درد معده انتخاب های برتر

افراد مبتلا به گاستریت حاد معمولاً بدون هیچ عارضه ای کاملا بهبود می یابند. داروهای بدون نسخه معمولا علائم را قابل تحمل می کنند نه درمان. این درد معمولا از یک ساعت بعد از غذا خوردن شروع میشود و تا ساعتها ادامه پیدا میکند. درد ناحیه فوقانی شکم (اپی گاستر): معمولا درد، مدت کوتاهی پس از صرف غذا یا در زمان گرسنگی ایجاد میشود. معمولا این علائم ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت روبه بهبودی میرود. این دو آزمایش معمولا برای افراد جوانی که علامتهایی مانند کاهش وزن، کمخونی، استفراغ و احساس گیر کردن غذا وجود نداشته باشد و فقط درد معده داشته باشند تجویز میشود. این باکتری در بزاق دهان وجود دارد و میتواند از طریق قاشق و چنگال فرد آلوده، خوردن غذای نیمه کاره دیگران و حتی بوسیله بوسیدن فرد آلوده منتقل شود. اکثر زخمها کوچک هستند (با قطر کمتر از ۲ سانتیمتر) و پراکندگی آنها معمولاً در ابتدای معده قابل مشاهده است.

با این حال، در صورت مشاهده هر کدام از علائم بالا، سریعا به پزشک مراجعه کنید. برای اینکه روند تسکین درد معده سریعا بهبود یابد، میتوان از برخی از انواع میوه نیز استفاده کرد. همچنین علل بروز بیماری گاستریت و راههای درمان آن را نیز برای شما شرح دادیم. همچنین ممکن است پزشک برای مبارزه با اسید معده، داروهای ضد اسید تجویز کند. حفظ بهداشت غذایی و شستن دستها قبل از غذا برای پیشگیری از ورود هلیکوباکتر پیلوری به معده و همچنین بهداشت کامل ظروف. باید اشاره کرد که عرق نعنا برای دفع و رفع نفخ بسیار مفید است. از عوارض زخم معده میتوان به خونریزی گوارشی (GIB)، سوراخ شدن معده و راه یافتن اسید و ترشحات به حفره صفاق، انسداد گوارشی و بروز بدخیمی (سرطان معده) در زمینه زخم اشاره کرد. ضعف در پوشش داخلی معده باعث میشود شیره گوارشی به آن آسیب برساند و آن را ملتهب کند و در نتیجه باعث ورم معده شود.

این دو عادت، لایه مخاطی را که از معده شما در برابر اسید محافظت میکند نازک کرده و منجر به تولید اسید بیشتری میشوند. این زخمها ممکن است عفونت کرده یا دچار تورم شوند. این روش (آندوسکوپی) برای افرادی که بالای 40 سال سن دارند و یا دچار کم خونی، تهوع و استفراغ یا احساس گیر کردن میشوند استفاده میشود. اگر در وعده صبحانه چیزی نخورده اید و شکمتان صدا می دهد، کافیست چیزی میل کنید تا دچار درد معده نشوید. نکته. روزانه ۱ تا ۲ بار به مدت ۴ تا ۶ روز از روغن یا کپسولهای ویتامین E استفاده کنید تا به تاثیرات مثبت آن پی ببرید. حالت تهوع یا استفراغ که میتواند در پی انسداد معده بر اثر زخم معده روی دهد. این داروها میتوانند مخاطی را که از معده شما در برابر اسید محافظت میکند، تحت تاثیر قرار داده و احتمال ابتلا به زخم معده را افزایش دهند. در آزمایش آندوسکوپی، یک لوله نازک و خمیده، از مری، معده و روده کوچک شما عبور داده میشود.

این کار با به کار انداختن اقداماتی در سلول های شما کار کرده و مشخص می کند که مایعات بیشتری وارد دستگاه گوارش شما شود یا خیر. نکته : نفخ معده و درد معده غالبا به علت وجود یبوست عارض می شوند اما ممکن است علت های دیگری هم داشته باشند. آندوسکوپی روش معمولی است که برای تشخیص زخم معده استفاده میشود، به طوری که پزشک توسط لوله باریکی که بر سر آن چراغ روشنی قرار دارد داخل معده را میبیند و ممکن است از لایه داخلی معده نمونهبرداری کند تا وجود هلیکوباکترپیلوری در معده بررسی شود. نکته 5: برای راحتی بیشتر، فایل ها طوری آماده شده اند که هم امکان استفاده از آنها با هدفون (هندزفری) و هم اسپیکر وجود دارد. به طوری که شبها نیز شعلهور شده و میتواند فرد را از خواب بیدار کند. لازم به ذکر است که که هر دردی زخم معده نیست. بسته به محل آسیب مخاطی، زخم معده یا دوازدهه (قسمت ابتدايی روده باريك که همان اثنی عشر است) وجود دارد. روش هایی برای درمان معده درد کودکان در خانه وجود دارد. برای درمان این مشکل می توان از خوراکی هایی چون عسل استفاده کرد، برای این کار دو قاشق غذاخوری عسل را به آب گرم اضافه کرده و هر روز قبل از وعده صبحانه به صورت ناشتا بنوشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *