خوراکی های با خاصیت آنتی بیوتیکی مثل ماست، کلم و شیرین بیان علیه زخم معده و گاستریت( التهاب معده) تا حدودی موثرند. این گیاه حاوی موادی به نام کورکومین می باشد که طبق تحقیقات دارای آنتی اکسیدان، خواص ضد سرطانی، خواص ضد التهابی و خاصیت ضد میکروبی است. این اسموتی طبیعی دارای خواص ادرارآور، گوارشی و سم زدایی است زیرا ترکیبات اصلی آن حاوی مقدار مناسبی فیبر و مواد آنتی اکسیدانی است. اما بهجز داروهای شیمیایی موجود در داروخانهها، دوا برای نفخ معده میتواند شامل ترکیبات گیاهی یا خوراکیهایی باشد که در منزل یافت میشود. گلوبوس یک احساس است که فرد به صورت اشتباه تصور میکند که یک لقمه در گلویش گیر کرده و هرچه قورت میدهد هم از بین نمیرود، اما این احساس بر اثر برگشت اسید به داخل حنجره به وجود میآید. لذا شناخت بدن هر فرد اولین راه برای سلامت نگهداشتن آن است و سایت غفاری دایت به ما کمک میکند که اولاً بدن خود را خوب شناخته و ثانیاً با ارائه رژیمهای غذایی اصولی خود ما را در حفظ و نگهداری بدن یاری میکند. جسیکا کوردینگ، متخصص تغذیه میگوید: “اما همه ما بسیار متفاوت هستیم،برخی از غذاهایی که ممکن است برای یک نفر گاز ایجاد کنند، برای فرد دیگری اینطور نیستند”.

روش حذف مایع یا پاراسنتز از نظر مدت زمان متفاوت است، زیرا بستگی به مقدار مایعی دارد که باید برداشته شود. در آخر به خاطر داشته باشید، بدن هر شخص با شخص دیگر متفاوت است و همه افراد صرفاً با مصرف یک نوع ماده خاص دچار نفخ معده نمیشوند. اگرچه هر نوع نفخی حس بدی دارد ،اما همه نفخ ها به یک میزان ایجاد نمی شوند. در واقع دو نوع مختلف وجود دارد: نفخ ناشی از تجمع گاز و نفخ ناشی از تجمع آب. نفخ ناشی از تجمع آب باعث می شود احساس ورم پیدا کنید . نفخ ناشی از تجمع گازها باعث میشود که اغلب بعد از خوردن برخی غذاها مانند لوبیا، لبنیات، سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی یا گل کلم، یا غذاهای چرب، دکمههای شلوار خود را به سختی باز کنید. این مخلوط را میتوانید به تنهایی بجوید یا اینکه با آب ببلعید. ماست سرشار از پروبیوتیکها است، باکتریهای خوبی که دستگاه گوارش شما را پر میکنند تا سلامت سیستم گوارشی را حفظ و التهاب را تسکین دهند. به خصوص اگر شما نازک شدن مخاط معده و تغییر در سلولهای پوشش داخلی را داشته باشید.

اول از همه، همه مواد را خوب بشویید و به چند قسمت تقسیم کنید تا راحت تر مخلوط شوندسپس همه چیز را در مخلوط کن بریزید، لیوان آب را اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا یک نوشیدنی همگن به دست آید. میوه را به جای آب پرتقال انتخاب کنید تا مطمئن شوید که فیبر را از دست نمی دهید (یا در مصرف شکر زیاده روی کنید). اگر یک هفته یا بیشتر علائم و نشانههای گاستریت ادامه داشتند باید به پزشک مراجعه شود. علاوه بر این، مردم می گویند که می تواند به از بین بردن سموم کمک کند. علاوه بر این، ورزش باعث آزاد شدن اندورفین ها می شود که “مواد مخدر شاد” هستند که به طور نرمال در بدن هستند. زمانی که فیبر می خورید برای حرکت کردن مواد غذایی پس از غذا خوردن آب ضروری است، باید آب کافی بنوشید تا آنها را هضم کنید و آنها بتوانند به طور موثر در دستگاه گوارش حرکت کنند. به طور کلی افراد بالای 40 سال، بیماران مبتلا به پولیپ معده، مصرف سیگار و الکل و افرادی که سابقه فامیلی ابتلا به سرطان یا سابقه جراحی معده دارند بیشتر از افراد دیگر در معرض سرطان معده هستند.

مشکلات معده میتواند به صورت ناگهانی و به دلایلی مانند خوردن غذاهای چرب، الکل و یا مصرف آسپرین به وجود آید. مدیتیشن شامل نشستن و یا دراز کشیدن در یک اتاق ساکت و تمرکز بر تنفس کشیدن می شود. به عنوان یک عارضه جانبی، این داروها به معده حمله می کنند. در عین حال، روند فعلی در رژیمهای سمزدایی توصیه میکند که از برخی درمانهای خانگی استفاده کنیم تا تمام مزایایی که میتوانند ارائه کنند را افزایش دهیم. آیا چیزی، مانند خوردن غذا، علائم تان را بدتر می کنند؟ در پاسخ به این پرسش که چه غذاهایی برای نفخ معده خوب نیست باید گفت که هر شخصی که مکرر به نفخ معده مبتلا میشود باید به خاطر بسپارد که پیش از بروز این عارضه چه مواد غذایی را مصرف کرده است. سپس درمییابد که معده، روده و بهطورکلی سیستم گوارشی او در هضم چه غذاهایی با مشکل مواجه است و چه خوراکیهایی او را به نفخ معده میرساند. وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، سبزیجات، کمی نمک و روغن را اضافه کنید. بهتر است به جای 3 وعده غذایی سنگین، 6 وعده غذای سبک و کمحجم میل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *