استفاده از داروهای مسکن، خطر ابتلا به گاستریت را افزایش میدهند. علاوه بر این مصرف نوشیدنیهای الکلی، استرس شدید و افزایش سن نیز عواملی هستند که میتوانند خطر ابتلا به بیماری گاستریت را افزایش دهند. در کتابهای دینی نام درخت انجیر را بارها ذکر کردهاند و آن را درختی مقدس برشمردند. درخت انجیر معابد یا “لور”، انجیر ربابی یا فیکوس لیراتا، فیکوس آلاستیکا، فیکوس آمستل و گیاه بنجامین تنها تعداد اندکی از درختان کوچک و بزرگ خانواده انجیرها هستند. در طول تاریخ درختان انجیر به همراه سه درخت مقدس دیگر از درختان اصلی در باغبانی وابسته به باران در حوضه مدیترانه را تشکیل میدادند. همچنین مصرف چاشنی هایی مانند سرکه ، سس ورسترشایر ، فلفل ، سس گوجه فرنگی یا ماکارونی ، سس گوجه فرنگی ، خردل ، ذخایر غلیظ ، سس تارتار و سایر سس های صنعتی را کاهش دهید. این سموم شامل اوره، اسید اوریک، نمک های صفراوی، عوامل بیماری زا به همراه سایر مواد مصنوعی یا حتی شیمیایی، فلزات سنگین، آلاینده ها و همچنین قند هستند. از مهمترین مواد مغذی میوه انجیر، قندها (گلوکز)، ویتامین A، ویتامین K، ویتامین E، ویتامین B۶، ویتامین C، ویتامین D و آلکالوئیدها است. میوه انجیر را میتوان تازه یا خشک شده مصرف کرد.

بررسی و درمان حالت تهوع گاهی سرنخهایی از بیماریهای پدیدآورنده آن را به فرد خواهد داد که میتوان برای پیشگیری از آن سریعتر دستبهکار شد. گاهی اوقات، به خاطر باد شکم، درد شدیدی در معده احساس میکنیم و قادر نیستیم چیزی بخوریم. سیب زمینی شیرین در صورت احساس نفخ و یا دچار گرفتگی میتواند به شما در هضم و دفع غذا کمک کند زیرا سیب زمینی شیرین حاوی پتاسیم و منیزیم است و شاخص گلیسمی (GI) پایینی دارد که با ترکیب منیزیم و پتاسیم میتواند به آرامش و درمان معده درد عصبی کمک میکند. ورزشها سبک مانند یوگا و مدیتیشن به کنترل استرس کمک کرده و در کاهش معدهدرد عصبی موثرند. ورزش کردن باعث تخلیه خشم و کاهش سطح اضطراب و استرس می شود. ورزش : تحرک و ورزش به مدت 15 دقیقه به شما می کند تا غذاها هضم شده و مواد سریع تر در روده حرکت کند در نتیجه این بیماری درمان می شود یکی از ورزش های توصیه شده پیاده روی است. میوههای تابستانی سرشار از ویتامینها، مواد معدنی و آب هستند. قبل از خوردن سحری، بعد از آن و از افطار تا شب حدود ۸ لیوان آب میل کنند.

حال برای تهیه دمنوش به یک عدد چای کیسه ای بابونه یا یک تا دو قاشق چای خوری بابونه خشک شده و آب داغ نیاز دارید. شما میتوانید این ماده را در غذاهایتان استفاده کرده و یا از آن به عنوان دمنوش استفاده نمایید. اگر داروهای شما باعث ناراحتی شما می شوند، با پزشک خود درباره گزینه های درمان عفونت معده خود صحبت کنید و اینکه چگونه می توانید عوارض جانبی را کنترل کنید. نتایج بدست آمده از تحقیقات پژوهشی نشان میدهد که به تازگی خیلی از افراد در دنیا پیش از اینکه با علائم شایعی مثل سرفه، تب و سردرد مواجه شوند یا شکایت از اسهال، تهوع، استفراغ، یبوست و درد معده به پزشک مراجعه میکنند و تصورشان بر این است که دچار بیماری گوارشی شدهاند، غافل از اینکه مبتلا و ناقل هستند. نخست اینکه شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، داروها و دستورات پزشکی را طبق نسخه پزشک مصرف کنید. شما میتوانید در طول درمان با تایید پزشک خود، برای تسکین درد معده و برطرف کردن دیگر علائم گوارشی کرونا از عرق کاسنی و عرق بید استفاده کنید. اگر پزشک برای درمان یبوست و برعکس اسهال داروی ضد اسهال و یا مسهل تجویز کرده در مصرف آن دقت لازم را داشته باشید و زیادهروی نکنید.

افرادی که پس از اسهال هیچگونه علامتی حتی تب، بدن درد و سردرد را هم نخواهند داشت. اسهال دیگر علامتیست که در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به صورت خفیف یا شدید مشاهده میشود. یکی از سوالات رایج این است که آیا علائم گوارشی مانند اسهال میتواند بدون بروز تب در بیمار پدیدار شود؟ این میکروب می توانند از راه های مختلفی وارد بدن شده و باعث ایجاد علائم شود و یا حتی بدون علامت و برای سال ها در دستگاه گوارش زندگی کند. داروهای تسکین دهنده درد بدون نسخه مانند ایبوپروفن. نمک شوزلر: نمک شوزلر ضد تهوع یا آروغ به عنوان مثال سدیم فسفوریکوم است که باید تعادل اسید موجود در بدن و منیزیم فسفوریکوم را تنظیم کند که گفته می شود دارای آرامش بخش و تسکین دهنده گرفتگی روی دستگاه های گوارشی است. ترکیبات آنتیاکسیدانی لاتکس درخت انجیر رشد سلولهای سرطانی روده بزرگ، سرطان سینه، سرطان دهانه رحم و سرطان کبد را مهار میکند. این عارضه به دلیل وجود شیره یا لاتکس در بافت میوههای تازه است. هر انجیر خشک به اندازه ۴ انجیر تازه خاصیت دارد. هر کسی، گاهبهگاه درد شکم را تجربه میکند. بسیاری از اوقات علائم معده درد عصبی شباهت زیادی با مشکلات گوارشی با منشأ جسمانی دارد؛ به همین دلیل قبل از هر نوع درمان روانشناختی از سلامت جسمانی خود اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *