بیماریهایی نظیر رفلاکس اسید معده، بیماری کرون و بیماری سارکوئیدوز از جمله عواملی هستند که میتوانند خطر بروز گاستریت را افزایش دهند. گاستریت حاد ناشی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا الکل ممکن است با قطع استفاده از این مواد تسکین یابد. کف پای چپ کودک را با کف دست راست خود بگیرید، درحالیکه با دست چپ ساق پای کودک را گرفتهاید، با انگشت شست به آرامی کف پای کودک را فشار دهید. اگر کودک دلدرد دارد، اجازه دهید روی تخت در وضعیت راحت دراز بکشد. هرگونه فعالیتی که باعث تحریک دستگاه گوارش شود، برای آرام کردن دلدرد کودک توصیه میشود. پیادهروی یا دویدن آهسته که پیچ و تاب و چرخش نداشته باشد، باعث آرام شدن دلدرد کودک میشود. این غذاها مقدار فیبر کمتری نسبت به سایر مواد خوراکی دارد که میتوانند با جذب هرگونه مایعات اضافی و سخت شدن مدفوع، به رفع اسهال کمک کنند. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

پس از مصرف دارو و انواع قرص ها احتمال بروز معده درد بسیار شایع است. برای دریافت انواع ویتامینها و فیبر بهترین راه مصرف میوه و سبزیجات است. اما باید در نظر داشته باشید اگر معده درد در طولانی مدت ادامه داشت، حتما برای درمان همیشگی از پزشک مشورت دریافت کنید. باید در نظر داشته باشید اگر مشکلات معده در طولانی مدت تکرار شدند، باید از پزشک برای پیش گرفتن روند درمانی مناسب مشورت گرفت. شاید در چنین مواردی، مراجعه به پزشک و مصرف داروهای شیمیایی اولین راهکاری باشد که به ذهن تان خطور می کند. بنابراین شاید در یک روز متوجه آن شوید و برای چند هفته دیگر اتفاقی نیفتد و مجدد خونریزی داشته باشید. بعد از گذشت سال ها، آن ها می توانند سبب ایجاد زخم در معده یا قسمت فوقانی روده کوچک شوند. پیشنهاد ما این هست که طبق نظر پزشک طب سنتی در ساعتهای مختلف از پودر دارچین در آب جوشیده بریزید و بعد از دم کشیدن آن میتوانید آن را میل کنید. دستور پزشک را رعایت کنید. تا زمانیکه کودک احساس بهتری ندارد، از دادن محصولات لبنی یا محصولات سرخ شده و چرب خودداری کنید. وسط کف پای چپ کودک را به مدت یک دقیقه فشار دهید و این کار را ۴ تا ۵ مرتبه تکرار کنید.

بهتر است از برگ تازه نعنا یا ترخون به جای خشک شده آن ها استفاده کنید. همچنین میتوانید یک فنجان چای، به همراه چند برگ نعناع و چند قطره آب لیمو به کودک بدهید. برگ نعناع خام و پخته، هر دو برای مصرف مناسب هستند. اگر کودک زیر دو سال است، میتوانید آب زنجبیل را اطراف ناف او بمالید. وقتی خمیر را به شکم کودک میزنید، به پشت خوابیده باشد و مراقب باشید خمیر داخل ناف او نرود. سپس روی شکم کودک و اطراف ناف بمالید. درمان یبوست شدید با جوش شیرین : تاثیرات درمانی جوش شیرین بر روی این بیماری فوق العاده است زیرا بی کربنات موجود در جوش شیرین سموم و باد بدن را خارج نموده و درد ناشی از آن را تسکین میدهد. این کار را میتوان با ماساژی آرام انجام داد. گرما ماهیچههای کودک را آرام میکند و دلدرد را کاهش میدهد. استفاده از خمیر آنغوزه، روشی موثر برای درمان دلدرد در کودکان نوپا است.

اما برای بهبود سریعتر، لازم است کمپوتهایی را استفاده کرد که تاثیرات مفیدتری را برای معد به همراه دارند. در این بین برخی از مواد غذایی کربوهیدراتی نیز وجود دارند که برای بهبود درد معده مفید عمل میکنند. مترونیدازول و کلاریترومایسین از جمله آنتی بیوتیک­های شناخته شده در درمان هلیکوباکترپیلوری می­باشد که به دلیل افزایش میزان بروز مقاومت نسبت به آن در ایران (94/5 %-6/72) و در سایر کشورها(2/26 %-100) ،استفاده از آن­ها محدودتر گشته است. نعناع درمانی است برای معده درد و دل پیچه است که اثر کلیدی آن بر درمان معده درد تایید شده است. روش هایی برای درمان معده درد کودکان در خانه وجود دارد. 1. برای درمان شکم درد کودکان در خانه بدن کودک را آبرسانی کنید. از مصرف ناکافی و یا بیش از حد دارو اجتناب کنید. بهترین راه مصرف میوه برای چنین افرادی کمپوت کردن میوهها است. در این بخش از مقاله میخواهیم به معرفی داروهای گیاهی درمان عفونت معده اشارهکنیم که میتوانند تأثیرات خوبی برای آرام کردن معده در مواقع التهاب و درد شدید معده داشته باشند. این نوع معمولا زیاد باعث التهاب نمیشود اما منجر به خونریزی و زخم در پوشش معده میشود و خطر سرطان معده را افزایش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *