سه شگفت‌انگیز هک معده درد عصبی

استفاده بیش از حد الکل، به احتمال زیاد، باعث گاستریت حاد میشود. ورم معده اصطلاحی است که که توسط عامهی مردم (و گاهی توسط پزشکان) برای توصیف وضعیتی به نام گاستریت به کار میرود که در آن شخصبه صورت دورهای دچار ناراحتی و درد معده (معمولا بعد از غذا خوردن) میشود که این حالت گاهی با حالت تهوع و استفراغ همراه است. اما در صورت حساسیت به این دارو فرد دچار سرگیجه شدید، استفراغ، مشکلات شنوایی و بینایی، تغییر رنگ پوست و تورم لبها میگردد. زمانی که شما دچار استرس می شوید، هورمون های بدن شما باعث ایجاد مشکل در هضم می شوند، که ممکن است با ایجاد التهاب یا درد روده و … آیا بروشور یا نوشتههای چاپی دیگری وجود دارند که بتوانم تهیه کنم؟ نمونهگیری از مدفوع یکی از این تستهای تشخیصی است که در آن وجود خون، چربی و سایر موارد بررسی میگردد. درد بعد از عمل اسليو معده بصورت خفیف در تعداد کمی از افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند ممکن است بصورت خفیف در چند روز اول وجود داشته باشد. حال اگر در شبانه روز چندین بار محیط دهان اسیدی شود، لایه بیرونی دندانها در این اسید حل شده و از بین میرود.

اگرچه شیر باعث ایجاد نفخ معده میگردد اما ماست برای سیستم گوارشی مناسب است چرا که در ماست قند لاکتوز با عمل تخمیر باکتریایی به واحدهای سازنده خود یعنی گلوکز و گالاکتوز تجزیه میشود. غذاهای آماده و بسته بندی شده حاوی مقادیر بالای سدیم هستند چرا که نمک به عنوان ماده نگهدارنده در این غذاها به کار برده میشود. آروغ زدن بعد از خوردن غذا ممکن است یک امر طبیعی به نظر آید چرا که در اثر بلعیدن هوا این اتفاق میافتد؛ اما باید دانست که آروغ زدن از علایم نفخ معده به شمار میآید و به دو صورت ارادی و غیر ارادی انجام میگردد. معمولا سه یا چهار آروغ بعد از خوردن غذا طبیعی به شمار میآید اما آروغ زدن ممکن است علتهای دیگری مانند عصبانیت و عادات اضطرابی یا مشکلات گوارشی و مشکلات کیسه صفرا داشته باشد. همچنین این نکته را حتما به یاد داشته باشید، مصرف خودسرانه دارو (بدون نسخه یا با نسخه) اصلا توصیه نمیشود، زیرا این امکان وجود دارد که منجر به بدتر شدن علائم و وضعیت کلی معده شما شود. ورم معده علتهای زیادی دارد.

امروزه برای از بین بردن نفخ معده علاوه بر داروهای شیمیایی از انواع گیاهان دارویی نیز استفاده میگردد که طرفداران زیادی دارد و مورد توجه افراد بسیاری واقع شده است. استفراغ و اسهال میتواند منجر به کمآبی شدن شود بهطوریکه افراد مبتلا به این علائم باید آب آشامیدنی بیشتری بنوشند. مطالعه ای بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و هلیکوباکتر پیلوری معده نشان داد که پودر بوته ای بروکلی در برابر باکتری ها مبارزه می کند. درمانهای معده درد عصبی اغلب شامل تکنیکهایی برای کاهش اضطراب، استرس و تنش در شما می شود. غذاهای پر فیبری که منجر به تجمع گاز در معده میشوند، شامل لوبیا، پیاز، کلم بروکلی، کلم بروکسل، کاهو، گلکلم، مارچوبه، کنگر فرنگی، گلابی، سیب، هلو، آلو، گندم کامل و سبوس است. در این قسمت برخی از سوالات رایجی که درباره دلپیچه وجود دارد را پاسخ میدهیم. به طور کلی رژیم غذایی صحیح و مناسب در مقابله و درمان نفخ نقش مهمی دارد.

در ادامه به بررسی و معرفی برخی از این موارد میپردازیم. وجود مقادیر زیاد کربوهیدرات در برنامه غذایی به دلیل هضم دشوار میتواند از علل بروز نفخ باشد.بنابراین بهتر است کربوهیدراتهایی که هضم آسان دارند، در رژیم غذایی قرار گرفته شود تا نفخ به وجود نیاید. اگر سوءهاضمههای مکرر دارید، بیشتر از وعدههای غذایی کمتر استفاده کنید تا به بهتر شدن اثر اسید معده کمک کنید. اگر باردار هستید، از این راهکار اجتناب کنید. ا این حال، گاهی اوقات درمان ناکام می ماند و می تواند به ورم معده مزمن یا طولانی مدت تبدیل شود. این گیاه را میتوان به صورت عرق نعنا یا دمنوش نعنا استفاده نمود که هر دو آنها برای آرام کردن ماهیچههای روده مفید هستند و از این طریق اسپاسم و نفخ را کاهش میدهند. در این عمل دفع گاز معده از طریق دهان صورت گرفته و گاهی نیز همراه با صدا است. پزشک معالج در ابتدا سوابق پزشکی فرد را مورد بررسی قرار میدهد و سؤالاتی از قبیل رژیم غذایی، نحوه اجابت مزاج و دفع مدفوع از فرد میپرسد. معمولا نفخ نیازی به تشخیص ندارد مگر اینکه شرایط به گونهای باشد که مشکلات جدی را برای فرد ایجاد نماید. تغییرات در میزان سطح هورمونهای بدن میتواند یکی از علل نفخ معده باشد.این اتفاق معمولا در خانمها و زمان عادت ماهانه آنها بیشتر دیده میشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *