قدرت اسلیو معده

اگر مراقب رژیم غذایی خود باشید و از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، کمتر با گاستریت مواجه خواهید شد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هیچ مشکل جدی گوارشی ندارید و تنها با مشکلات گوارشی در زمان روزه گرفتن مواجه میشوید، میتوانید این مشکلات را با روشهای خانگی و رعایت برخی نکات ساده درمان کنید. معمولاً بین ترشح اسید معده و این آسیب ارتباط وجود دارد ولی امروزه عامل اصلی این زخم ها را وجود و تکثیر باکتری هلیکوباکتر پیلوری می دانند که از راه های مختلفی از جمله آسیب به لایه محافظ مخاط معده موجب ایجاد زخم معده می شود؛ از این رو درمان اصلی یک درمان آنتی بیوتیکی است. زخم معده یا اولسر پپتیک (peptic ulcer disease) به معنی نوعی آسیب خوش خیم به مخاط و زیرمخاط دستگاه گوارش می باشد. نوشیدنی های الکلی، از جمله آبجو، شراب و نوشیدنی های مخلوط، مخاط معده را تحریک می کند و ممکن است علائم گاستریت را بدتر کند. بیمه های درمانی و مکمل تنها زمانی هزینه جراحی را پرداخت می کنند که شاخص توده بدنی یا BMI افراد بالای ۴۰ باشد. صرف وعده های کوچک و بیشتر: در صورتی که دچار سوءهاضمه پی در پی هستید، سعی کنید وعده های غذایی خود را کوچک تر و تعداد آنها را بیشتر کنید.

در صورتی که بیمه تکمیلی شما با بیمارستان قرارداد نداشته باشد میتوانید آزاد عمل بشوید و پس از جراحی هزینه جراحی خود را از بیمه تکمیلی و حدود ۷ میلیون تومان را از بیمه تامین اجتماعی پس بگیرید. با توجه به اینکه تکنیک بکاررفته در جراحی چاقی، تعرفه بستری در بیمارستانهای مختلف، دستمزد پزشکان، پیچیدگیهای عمل و … درمان رفلاکس معده : با توجه به علت اصلی این نوع از بیماریهای معده که سوء مزاج سودا می باشد برای درمان کامل این مشکل اول باید میزان خلط سودا را تعدیل کرد و چون اینگونه معده ها بسیار سرد و ضعیف شده اند باید تقویت و گرم کردن معده هم لحاظ شود. جراحی لاغری روشهایی است که سبب ایجاد تغییر در بافتها و اندامهای بدن مانند معده، روده و سایر اندامهای دستگاه گوارش میشود، در این روش باید شاخص توده بدنی شما بالاتر از ۴۰ باشد و از روشهایی چون رژیم غذایی و ورزش نتیجه نگرفته باشید تا دکتر متخصص مجوز جراحی چاقی را برای شما صادر کند. این روش بیش از 20 سال قدمت دارد.

که البته بسته به مقدار تعهد بیمه تکمیلی شما می توانید بخشی یا همه این مبلغ ۳۰ میلیون تومان (پول وسایل) را مجدد پس از جراحی، از بیمه تون پس بگیرید و ۷ میلیون هم میتوانید از بیمه تامین اجتماعی جدای از بیمه تکمیلیتون بگیرید. پس از چند سال و در صورت تکثیر بیش از حد، هلیکوباکتر پیلوری میتواند موجب بروز زخمهایی در دیواره داخلی معده یا قسمت بالایی روده کوچک شود که این زخمها به نام اولسر نیز شناخته میشود. آندوسکوپی فوقانی : یک لوله انعطاف پذیر از گلو وارد معده شده و یک نمونه کوچک از بافت پوشش داخلی معده یا روده برای آزمایش وجود این باکتری گرفته می شود. در این روش جراح قسمت بالای معده را برش زده و کیسهای کوچک در آن قسمت ایجاد کرده و این کیسه را به روده کوچک متصل میکند تا غذا معده را دور بزند ( بای پس کند) و بهصورت مستقیم وارد روده شود.

گاز معده اغلب در اثر بلع هوا به خصوص در موقع غذا خوردن به وجود می آید و بهترین روش معالجه آن صرف غذا بدون عجله و با آرامش است. در صورت طرف قراداد بودن بیمارستان عرفان با بیمه شما هزینه کل حدود ۳۶ میلیون تومان خواهد بود (حدود ۳۰ میلیون تومان پول وسایل وحدود ۶ تومان هزینه بستری و جراحی). حال که درباره عوامل موثر بر جراحی چاقی آشنا شدید و قیمت جراحی اسلیو معده در بیمارستان عرفان را مشاهد کردید، می تواند بطور حدودی هزینه جراحی خود را محاسبه کنید و با خیال راحت در انتظار نبرد آخر خود با چاقی باشید و خودتان را آماده کاهش وزن، تناسب اندام و سلامتی کنید. برای اینکه درباره هزینه جراحی چاقی در سال ۱۴۰۱ مطلع شوید، تعرفه هزینه عمل جراحی چاقی در بیمارستان عرفان در سال ۱۴۰۱ را محاسبه کردیم. در هزینه جراحی چاقی موثر است، هزینه عمل لاغری در سال ۱۴۰۱ به صورت میانگین چیزی حدود ۵۳ تا ۵۸ میلیون است در ادامه لیست هزینه ها آورده شده است. در حال حاضر هزینه عمل جراحی به صورت آزاد (هزینه عمل اسلیو بدون بیمه تکمیلی) بسته به تعداد وسایل مصرفی و در صورت بستری در بخش عادی دو تخته حدود ۵۳ میلیون تومان است و در صورت بستری در آی سی یو حدود ۵۸ میلیون تومان خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *