آنتی بیوتیک ها، که برای درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری استفاده می شوند. همچنین دارای خاصیت سم زدایی است که به جذب آهن در بدن کمک می کند و به عنوان یک درمان خانگی دارای عوارض کمتری نسبت به داروهای شیمیایی می باشد. این گیاه دارویی را میتوان خشک کرد و به صورت چای مصرف کرد. ریحان نیز از گیاهان دارویی است که به کاهش درد دل ،گلو درد و درد معده کمک قابل توجهی می کند. اما در صورت عدم درمان به موقع ممکن است عوارض خطرناکی مانند بیماری سرطان معده را به همراه داشته باشد. عسل به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند به عنوان مسکن در درمان و تسکین برخی بیماری های چشمی، موثر واقع شود. گرما میتواند عضلات متشنج را شل کرده و سوء هاضمه را تسکین دهد، بنابراین یک حمام گرم میتواند به کاهش درد معده کمک کند همچنین استفاده از کیسه یا پد گرمایشی روی معده به مدت ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که خنک شود، میتواند مفید باشد. اگر درد معده شما به دلیل بدهضمی غذا باشد جویدن دانه رازیانه می تواند بسیار موثر واقع شود رازیانه به دلیل داشتن آنتول ( روغن ناپایداری که ترشحات آنزیم را افزایش می دهد) باعث کاهش التهاب و همچنین تسکین درد معده خواهد شد.

از جمله خواص عسل برای عفونت بدن، مربوط به قسمت لثه ها می باشد. سرکه سیب را در آب حل کرده و مقداری عسل به آن اضافه کنید. نوع حاد آن که به طور ناگهانی شروع می شود و بعد از یک دوره کوتاه درمان می شود. مسدود کننده های گیرنده H2 مانند سایمتیدین (Cimetidine) و فاموتیدین (Famotidine) که به عنوان کاهش دهنده های اسید نیز شناخته می شوند. آشنایی با خاصیت درمانی عسل، محدود به سال های اخیر نیست. اگر نوزاد شما دچار میکروب معده شده است، بعد از استفراغ یا یک دوره اسهال به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به نوزاد استراحت داده و سپس مقدار کمی شیر به او بدهید. با خوردن این ماده غذایی می توان در برابر انواع میکروب و عفونت، مقاومت بدن را بالا برد. این ماده میتواند سبب سفت شدن مدفوع شده و شما را از شر اسهال رها کند. غذاهایی مانند محصولات لبنی، غذاهای شیرین مانند بستنی، نوشابه و آبنبات مضر بوده و اسهال را بدتر میکنند.

برای چند ساعت از خوردن غذاهای جامد خودداری کنید. بیماری و کمآبی بدن را خسته و ضعیف میکند پس خوب استراحت کنید. از جمله طریقه مصرف عسل برای درمان عفونت لثه، بدین شکل است که پس از شستشوی دهان و دندان ها، به کمک مقداری عسل، محل التهاب را به آرامی ماساژ دهید. دارچین ادویه با خاصیت گرم است که حالت تهوع را برطرف و به کاهش معده درد کمک می کند برای درمان درد معده بهتر است یک قاشق مرباخوری دارچین را در یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه جوشانده و بعد میل کنید. بهترین حالت خوردن دارچین بدین گونه است که باید یک قاشق مرباخوری دارچین را به مدت ۱۰ دقیقه در آب به حجم یک لیوان جوشاند و بعد نوشید. البته می توانید این قاشق عسل را در یک لیوان آب گرم حل و سپس میل کنید. در یکی از تحقیقات محلولهای همراه عسل برای درمان بهکاررفته و تأثیر آن بررسی شد. به گزارش منیبان؛ درد معده به قدری شایع است که همه آن را تجربه میکنند و دهها دلیل وجود دارد که ممکن است به این درد معده مبتلا شوید. اگرچه نادر است، اما این علل و شرایط نیاز به درمان سریع دارد.

اما خوب است در درمان بسیاری از بیماری ها از مواد غذایی پر خاصیت دیگر نیز در کنار عسل استفاده کرد. حالت تهوع نوعی ناراحتی معده است که اغلب با میل به استفراغ همراه خواهد بود، اما همیشه منجر به استفراغ نمیشود. پانکراتیت غالباً به دلیل التهاب سنگ صفرا است. همچنین به دلیل خاصیت ضد التهابی که عسل دارد، باعث می شود تورم غدد التهابی کاهش پیدا کند. البته از دادن آب سیب به کودکتان خودداری کنید. اگر برای استفاده از این آبگرم راهی شدید، پیش از سفر با اجاره ویلا در آمل خیالتان را از جایی مناسب برای ماندن راحت کنید. اگر شما هم عفونت لثه را تجربه کرده باشید، حتما در جریان هستید که این عفونت منجر به ایجاد درد فراوان در لثه می شود. در بسیاری از موارد، حتی کوچک کردن شکم علائم را بهبود می بخشد و در موارد شدیدتر یا مزمن، دارو به شما کمک می کند. درد معده یکی از شایع ترین دردهای دستگاه گوارش در همه سنین بشمار می رود که ممکن است دلایل مختلفی نیز داشته باشد در اکثر موارد علت معده درد مشخص نیست ممکن است هر دلیلی مثل سوء هاضمه، سندرم روده تحریک پذیر، زخم معده ، بد هضم شدن غذا، رفلاکس معده و یا حتی فقط از استرس باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *