صد و یک Ideas برای رفلاکس معده

علت بیماری هلیکوباکتر پیلوری چیست؟ اگر به هلیکوباکتر پیلوری آلوده شده باشید، نمونه تنفسی شما حاوی کربن رادیواکتیو خواهد بود. غلات غنی از فیبر برای کسانی که سالم هستند و بیماری ندارند بسیار مفید است، اما اگر دچار اسهال یا حالت تهوع هستید میتواند درد بسیاری در شکم شما ایجاد کند. معده درد، ورم دیواره معده و بیاشتهایی، سوءهاضمه و مشکلات گوارشی، حالت تهوع شدید و مواردی ازایندست نیز از جمله عوارضی است که در صورت درمان نشدن گاستریت میتواند مزمن و ادامهدار شده و مشکلات متعددی را برای افراد به وجود آورد. اما باید بدانید که از جمله عوارض نخوردن سحری فشار شدید به معده، سوءهاضمه و رفلاکس معده است. در صورت درمان نشدن ورم معده، عوارض بیماری میتواند از خفیف تا عوارض شدید و آسیبرسان گسترده باشد. خصوصا اگر همراه با التهاب معده، نازک شدن گسترده پوشش معده و تغییرات در سلولهای پوششی نیز ایجاد شود. آویشن فقط یک چاشنی خوش مزه برای شام شما نیست، بلکه یکی از قوی ترین آنتی باکتری های طبیعی نیز هست و مطالعه ای نشان داد که عصاره آویشن یک اثر مهاری قوی بر عفونت میکروبی معده دارد و همچنین رشد و فعالیتش را کاهش می دهد.

این اثر مستقیم عوارض مختلفی مانند مقاومت آنتی بیوتیکی ایجاد می کند که سالانه جان بیش از 15 میلیون نفر در سراسر جهان را میگیرد. گاستریت آتروفیک نیز با ایجاد سرطان معده مرتبط است. گاستریت هلیکوباکترپیلوری و گاستریت خودایمنی میتوانند در جذب آهن از غذا اختلال ایجاد کرده و در نتیجه فرد به کمخونی ناشی از فقر آهن مبتلا شود. روش بررسی: 258 بیمار مبتلا به اولسر پپتیک و عفونت اثبات شده H pylori وارد مطالعه شدند و به مدت 2 هفته تحت درمان با رژیم چهاردارویی مرکب از مترونیدازول، بیسموت سابسیترات، آموکسیسیلین و امپرازول و متعاقباً به مدت 2 هفته تحت درمان با یک دوره امپرازول قرار گرفتند. بسیاری از افراد مبتلا به گاستریت معده علائمی تجربه نمیکنند و سالها با این بیماری کنار میآیند. رژیم های درمانی بسیاری در دسترس هستند؛ این رژیم ها ایمن و موثر هستند، اما مشکل گرانی نسبی آنها و ناخوشایند بودن تحمل دوره درمان طولانی است. همچنین آنها برای جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران نیازی به اقدامات ویژه ای ندارند. همانطور که در مطلب عسل برای کودکان نیز گفتیم، بهتر است از عسل خام برای کودکان زیر ۱۲ ماه استفاده نکنیم چرا که ممکن است باعث مسمومیت آنها شود.

عسل طبیعی تنها ماده غذایی ارزشمند برای درمان این درد نیست، ولی یکی از بهترین و کارآمدترین ماده غذایی است که برای درمان دردهای زخم معده ، رفلاکس معده (ترش کردن معده)، ورم معده، یبوست معده، سوءهاضمه داشته و در کوتاهترین زمان ممکن درد معده را کاهش میدهد. چای چغندر یک درمان خانگی عالی برای التهاب معده است. یک درمان خانگی عالی برای گاستریت نوشیدن آب سیبزمینی خالص بهصورت ناشتا است. همچنین ممکن است در تقویت سیستم ایمنی و بهترشدن روند بهبود بیماری نیز موثر باشد. کمخونی نیز میتواند از عوارض التهاب معده باشد. دایمیتیکون برای گاستریت نیز همین تاثیر را دارد و یکی از داروهای موثر در درمان گاستریت و کاهش عوارض آن محسوب میشود. مهمترین عوارض گوارشی ناشی از استرس، شامل سوزش معده و شدت گرفتن روند بازگشت اسید معده می شود. چه کاری باید انجام شود: درمان این نوع ورم معده با داروهای ضد اسید و رژیم کم چربی ، شیرینی و کافئین است. عسل منبع خوبی از کربوهیدرات، قند و آنتیاکسیدان است. و اگر مقدار زیادی قند به طور هم زمان مصرف كنيد، می تواند مشکل را بدتر کند. از ناهنجاری هایی که ممکن است برای معده رخ بدهد می توان به عفونت های ناشی از باکتری معده اشاره کرد که با گذشت زمان ملتهب شده و باعث به وجود آمدن زخم ها ی معده می شود بیماری های معده می تواند بر اثر مصرف بیش از اندازه مسکن ها و داروهای دیگر باشد و نوشیدن مشروبات الکلی نیز نشانه ها ی بیماری را تشدید می کند .

افزودن کمی عسل به سرکه ممکن است پوشش آسیبدیده معده را تسکین دهد. آنتی اسیدها اسید موجود در معده را خنثی می کنند و می توانند به تسکین سریع درد کمک کنند. مصرف این غذاها میتوانند به تسکین علائم گاستریت کمک کنند. تاثیر عسل در کاهش علائم التهاب معده و تسکین درد معده ثابت شده است. این مزایای خاص سلامتی حتی ممکن است به جلوگیری از بواسیر کمک کند. از این داروها خصوصا برای کاهش اسید معده و اثرات منفی و مخرب آن روی مخاط معده استفاده میشود. چند قاشق چای خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب بریزید و آن را بنوشید توصیه می شود این مخلوط را قبل از صرف وعده غذایی اصلی بخورید تا مواد مغذی را جذب کند. این سبزیجات به راحتی هضم می شوند و به کاهش درد معده ناشی از درمان کمک می کنند، به طوری که روزانه 70 گرم کلم بروکلی برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود. کلم بروکلی بسیاری از مواد مغذی ضروری را ارائه میدهد که میتواند به کاهش علائم گاستریت کمک کند. کلم بروکلی به همراه سایر گیاهان سبز خصوصا برای درمان التهاب دیواره معده عصبی بسیار مفید است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *