راهنمای برتر سرطان معده

عفونت های باکتریایی : یکی از شایع ترین عفونت های دنیا ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری می باشد به گونه ای که شاید به توان گفت همه افراد جهان به آن مبتلا می باشند . عفونت نورو ویروس و مسمومیت غذایی باکتریایی دو مورد از رایجترین علل اسهال و استفراغ بزرگسالان به شمار میرود. گاستریت حاد به دلیل مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی ایجاد میشود با متوقف کردن مصرف این داروها نیز از بین میرود. درمان های عفونت نیز باید بعد از انجام آزمایشات و با تجویز پزشک صورت گیرد. این آزمایش میزان دی اکسید کربن آزاد شده در نفس را قبل و بعد از نوشیدن محلول اندازه گیری می کند. 2. همچنین آزمایش خون نیز یکی از مواردی است که پزشک معالج برای شما تجویز خواهد کرد. احساس سیری کاذب در حقیقت باعث کاهش وزن نیز خواهد شد. این یافته نشان میدهد که احتمالاً یک عامل محیطی که از سنین پایین نشان میدهدکه احتمالاً یک عامل محیطی که از سنین پایین شخص را تحت تاثیر قرار میدهد مسئول ایجاد سرطان معده است وبیش از همه عوامل مستعد کننده سرطان موجود در برنامه غذایی مورد توجه قرارگرفتهاند. علاوه بر این علائمی در کودکان نیز وجود دارد که پس از مشاهده آن ها حتماً باید کودک را به پزشک معالج نشان داد.

دلایل استفراغ در نوزادان بسیار مختلف می باشد اما در بسیاری از موارد بهتر است که کودک نوزاد را در صورت داشتن استفراغ به پزشک نشان دهیم. لازم به ذکر است که تف کردن در نوزادان امری بسیار عادی می باشد، اما استفراغ در کودکان عادی نیست. اگر در زمان هیجان و ناراحتی به معده درد شدید مبتلا شدید، یک راه ساده مصرف چای لیمو ترش است. با این حال بهتر است که افراد مبتلا به بیماری از مصرف غذاهای تند، الکل و سیگار کشیدن امتناع کنند. برای جلوگیری از آسیب، درد به ما میگوید که چکش را آرامتر تاب بدهیم، صبر کنیم تا سوپ خنک شود یا هنگام برفبازی دستکش بپوشیم.افراد مبتلا به اختلالات ارثی نادری که موجب میشوند نتوانند درد را احساس کنند، نمیتوانند از خود دربرابر تهدیدهای محیطی محافظت کنند و این امر به شکستگی استخوانها، آسیب دیدن پوست، عفونتها و درنهایت عمر کوتاهتر منجر میشود. البته لازم به ذکر است که آنتی بیوتیک ها برای مقابله با ویروس ها موثر نمی باشند و استفاده بیش از حد و نا به جا از این آنتی بیوتیک ها می تواند موجب مقاومت آنتیبیوتیکی نیز شود.

آزمایش مدفوع نیز برای بررسی علائم اچ پیلوری در مدفوع ممکن است مورد نیاز باشد. گاستریت ممکن است با دیگر مشکلات پزشکی از جمله ویروس اچ آی وی / ایدز، بیماری های کذون و عفونت های انگلی مرتبط باشد. این آزمایش برای بررسی آنتی بادی های تولید شده علیه اچ پیلوری در خون مورد استفاده قرار می گیرد. برخی آزمایش ها و روش های دیگر نیز برای تشخیص عفونت هلیکوباکتر پیلوری انجام می گیرد. در بیشتر موارد وجود باکتریهایی در معده باعث ورم آن میشود، در این صورت مصرف دمنوشهایی مانند چای بابونه میتواند به عنوان یک ضدالتهاب عمل کرده و ورم معده را کمتر کند و درنتیجه درد معده نیز آرام بگیرد. افرادی که در خوابگاه، مدرسه و یا محیط های عمومی با تعداد افراد زیادی ارتباط دارند احتمال ابتلا به عفونت در آن ها افزایش می یابد. اگرچه زخمها باعث سوءهاضمه میشوند، اما گاهی اوقات اثر جدیتر دارند.

این باعث حرکات طبیعی روده و کاهش اذیت و ناراحتی می شود. • سیری کاذب: احساس سیری کاذب، احساسی است که فرد پس از خوردن یک یا دو لقمه احساس سیری می کند. • کاهش وزن: کاهش وزن بدون دلیل، یکی از اصلی ترین نشانه های سرطان معده می باشد. اما در مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد مراجعه به دکتر عفونت روده فوراً و بدون فوت وقت می باشد. عدم پاسخگویی واکنش به محیط و همچنین بی حالی وی علائمی هستند که اگر نوزاد به آن ها دچار شد حتماً باید به دکتر بیماری عفونی کودکان مراجعه کنند. اگر افراد دچار علائم نگرانکننده ای شده باشند حتماً باید به پزشک مراجعه کنند. از جمله این علائم می توان به عدم کنترل و نگهداری مایعات بدن برای ۲۴ ساعت، استفراغ کردن در دو روز پیاپی، بی آبی شدید بدن که دارای نشانه هایی مانند خشکی دهان، ادرار زرد پررنگ و خستگی مفرط، ضعفهای شدید و سرگیجه و منگی می باشد، اشاره کرد. همراه با این تکنیک ها ، بیمار باید برای کمک به کنترل علائم و درمان آنها ، یک رژیم غذایی متعادل و صحیح اتخاذ کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *