رهایی از معده درد For Good

هلیکوباکتر پیلوری می تواند پوشش معده (گاستریت) را ملتهب و تحریک کند. در نهایت این که اغلب گاستریت هلیکوباکترپیلوری و گاستریت خودایمنی، میتواند منجر به گاستریت آتروفیک شود. جوششیرین نیز در درمان خانگی فوری نفخ کمک میکند. ورزش کردن روزانه به شما کمک میکند که دوباره مشکل نفخ معده را پیدا نکنید. و بعد از اضافه کردن عسل یا لیمو به عنوان اولویت خود برای صرف چای استفاده کنید. با مصرف غذاهای فیبر دار، رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش به مدیریت وزن بدن خود کمک خواهید کرد. اندورفین ها می توانند به کاهش علائم معده کمک کنند. به این ترتیب که این افراد شکم خود را با کیسه محتوی ارزن یا نمک یا سبوس گرم کنند به نحوی که کیسه محتوی این مواد را در جای گرم مانند فر یا مایکروفر قرار دهند، 20 دقیقه تا نیم ساعت روی شکم خود قرار داده تا معده گرم شود، این کار در بهبود بسیاری از علائم گوارشی مفید است. بعد به آرامی آن را روی شکم خود بمالید. میتوانید از آن به شکل زیر استفاده کنید. گزینه دیگر اضافه کردن جوششیرین به یک آبمیوه تا قبل از از بین رفتن گاز جوش شیرین است.

ماساژ دادن بدن درقسمت روده و معده ،آنها را وادار به بیرون کردن سریعتر گازها و کمک به خلاص شدن از گاز از طریق سیستم گوارش میکند. به علاوه آنها هم چنین به کاهش نفخ و گاز در مجرای روده به خاطر خواص ضد میکروبی و بادشکنی خود کمک میکنند. به هنگام دفع مطمئن شوید که روده شما به طور کامل تخلیه شده است. مصرف دانه های بادیان رومی (یک قاشق چای خوری) و جویدن آنها به طور کامل. یا از دانه های بادیان رومی در دستور آشپزی خود استفاده میکنید. میتوانید با شستن مکرر دستها با آب و صابون و خوردن غذاهایی که کاملاً پخته شدهاند، اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر عفونتهایی مانند هلیکوباکتر پیلوری انجام دهید. در خصوص توصیه های تغذیهای در جهت کاهش درد معده در ایام ماه مبارک رمضان : یکی از روش های نادرست تغذیه ای که موجب معده درد در ماه رمضان می شود با عجله غذا خوردن است. این بیماری معمولا به صورت ورم و دردهایی پس از خوردن غذا ایجاد شده و معمولا در خود ناحیه معده بروز می کند.

به خصوص، ورزش میتواند به گازهای ایجاد شه در معده کمک کند که به سرعت از سیستم گوارشی شما عبور کند. این به شما کمک میکند تا ناراحتی شکم را رفع کنید. سعی کنید هر روز هفته فعال باشید، همچنین ممکن است پزشک حرکت های ورزشی خاصی را به شما توصیه کند. این بیماری همچنین باعث نفخ خواهد شد که میتواند گشاد شدن یا تورم شکم را به همراه داشته باشد. این باعث شد که محققان مشکوک شوند که تنفس کنترل شده احتمال دارد تسکیندهنده باشد. هلیکوباکتر پیلوری ممکن است در آزمایش خون، آزمایش مدفوع یا آزمایش تنفس تشخیص داده شود. این بیماری در کشورها یا جوامعی که فاقد سیستم فاضلاب مناسب هستند یا آب سالمی ندارند بیشتر شایع است. با وجودی که ورم بعد از ابدومینوپلاستی امری کاملا طبیعی و شایع است، اما باز هم ممکن است بسیاری از افراد با دیدن چنین حالتی دچار تشویش و نگرانی شوند. هم چنین موز حاوی مواد معدنی است که از نفخ جلوگیری می کند و به تنظیم سطوح مایعات در بدن شما کمک میکند. استفاده از پروبیوتیک ها به طور منظم میتواند به ایجاد یک محیط سالم کمک کند.

پزشک معاینه بدنی انجام می دهد، در مورد علائم شما سوال می کند و سابقه خانوادگی شما را می پرسد. اما باید در نظر داشته باشید اگر معده درد در طولانی مدت ادامه داشت، حتما برای درمان همیشگی از پزشک مشورت دریافت کنید. زغال چوب فعال نیز به عنوان یکی از درمانهای خانگی عالی برای نفخ معده به خاطر ترکیبات متخلخل در نظر گرفته میشود. این کار به بیرون راندن گاز کمک میکند و باعث میشود بدن شما به مدت طولانی تحرک داشته باشد و همین امر سبب می شود گاز از معده و روده ها به سرعت خارج شود. هر دوی آنها به هضم غذا کمک کرده ، درد معده را بهتر ، باعث کاهش باد معده و نفخ میشوند . برای رسیدن به نتایج فوری میتوانید هر روز به پیادهروی، شنا کردن و یا دوچرخهسواری ساده بروید. توصیه میشود که هر روز یک فنجان ماست و همچنین دیگر غذاهای تخمیری دیگر مثل کفیر، کلم برکلی، و غیره را بخورید. سپس آن را در یک فنجان آب حل کنید. آن را به درستی حل کند و بعد بنوشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.