوباره به دست آوردم. اگر تصمیم به انجام عمل اسلیو معده گرفتهاید، باید رژیم و عادات غذاییتان را تغییر دهید تا یک جراحی کاملاً موفق داشته باشید. در تمام مراحل این جراحی احساس میکردم که کاملاً تحت حمایت هستم. سپس درمییابد که معده، روده و بهطورکلی سیستم گوارشی او در هضم چه غذاهایی با مشکل مواجه است و چه خوراکیهایی او را به نفخ معده میرساند. برای کسانی که مشکل گوارشی دارند، انواع ماست های پروبیویک یک گزینه عالی برای استفاده به همراه غذاست. چه کسانی بعد از عمل دوباره چاق میشوند؟

تجربیات کسانی که عمل اسلیو را انجام دادهاند! باید در تمام جلسات بعد از عمل شرکت کنید تا پزشک بتواند پیشرفتتان را زیر نظر داشته باشد. شما عزیزان میتوانید با دریافت مشاوره آنلاین از بهترین جراح عمل اسلیو معده در دکترتو، هزینه دقیق این جراحی را سؤال کنید. اگر قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید یا اگر این عمل را انجام دادهاید، احتمالاً سؤالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. معمولاً هزینه عمل اسلیو معده به طور آزاد، چیزی حدود 20 تا 27 میلیون میشود. از همه مهمتر، بعد از انجام این عمل کمتر احساس گرسنگی میکنید و مصرف غذا را تا حد زیادی کاهش مییابد. علاوه بر این، ورزش و تغذیهی مناسب به کاهش وزن کمک زیادی میکنند. داشتن یک رژیم غذایی سالم، ترک سیگار و ورزش کردن میتواند تا حد زیادی شما را از خطر ابتلا به ورم معده دور کند. پزشک به افراد توصیه می کند تا از عوامل محرک گاستریت مانند الکل، سیگار کشیدن یا مصرف بعضی از غذاها خودداری کنند. برخی از افراد آنزیمهای طبیعی کافی برای هضم کامل غذا تولید نمیکنند؛ بنابراین مصرف آنزیمهای اضافی مانند پاپائین ممکن است به تسکین علائم سوءهاضمه کمک کند.

علاوه بر این، تقریباً ۶۰-۷۰% از وزن اضافی بدن تا یک سال بعد از جراحی، کاهش پیدا میکند. بهطورکلی، افراد ۶۰ درصد از وزن اضافی خود را در طول ۱۲ الی ۱۸ ماه از دست میدهند؛ بنابراین اگر ۱۰۰ کیلوگرم اضافهوزن دارید، حدود ۶۰ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. درصد موفقیت جراحی اسلیو معده چقدر است؟ چگونه مراقب سلامتی خود را بعد از اسلیو معده باشیم؟ کمآبی بدن فرایند هضم را دچار اختلال کرده و درنتیجه باعث معده درد میشود. این باکتری در بدن نزدیک به 70درصد جمعیت جهان وجود دارد که البته با تغییر در عادات تغذیهای و رعایت بهداشت میتوان از ورود این میکروب به معده و روده جلوگیری کرد. مایعات نقش بسیار مهمی در تسکین علائم عفونت معده دارند، زیرا آب بدن بهطور مرتب در اثر عرق کردن، اسهال و استفراغ، از دست میرود. زیرا پوشش معده با افزایش سن نازک می شود و از این رو احتمال ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری یا اختلالات خود ایمنی در افراد مسن نسبت به افراد جوان بیشتر می شود. این احتمال وجود دارد که پس از جراحی کاهش وزن، وزن کافی از دست ندهید یا دوباره وزن اضافه کنید.

برای جلوگیری از افزایش وزن، باید تغییرات دائمی سالمی در رژیم غذاییتان ایجاد کنید و فعالیت بدنی و ورزش منظم داشته باشید. در نهایت، پاداش کاهش وزن، بهبود وضعیت سلامت است. برای مثال اگر به طور مکرر میان وعدههای پرکالری مصرف کنید، ممکن است کاهش وزن کافی نداشته باشید. از مصرف نوشیدنیها و تنقلات پرکالری بپرهیزید. پس از ۲ الی ۳ ماه میتوانید وعدههای غذایی عادی را مصرف کنید. اگر بیمار خیلی چاق باشد و اضافهوزنی بالای 50 کیلوگرم داشته باشد، این عمل از نظر بیمه یک عمل زیبایی محسوب نمیشود و بیمه تا حدودی هزینههای آن را متقبل میشود. هزینه این عمل به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از تجربه پزشک گرفته تا عواملی مثل بیمارستان و شهری که جراحی در آنجا انجام میشود. بعد از انجام این جراحی، بسیاری از بیماریهای مرتبط (همچون دیابت نوع ۲، بیماری کبد چرب، درد مفاصل، آپنه خواب، کلسترول بالا و فشارخون بالا) برطرف میشوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *