ثانیا اینکه وقتی یبوست عارض باشد و شخص بخواهد برای درمان یک بیماری دیگر دارو مصرف کند اثر آن دارو به حداقل و یا حتی به صفر کاهش می یابد چون با وجود یبوست عمل هضم و مهمتر از آن عمل جذب و گوارش بشکل عادی انجام نمی شود . با توجه به اینکه بیماریهای معده که مزمن هستند عوارض متنوعی در پی دارند و بیشتر سوالات مربوط به این نوع بیماریهای معده است ادامه بحث را به ناراحتی های مزمن معده اختصاص می دهیم . ورم مده حاد که در نتیجه مصرف الکل و یا داروهای غیر استروئیدی است، با توقف مصرف آنها بهبود می یابد. ورم معده مزمن که در نتیجه عفونت هلیوباکتر پیلوری است، با آنتی بیوتیک بهبود می یابد. در اکثر موارد، پزشک شما برای درمان شما از داروهای کاهنده اسید استفاده می نماید. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید. در صورت امکان از تماس با بیماران اجتناب کنید و بهطور مرتب دستهایتان را بشویید. مثلا اشخاصی که دچار یبوست هستند و سردرد هم دارند اگر یبوست را برطرف کنند آن سردرد خودبخود برطرف خواهد شد چون یبوست باعث حبس گاز معده و در نتیجه فشار بر سیستم عصبی و در نهایت منجر به سردرد می شود .

در حالی که تقریباً هر غذای آلوده می تواند باعث عفونت گوارشی شود، برخی از غذاها خطرات بیشتری نسبت به سایرین دارند. در موارد محدودی هم با مصرف آب یا غذای آلوده و غیربهداشتی، باکتریها میتوانند علت بروزعفونت معده باشند. اگر دو علامت یا بیشتر از این علائم را دارید، اگر در ۵۰ سالگی بسر می برید، اگر در خانواده خود سابقه این بیماری و یا دیگر انواع سرطان ها را دارید، آزمایش باید زودتر صورت بگیرد. نکته : نفخ معده و درد معده غالبا به علت وجود یبوست عارض می شوند اما ممکن است علت های دیگری هم داشته باشند. زیرا اولا یبوست عوارض بسیار زیادی را به دنبال دارد و معمولا با رفع یبوست، بسیاری از عوارض موجود هم خود بخود برطرف خواهند شد در نتیجه نیاز نیست برای مشکلی که مربوط به وجود یبوست است داروی جداگانه ای مصرف شود. یبوست، خود یکی از عوارض بیماریهای معده است اما عامل بسیار با اهمیتی در بروز بسیاری از بیماری ها می باشد. یکی از خوراکی های محبوب و خوشمزه بین مردم، عسل است. ولی وقتی حس کردید میتوانید چیزی بخورید، بهتر است با یک خوراکی ساده شروع کنید و آرامآرام غذا بخورید. این بیماری دردناک است، درمانی ندارد و تنها راهِ چاره این است که دورهاش طی شود، ولی تجربه ثابت کرده است بعضی از راهکارها از شدت علائم این بیماری میکاهند و تحمل آن را آسانتر میکنند.

در این مطلب، مجموعه ای از روش های مناسب خانگی برای درمان معده درد به شما همراهان معرفی شد. یک برگ آلوئه ورا بخورید و ژل آن را با استفاده از یک قاشق بیرون بیاورید و ژل را با یک فنجان آب ترکیب کنید، شما هم چنین می توانید هر گونه آب میوه و یا عسل را به مخلوط اضافه کنید و این آب آلوئه ورا را هر روز یا یک روز در میان برای چند هفته بنوشید. اندورفین ها می توانند به کاهش علائم معده کمک کنند. درمان اضطراب و افسردگی هم ممکن است برای کاهش بروز نشانه های معده عصبی شود. چایهای مخصوص مثل چای زنجبیل و چای نعناع که باعث آرام کردن معده و کاهش حالت تهوع میشوند. این تکنیک باعث برطرف شدن حالت تهوع در برخی از کودکان میشود. اغلب افراد مسمومیت و حالت تهوع را برای یک بار هم که شده، در زندگی خود تجربه میکنند. از این روش ۲ بار در روز استفاده کنید.

آلرژی و تشنج در پی مصرف این دارو بسیار نادر، اما جدی است. مصرف مرتب مسکن ها – مسکن های معمول از قبیل آسپرین، بروفن و ناپروسکن می توانند باعث ورم معده حاد و یا مزمن شود. اگر علائم شما همچنان ادامه داشته باشد یا سوالی داشتید، می توانید با پزشک خود مشورت کنید. اگر تب دارید، قبل از آنکه به روال عادی زندگی خود برگردید، ۲۴ ساعت استراحت کنید. بد نیست بدانید در گوجه فرنگیهای سبز و نارس، مادهای به نام سولانین وجود دارد که سمی است و باعث ایجاد مسمومیت و دلپیچه میشود در حالی که متاسفانه خیلی از خانمها با گوجه فرنگی سبز (کال) ترشی درست میکنند و سلامت خود و خانوادهشان را به خطر میاندازند. با وجود مشغله های کاری زمانی را برای استراحت و تفریح اختصاص دهید. این باکتری در بدن نزدیک به 70درصد جمعیت جهان وجود دارد که البته با تغییر در عادات تغذیهای و رعایت بهداشت میتوان از ورود این میکروب به معده و روده جلوگیری کرد. این مورد در حقیقت مهمترین بخشِ نقاهت و پیشگیری از تشدید عوارض میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *