سرطان معده: یک موجودی از 11 چیز که شما را در وضعیت خوب قرار می‌دهند. | مزاج}

علائم گاستریت یا همان ورم معده در افراد مختلف متفاوت است. با این حال ، دلایل زیادی نیز برای این بیماری وجود دارد ، به عنوان مثال ، عوامل عفونی ، مشکلات خود ایمنی ، بیماری هایی مانند بیماری کرون ، سارکوئیدوز و گاستریت گرانولوماتوز جدا. شیر، خود به عنوان یک مسکن در درمان گلو درد محسوب می شود. عارضه یبوست یکی از آزار دهنده ترین عارضه های گذرا و مقطعی در ناحیه نشیمنگاه است که اکثر افراد برای یک یا دو بار هم که شده در برهه ای از زندگی خود به آن دچار می شوند. عوامل پیش بینی شده و پیش بینی کننده اغلب با هم در نظر گرفته می شوند. قطع گره و برآمدگیهای لنفاوی اغلب همراه با گاسترکتومی برای از بین بردن غدد لنفاوی اطراف معده انجام میشود. تعداد غدد لنفاوی که سرطان در آنها گسترش یافته است بر پیش بینی تأثیر میگذارد. دو شاخص مهم مرحله بیماری، تومور و غدد لنفاوی هستند. برداشتن بخشی محدود در جراحی؛ بخشی از دیواره معده حاوی تومور به همراه حاشیه سلامتی در اطراف تومور را برای معالجه سرطان اولیه معده از بین میبرند.

این نوع از سرطان ممکن است گسترش یابد و از معده به دیگر بخشهای شکم، به خصوص کبد، ریهها، استخوان، دیواره شکم و گرههای لنفاوی سرایت کند. لازم است ویزیتهای مداوم و منظم داشته باشید، به خصوص در 2 سال اول پس از پایان درمان. بیمار نباید دستکم تا ۴۸ ساعت پس از بهبود کامل علائم، سر کار برود تا خطر انتقال یافتن عفونت معده و روده از بین برود. پیگیری پس از درمان بخش مهمی از مراقبت از سرطان است. مردان دو برابر خطر ابتلا به سرطان معده را در مقایسه با زنان دارند. از کل موارد ثبت شده سرطان معده در سال 1393، 60 هزار و 432 هزار (53.9 درصد) سهم مردان و 51 هزار و 628 مورد (46.1 درصد) سهم زنان بوده است. سهم مردان در سرطان معده بیش از زنان است؛ به طوری که از هر 10 هزار و 498 مورد «سرطان معده بروز یافته سالانه» ، 7 هزار و 150 مورد در مردان و 3 هزار و 348 مورد در زنان رخ داده است .

هنگامی که سرطان معده در مراحل اولیه قرار می گیرد، نتیجه مطلوبتری در درمان حاصل میشود. تومورهای یافت شده در قسمت تحتانی معده، پیش بینی مطلوبتری نسبت به تومورهای موجود در قسمت فوقانی معده دارند. عامل پیش بینی جنبهای از سرطان یا ویژگی آن شخص است که پزشک هنگام تهیه اطلاعات فرد در نظر خواهد گرفت. بر اساس نتایج «نخستین گزارش ثبت سرطان معده مبتنی بر کل جمعیت ایران» سالانه حدود 10 هزار و 500 مورد جدید سرطان معده در ایران بروز می کند و از هر 100 هزار ایرانی، 158 نفر مبتلا به این بیماری می شوند. زمینه و هدف: درمان چهاردارویی مبتنی بر مترونیدازول، در ایران توسط بسیاری از پزشکان به عنوان درمان خط اول در ریشهکنی هلیکوباکتر پیلوری(H pylori) مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از انگور فرنگی یکی از بهترین راههای درمانی برای معالجهی مشکلات متعدد مربوط به مو، معده، قلب، پوست و غیره به شمار میرود. آزمایشات بالینی به دنبال راههای جدید و بهتری برای پیشگیری، یافتن و درمان سرطان هستند. داروهای درمان هدفمند هستند که برای معالجه سرطان معده پیشرفته، متاستاتیک یا پیدایش مکرر بیماری استفاده میشوند. جراحی تسکین دهنده ممکن است شامل جراحی بایپس معده (برای تغییر جریان غذا یا مایعات اطراف تومور معده باشد که باعث انسداد معده یا مری میشود)، قرارگیری استنت یا لوله تغذیه یا قطع تومور در آندوسکوپی (جراحی لیزر با کمک آندوسکوپ) باشد.

♦ سانیتینیب (سوتنت): برای تومور استرومال دستگاه گوارش. متخصص گوارش، پزشک متخصص دستگاه گوارش از جمله معده و روده است. پرتو درمانی ممکن است در هر مرحله برای درمان سرطان معده استفاده شود. گاسترکتومی شایعترین جراحی برای درمان سرطان معده است. سرطان معده (gastric cancer) به شرایطی گفته می شود که سلولهای سرطان روی پوشش داخلی معده ایجاد شده باشند. بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان معده بعد از خوردن غذاهای کم, احساس ” پری ” در بالای شکمشان را تجربه می کنند. بیماران اشتها ندارند، معمولاً احساس تهوع دارند. آروماتراپی نعنا، جایگزین دیگری برای قرصهای ضد تهوع است که احتمالا به کاهش و درمان حالت تهوع کمک میکند. این گیاه بر روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد و استرس و اضطراب را کاهش می دهد. محققان شواهدی یافتند که نشان میدهد باکتری Lactobacillus acidophilus بهترین نتیجه را دارد. پیش بینی این بیماری به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر در طی عمل جراحی، سرطان معده کاملاً برطرف شود (درمان شود)، پیش بینی درمان، مطلوبتر از آن است که به طور کامل از بین نرود. این سرطان همچنین کشنده ترین سرطان در ایران است . آنتی بیوتیکها: این داروها به کشتن باکتریها در بدن کمک میکنند که از جمله آنها میتوان به آموکسیسیلین، کلاریترومایسین (بیاکسین)، مترونیدازول (فلاژیل)، تینیدازول (تیندامکس) و تتراسایکلین اشاره کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *