زخم معده روش‌ها آشکار شد

اگر هلیکوباکتر پیلوری عامل زخم معده باشد احتمال بروز سرطان معده ۳ تا ۶ برابر بیشتر خواهد بود. اگر دارای زخم معده ناشی از فعالیت هلیکوباکتر پیلوری باشید، برای از بینبردن میکروبها، بهبود دیواره داخلی معده و پیشگیری از عود زخمها نیازمند درمان خواهید بود. زخم معده منجر به مرگ 267،500 نفر در سال 2015 شد که در مقایسه با 327،000 مورد در سال 1990 بود. این باکتری هم چنین یکی از دلایل عمده زخمهای معده در سراسر جهان محسوب میشود. در سال 2015 حدود 87/4 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زخم معده شدند. در سال ۲۰۱۲، انواع سرطان پانکراس هفتمین عامل مرگ ناشی از سرطان بودند که در سطح جهان به مرگ ۳۳۰،۰۰۰ نفر در آن سال منجر شدند. در ادامه شرح مختصری را در رابطه با هر یک از این موارد بیان کردهایم. با این حال، علائم بیماری زخم معده ممکن است در هر فرد مبتلا متغیر باشند. زخمهای معمولی معمولاً بهبود مییابند و دوباره عود میکنند و در نتیجه درد ممکن است چند روز و چند هفته ادامه پیدا کند و سپس کمرنگ یا ناپدید شود. گاسترودین دارای اثر محافظتی بر مخاط معده دارد و همچنین می تواند با ترمیم دیواره روده هضم را بهبود ببخشد، از این رو می توان برای تسکین زخم معده، سوزش سر دل، سندرم روده تحریک پذیر، کاهش التهاب معده در گاستریت و کمک به درمان رفلاکس از گاسترودین استفاده کرد.

سوراخ شدن دیواره معده: در صورت عدم درمان زخم، فرسایش دیواره معده منجر به ریختن محتویات معده در حفره شکم و در نهایت پریتونیت حاد شیمیایی میشود. عفونت معده ای که بر اثر میکروب هلیکوباکتر پیلوری ایجاد شده باشد، همان گونه که ذکر کردیم ممکن است به زخم های گوارشی منجر شود. اگرچه این مورد در ایالات متحده کمتر دیده می شود ولی اعتقاد بر این است که این باکتری از طریق آب و غذای آلوده پخش می شود. علاوه بر این ممکن است از شیمیدرمانی یا رادیوتراپی نیز استفاده شود. برای بعضی دیگر، خوردن غذا ممکن است تحریک کننده درد باشد. از سویی دیگر، باد بخش پایین دستگاه گوارش از طریق تخمیر غذاها ایجاد میشود. ازطرف دیگر، یک رژیم غذایی حاوی سبزیجات و میوههای مفید عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشیده و از درد معده جلوگیری میکند. در بسیاری از موارد زخم معده پس از چند هفته بهبود پیدا میکند اما در موارد نادری نیز منجر به بروز سوراخ در دیواره معده و خونریزی میشود. توصیه میکنیم انواع غذا برای معده درد را نیز بشناسید و در زمان بروز علائم از این غذاها استفاده کنید تا زودتر بهبود یابید. نوع I: زخم در امتداد بدن معده، اغلب در امتداد منحنی کمتر در incisura angularis در امتداد موضع مقاوم (locus minoris resistantiae).

درمان یبوست شدید با خاکشیر : یکی از راهکار های درمان سریع و تاثیر گذار استفاده از خاکشیر است که با دارا بودن طبع ملایم و آب بدن را افزایش میدهد و حرکات روده را تسهیل می بخشد. نوع II: زخم در بدن معده همراه با زخم اثنی عشر، همراه با ترشح بیش از حد اسید است. در زمان جراحی اسلیو معده فرد به طور کامل بیهوش میشود و جراح با این ابزار حدود ۸۰ درصد معده فرد را برش میدهد. قبل از تصمیم برای انجام جراحی اسلیو معده، ابتدا به چند پزشک دکتر گوارش و تغذیه مشورت کنید. عمل لاغری اسلیو با لاپاراسکوپی انجام میشود و قسمتی از حجم معده در آن برداشته میشود. انسداد مسیر خروجی معده: باریک شدن کانال پیلریک در اثر زخم و تورم آنتروم معده و اثنیعشر به دلیل زخم معده است. گاهی اوقات درد شبها افزایش مییابدو معمولاً با خوردن غذاهایی که اسید معده را خنثی میکنند میکنند یا با مصرف داروهای ضد اسید، به طور موقت تسکین مییابد. به اعتقاد دانشمندان این ماده مغذی به جهت دارا بودن خواص ضد باکتریایی، قادر به مبارزه با عفونت هلیکوباکترپیلوری است که علت اصلی بروز زخم و درد معده می باشد.

اما اگر تمام راهها را امتحان کردید و بازهم به نتیجه دلخواه نرسیدید، با راهنماییهای فوقتخصص گوارش و کبد میتوانید برای انجام عمل اسلیو معده اقدام کنید. فردی که عمل اسلیو معده را انجام میدهد، باید برای حفظ وزن و تناسب اندام خود تا آخر عمر از رژیم غذایی سالمی پیروی کند. داشتن سبک زندگی سالم، رژیم غذایی مناسب و ورزش راهی است که برای داشتن بدنی سالم و مناسب باید پیش بگیرید. رژیم غذایی هلیکوباکتر پیلوری چیست؟ معده عصبی چیست و چه علائمی دارد ؟ درد معده: ، به طور کلاسیک اپی گاستریک، به شدت با زمان صرف غذا ارتباط دارد. دراز کشیدن فرآیند هضم غذا را مختل میسازد. زخم معده باعث درد اپی گاستریک همراه با حالت تهوع و استفراغ در طول وعده غذایی میشود زیرا تولید اسید معده با ورود غذا به معده افزایش مییابد. عامل پیش بینی جنبهای از سرطان یا ویژگی آن شخص است که پزشک هنگام تهیه اطلاعات فرد در نظر خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *