در صورتی که گاستریت مزمن برای سالهای طولانی ادامه داشته باشد، پیشرفت کرده و به مرحلهای به نام متاپلازی میرسد که در این مرحله احتمال ابتلای شخص به سرطان معده کمی بیشتر میشود. به التهاب و ناراحتی لایه مخاطی معده گاستریت و یا ورم معده گفته می شود. با شرکت در جلسات درمانی و یا گروه های مربوط به کنترل استرس به راحتی میتوانید این تکنیک ها را یاد بگیرید. نتایج حاصل از بررسی های مربوط ورم معده چیست؟ به منظور دیدن آنچه در درون شما اتفاق می افتد، پزشک ممکن است بخواهد آندوسکوپی را برای بررسی التهاب انجام دهد. همچنین ممکن است پزشک بعد از بلعیدن محلول باریم، اشعه ایکس دستگاه گوارش شما را بگیرد، که به تشخیص مناطق نگران کننده کمک می کند. عوامل خارجی که سبب رشد باکتریهای تبدیل کننده نیترات درمعده میگردند. تقویت کننده های سلولی موجود در عسل به جلوگیری از بیماری عروق کرونر کمک میکند. داروهایی به نام بازدارنده های پمپ پروتون با جلوگیری از سلول هایی که اسید معده ایجاد می کنند، کار می کنند. قبل از شروع یکی از این داروها با پزشک خود صحبت کنید تا یک برنامه درمانی مناسب شما ایجاد کند.

با دکتر خود صحبت کنید تا یک برنامه درمانی موثر برای شما تهیه کند. در طی این روش، دکتر شما با دقت لوله را وارد می کند تا به آنها اجازه دهد تا در مری و معده ببینند. همچنین افرادی که غذا را قبل از هضم، خوب نمیجوند ممکن است دچار این عارضه شوند، چون به منظور هضم کافی ذرات غذایی و زیاد باقی نماندن آن در معده لازم است اندازه غذا پیش از بلع به کمتر از یک میلیمتر برسد. اگر ورم معده ناشی از NSAID یا سایر داروها باشد، اجتناب از این داروها برای تسکین علائم شما کافی است. ویژگی های ضد باکتری و ضد ویروسی این گیاه دارویی نیز می توانند باعث ایجاد تعادل در میکرو ارگانیسم های موجود در دستگاه گوارشی، و در نهایت تسکین گاز، نفخ بیش از حد معده، گرفتگی معده و یبوست شوند. به دلیل این عوارض احتمالی، مهم است که در صورت مشاهده علائم ورم معده، با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر مزمن باشد. با این حال، هیچ مدرکی دال بر تأثیر آنها بر ترشح اسید وجود ندارد. علائمی از ورم معده وجود دارند که هیچ وقت نباید آنها را دست کم گرفت.

استفاده منظم از این مسکن ها و یا مصرف بیش از حد آن ها می تواند باعث کم شدن یک ماده ی کلیدی شود که از معده ی شما محافظت می کند. این باکتری است که مخاط داخلی معده را آلوده می کند معمولاً از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، اما از طریق غذا یا آب آلوده نیز قابل انتقال است. برخی از آنتی اسیدها ممکن است باعث اسهال یا یبوست شوند، بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این عوارض با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است پزشک دلیل خوبی برای تجویز آسپرین، آهن، پتاسیم یا برخی داروهای دیگر که باعث ورم معده می شود، داشته باشد. یا اینکه بی جهت حالت تهوع داشته باشید؟ انگور منتخب جهت اعمال رژیم انگور باید طعم شیرین داشته باشد، زیرا هر چقدر که انگور شیرین تر و رسیده تر باشد ، درجه گرمی آن هم بیشتر می شود ، یعنی انگور زمانی که به درجه رسیدگی کامل می رسد و شیرین تر می شود گرمی آن هم افزایش می یابد به همین جهت رژیم انگور برای هر مزاجی مناسب است . ضعف در پوشش داخلی معده شما باعث می شود اسید معده به آن آسیب برسانند و آن را ملتهب کنند و باعث ورم معده شود.

به همین دلیل سامانه تله ویزیت (TeleVisit24) با بهترین متخصصین داخلی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان به صورت آنلاین و بدون نیاز مراجعه حضوری هست. شیرین بیان DGL برای بهترین نتایج توصیه می شود. پزشک شما ممکن است استفاده از آنتی اسیدها را برای تسکین سریع درد ورم معده توصیه کند. آنها همچنین ممکن است آزمایش تنفس، خون یا مدفوع را برای بررسی هلیکوباکترپیلوری توصیه کنند . ورم معده در نتیجه هلیکوباکترپیلوری به طور معمول با آنتی بیوتیک هایی که باکتری ها را از بین می برند، درمان می شود. عفونتهای معده با ویروسها و باکتریها، خصوصا عفونت معده با باکتری هلیکوباکترپیلوری از مهمترین و شایعترین دلایل بروز ورم معده محسوب میشود. علاوه بر پرهیز از مصرف آب و غذای آلوده، شستن مداوم دست ها نیز یکی از موانع برای ایجاد عفونت معده می باشد. به این بیماری معده درد عصبی میگویند که درصورت ابتلا به آن، میتواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد کند. ورم معده فرسایشی نوع ضعیفتر از این بیماری است. ورم معده حاد شامل التهاب شدید و ناگهانی است. ورم معده التهاب پوشش محافظ معده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *