زندگی در مناطقی که شلوغ و پرجمعیت هستند و همچنین زندگی در کشورهای در حال توسعه زندگی، در مکان هایی که منابع آب پاک و مطمئن ندارند و زندگی با افرادی که مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستند سبب بالا بردن احتمال ابتلا به این بیماری می شود. همچنین اسید معده و هلیکوباکتر پیلوری با تخریب دیواره ی معده سبب ایجاد زخم معده و زخم دوازدهه نیز می گردند. همچنین کودکانی که در مهد کودک به سر می برند بیشتر از دیگر کودکان در معرض خطر ابتلا به این عفونت هستند. یکی از اصلی ترین عوارض مبتلا شدن به عفونت معده ایجاد زخم های معده می باشد. سوراخ شدن معده که بر اثر همان زخم معده ایجاد می گردد و التهاب صفاقی که ایجاد عفونت در صفاق فرد است و با دردهای شکمی شدید همراه است، نیز از دیگر عوارض این نوع از عفونت می باشند. 1. اگر فرد علائم زخم معده را تجربه کرده است، به طور خاص در مورد مسکن ها نیز از وی سوال خواهد شد. اگر مراقب رژیم غذایی خود باشید و از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، کمتر با گاستریت مواجه خواهید شد. لازم به ذکر است که دوازدهه اولین قسمت از روده کوچک فرد را تشکیل می دهد.

زیرا در این حالت عفونت نشانه خاصی ندارد و فرد مبتلا متوجه نمی باشد که ناقل بیماری است.واکسن این نوع از ویروس در برخی از کشورهای پیشرفته مانند آمریکا وجود دارد و تا به امروز بسیار هم مفید واقع شده است. این تصور وجود دارد که این عفونت می تواند از فردی به فرد دیگر نیز منتقل شود. بیشترین آمار احتمال ابتلا به نوروویروس از طریق مصرف آب و غذای آلوده می باشد و همچنین از طریق ارتباط با افرادی که مبتلا به ویروس هستند نیز این بیماری می تواند به بدن فرد دیگر منتقل شود. یکی از مشکلات شایع بعد از عمل ابدومینوپلاستی، ورم شکم است که کاملا طبیعی میباشد و پس از انجام جراحی شکم قابل انتظار خواهد بود. 3. آندوسکوپی نیز یکی از راه هایی است که پزشک می تواند به وسیله آن نواحی غیرطبیعی معده را بررسی کند. گاستریت ممکن است با سایر حالات پزشکی، از جمله ایدز (HIV)، بیماری کرون و عفونتهای انگلی همراه باشد. از جمله این علائم می توان به عدم کنترل و نگهداری مایعات بدن برای ۲۴ ساعت، استفراغ کردن در دو روز پیاپی، بی آبی شدید بدن که دارای نشانه هایی مانند خشکی دهان، ادرار زرد پررنگ و خستگی مفرط، ضعفهای شدید و سرگیجه و منگی می باشد، اشاره کرد.

در پایان به خاطر داشته باشید که مشکلات گوارشی از بهم خوردگی ساده معده گرفته تا سرطان معده می توانند به دلایل بسیاری از جمله شکل زندگی که ما انتخاب میکنیم و برایمان قابل کنترل است، بروز کنند. نکته: البته باید به این نکته اشاره کنیم فقط برخی از افراد مبتلا به این عفونت دچار گاستریت یا سایر اختلالات گوارشی می شوند. عفونت معده یکی از بیماریهای شایع دستگاه گوارش است که باعث بروز مشکلاتی از قبیل اسهال، حالت تهوع و استفراغ میشود. اما در برخی از افراد ابتلا به این عفونت محتمل تر می باشد. لازم به ذکر است که تف کردن در نوزادان امری بسیار عادی می باشد، اما استفراغ در کودکان عادی نیست. کودکان به علت اینکه کمتر می توانند بهداشت فردی خود را رعایت کنند، احتمال بیشتری دارد که به عفونت هلیکوباکتر پیلوری مبتلا شوند. افرادی که در خوابگاه، مدرسه و یا محیط های عمومی با تعداد افراد زیادی ارتباط دارند احتمال ابتلا به عفونت در آن ها افزایش می یابد.

همچنین وجود خون در مدفوع، استفراغ خونی و تب های بالای ۴۰ درجه سانتیگراد نیز از عوامل نگران کننده ای هستند که پس از مشاهده آن ها باید به سرعت دکتر گوارش و کبد بالغین مراجعه کرد. برخی از افراد دریافتند که بلافاصله پس از رفتن به سرویس بهداشتی احساس میکنند باید دوباره از آن استفاده کنند. هر چند که آب آلوده علت ابتلا به اسهال ویروسی می باشد اما در برخی موارد این مشکل در ارتباط با افراد مبتلا نیز ایجاد می گردد که پس از استفاده از سرویس های بهداشتی دست هایشان را نمی شویند و یا با لمس غذای فرد دیگر، موجب انتقال ویروس به بدن وی نیز خواهند شد. نفخ و مشکلات روده ای : معمولا نفخ معده و روده موجب ایجاد فشار بر روی این دو عضو می شود که این موضوع پس از مدتی می تواند موجب کمردردهای شدید شود. مانند روغن بابونه، ۳ تا ۴ قطره روغن نعنا را با ۲ قاشق چای خوری روغن زیتون یا نارگیل مخلوط کنید و هر رور یک مرتبه روی شکمتان بمالید. درمان ترش کردن معده در موقع ترش کردن معده و باد گلو (آروغ زدن ) و بدون اراده آب از دهان جاری شدن که از علایم سردی معده است جهت معالجه باید تا بهبودی کامل صبح ناشتا به میزان یک قاشق مربا خوری عسل میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *