اجتناب و یا کاهش مصرف داروهای بدون نسخه : مصرف بیش از حد داروهایی نظیر آسپرین، یبوپروفن و ناپروکس موجب گاستریت می گردد. قرص ساب سالیسیلات بیسموت، مصرف این دارو همراه با آنتی بیوتیک ها میتواند به از بین بردن این باکتری کمک کند. استفاده از داروهای ضد نفخ. سلامت: معمولا چه درمانهایی برای کاهش نفخ یا گاز دستگاه گوارش به کار میرود؟ در اغلب بیمارانی که از وجود گاز زیاد در معده و روده شکایت می کنند، حجم گاز افزایش پیدا نکرده است؛ بلکه در اثر اختلال در حرکات روده همان حجم طبیعی گاز، قادر به عبور معمولی از بالا به پائین در روده نیست و بیمار احساس نفخ می کند. پزشک از نزدیک، شما را تحت نظر گرفته و یک بار در سال آندوسکوپی دستگاه گوارش و بیوپسی را انجام میدهد. سایر آزمایش ها می تواند بسته به موقعیت شما مورد استفاده قرار گیرند. چشمه آبگرم فلکده در یکی از روستاهای سرسبز تنکابن قرار دارد. بازگشت اسید معده به مری به یکی از مشکلات سلامت شایع در جهان مبدل شده است. ٢. سونوگرافی اندوسکوپیک ( EUS) در این روش با استفاده ار دستگاه اندوسکوپی که مجهز به یک پروب سونوگرافیک کوچک است از طریق دهان وارد مری و سپس معده شده و تصاویر سونوگرافیک از داخل ارگانهای مورد نظر گرفته میشود ، این روش اطلاعات بسیار مفیدی از عمق تهاجم تومور در اختیار پزشکان قرار میدهد.

اما اگر تحت درمان قرار نگیرند، این احتمال وجود دارد که این تغییرات غیر طبیعی به سرطان معده تبدیل شود. سرطان معده یک تومور بد خیم است که در سلولهای معده شروع میشود. بیشتر اوقات، سرطان در غدد و در لایه داخلی دیواره معده شروع می شود که به آن مخاط معده گفته میشود. در این شرایط خطر ابتلا به سرطان بسیار زیاد است. مصرف زیاد پروبیوتیک ها با شام ممکن است به کاهش جذب کمک کند. • تهیه لیستی از تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله ویتامین ها و مکمل ها. خبر بد این است که در صورت تداوم این مشکلات و عدم بهبود پس از مصرف دارو ممکن است نشانه ای از ابتلا به سرطان معده باشند. این امر درمان سرطان را نیز دشوارتر می کند. خبر خوب این است که بازگشت اسید معده به مری و سوزش سردل با استفاده از داروهای بی نیاز از نسخه پزشک قابل درمان هستند. خواص ضد باکتریایی موجود در روغن ژرانیوم به منظور محافظت از بدن در برابر عفونت کمک می کند. ترکیبی در جوانههای کلم بروکلی به نام سولفورافان ممکن است در برابر H. pylori مؤثر باشد. این تغییرات ممکن است منجر به تومورهای غیر سرطانی یا خوش خیم مانند پولیپ معده، تومورهای کوچک استرومی “stromal” دستگاه گوارش (GIST) یا لیپوم “lipomas” شود.

این عضو عضلانی مانند کیسهای در قسمت فوقانی شکم است. در نهایت این سلولهای غیر طبیعی ممکن است به آدنوکارسینوما، رایج ترین نوع سرطان معده تبدیل شوند. سرطان در این مرحله عمیق تر گسترش یافته و به لایه عمقی ماهیچه انتهای مری یا دیواره معده سرایت کرده و در حال رشد است. آنها در مناطقی از معده یافت میشوند که بافت طبیعی در اثر التهاب مزمن تغییر یافته است. انتخاب درمان به شرایط سرطان بستگی دارد که آیا سرطان فقط در معده است یا اینکه در قسمت های دیگر نیز گسترش یافته است. به این نوع سرطان آدنوکارسینوما معده گفته میشود. پولیپوزوم آدنوماتوز “adenomatous polyposis” خانوادگی (FAP) – یک بیماری ارثی است که باعث میشود صدها تا هزاران پولیپ در اوایل سن بزرگسالی روی لبه روده و راست روده ایجاد شوند. انواع نادر سرطان معده نیز میتواند ایجاد شود. معده درد می تواند با تورم و تجمع مایع همراه باشد که هر دو می توانند به دلیل ظهور سرطان شکل گرفته باشند. از این رو، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط و شناسایی دلیل شکل گیری استفراغ اهمیت دارد. کم خونی خطرناک، هر یک از این شرایط باعث ایجاد تغییراتی در لایه معده میشود که میتواند منجر به ایجاد سلولهای غیر طبیعی و دیسپلازی شود.

آدنوم کوچک معده هیچ علامت و علائمی ایجاد نمی کند. اگر پس از خوردن تنها چند لقمه از غذای خود دیگر احساس گرسنگی نمی کنید، ممکن است دلیلی نگران کننده در پس این شرایط وجود داشته باشد. معمولاً کیسه ها مشکلی ایجاد نمی کنند، اما اگر آلوده یا ملتهب شوند، علائم ایجاد می شود. دیسپلازی اپیتلیال معده هیچ علامت و نشانهای ایجاد نمیکند. بیماریهای سرطانی که میتوانند در معده ایجاد شوند عبارتند از: آدنوم معده “adenoma” یا پولیپهای آدنوماتوز “adenomatous” و دیسپلازی اپیتلیال معده “epithelial dysplasia” . تغییر در سلولهای معده همچنین میتواند باعث ایجاد شرایط پیش سرطانی شود. شرایط سرطانی معده تغییر در سلولهای معده است که باعث میشود احتمال ابتلا به سرطان بیشتر شود. در بعضی موارد، تغییر در سلولهای معده میتواند باعث سرطان شود. برخی انواع ورم معده می توانند احتمال ابتلا به سرطان معده را افزایش دهند، به خصوص در افرادی که مخاط معده شان نازک شده است. درمان یبوست شدید با خاکشیر : یکی از راهکار های درمان سریع و تاثیر گذار استفاده از خاکشیر است که با دارا بودن طبع ملایم و آب بدن را افزایش میدهد و حرکات روده را تسهیل می بخشد. این مساله به ویژه در صورت مشاهده خون در استفراغ اهمیت بیشتری می یابد زیرا می تواند نشانه ای از ابتلا به سرطان معده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *