اگر با وجود درمان، علائم و نشانه های گاستریت بهبود نمی یابند حتماً پزشک خود را مطلع کنید. این به کاهش استرس که یک دلیل رایج در ایجاد گاستریت است کمک می کند. اگر برای مدتی طولانی ناراحتی معده را تجربه می کنید، تنها فرض را بر این نگذارید که چنین شرایطی با رژیم غذایی شما در ارتباط است. بنابراین، این رژیم غذایی مناسب کودکانی است که بیمار هستند و میخواهند چیزی بخورند که مطابق ذائقه آنها باشد. مصرف زیاد مواد غذایی سرخ شده و تند ارتباط نزدیکی با سوزش سردل، سوء هاضمه و بازگشت اسید معده دارد. مصرف هر روز صبح ناشتا کمی پودر دارچین برای تقویت حافظه، تحریک اشتها، درد معده و سوء هاضمه مفید است. زنجبیل یک درمان طبیعی و رایج برای درمان درد معده و سوء هاضمه است. بابونه خاصیت ضد التهابی و ضد اسپاسم دارد که میتواند به تسکین گرفتگی یا درد شکم کمک کند. دمنوش زنجبیل: این گیاه آرامشبخش دردهای شکمی را تسکین میدهد و مصرف آن باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش میشود. برای درمان معده درد با زنجبیل می توانید از آدامس های زنجبیلی، دمنوش زنجبیل و سایر مکمل های آن استفاده کنید. با پزشک در این زمینه صحبت کنید تا دلیل دقیق شناسایی شود.

در بعضی موارد، تغییر در سلولهای معده میتواند باعث سرطان شود. اگر سرطان معده در مراحل اولیه تشخیص داده شود، شانس بهبودی بیشتر است. از این رو قندهای مفید فروکتوز که در عسل موجودند باعث بهبود فعالیت دستگاه گوارش شده و یبوست درمان خواهد شد. روغن ژرانیوم دارای خاصیت ادرار آور است، به این معنی که دفع ادرار را بهبود می بخشد. خبر بد این است که در صورت تداوم این مشکلات و عدم بهبود پس از مصرف دارو ممکن است نشانه ای از ابتلا به سرطان معده باشند. این بدان معنی است که سلولها هنوز سرطانی نیستند اما این احتمال وجود دارد که در صورت عدم درمان، سرطانی شوند. اگر پس از خوردن تنها چند لقمه از غذای خود دیگر احساس گرسنگی نمی کنید، ممکن است دلیلی نگران کننده در پس این شرایط وجود داشته باشد. اگر درد شدیدی دارید، اگر استفراغ میکنید و نمیتوانید هیچ غذایی را نگه دارید، یا اگر احساس سبُکی در سر یا سرگیجه میکنید فورا به پزشک مراجعه نمایید. این درد حاد در ناحیه شکم اغلب در اطراف محل ناف احساس می شود. اندامهای گوناگونی هستند که در قسمت پایین شکم وجود دارند؛ مثل پانکراس، معده، روده بزرگ، رحم و تخمدان.

اما کاهش وزن می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل سلامت بزرگ، مانند سرطان معده، نیز باشد. علائم و نشانگان رایجترین نوع سرطان پانکراس شامل این موارد است: زردی پوست، درد شکم یا درد کمر، کاهش وزن بدون دلیل، کم رنگی مدفوع، ادرار تیره و بی اشتهایی. معده درد عادی و خفیفی که بعد از غذا خوردن احساس میشود، باید بعد از یکی دو ساعت برطرف شود. اگر به ناگاه با کاهش علاقه خود به غذا و کم اشتهایی مواجه شده اید نیز مراجعه به پزشک ایده خوبی است. مصرف روزانه زنجبیل به میزان یک گرم، قبل از انجام شیمیدرمانی یا جراحی، میتواند شدت این علائم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. حداقل 2 ساعت قبل از خوابیدن غذا بخورید. هنگامی که مدت کوتاهی پس از غذا ظاهر میشود، حالت تهوع یا استفراغ نشاندهنده یک اختلال روانی یا زخم معده خواهد بود. این شرایط ممکن است چنان ناراحت کننده باشد که مدت زمانی زیادی را در طول روز در توالت سپری کنید. به پزشک مراجعه کنید تا دلیل دقیق این شرایط مشخص شود. این تغییرات ممکن است منجر به تومورهای غیر سرطانی یا خوش خیم مانند پولیپ معده، تومورهای کوچک استرومی “stromal” دستگاه گوارش (GIST) یا لیپوم “lipomas” شود.

این قبیل داروها می توانند منجر به التهاب معده شده و تحریکات موجود در معده را تشدید کنند. سرطان معده یک تومور بد خیم است که در سلولهای معده شروع میشود. بد خیم بدان معنی است که تومور سرطانی میتواند در سایر نقاط بدن گسترش یابد یا متاستاز شود. نوع جراحی شما عمدتاً به اندازه و محل تومور بستگی دارد. سبب آرام و شل شدن عضلات دستگاه گوارش میشود و پروتئینی دارد که آنزیمهای گوارشی را فعال تر میسازد و از بروز ورم معده Gastritis و گاز معده که از غذاهای پروتئینی بیشتر به دست میآید، جلوگیری میکند. میزان درد معده به خاطر مسموم شدن شاید در چند روز برطرف شود. اگر شما دچار رفلکس معده یا سوزش سر دل هستید از خوردن غذاهای اسیدی مانند لیموترش، آب پرتقال و محصولات مشتق شده از گوجه که باعث بدتر شدن علائم شما میشوند خودداری کنید. لازم به ذکر است که می توانید به آبلیمو خود کمی نمک (نصف قاشق چای خوری) و یک قاشق عسل هم اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *