به گزارش مشرق، گاستریت یا ورم معده و اثنی عشر از شایعترین بیماریهای گوارشی است که علت اصلی آن میکروب هلیکوباکترپیلوری است که معمولاً بر اثر عدم رعایت بهداشت و آلودگی در آب و غذا به فرد منتقل میشود. ورم معده از نظر زمانی به دو دسته تقسیم می شود. با این وجود خوشبختانه شدیدترین فرمهای ورم ساده معده و روده را میتوان با انجام درمانهای حمایتی بهموقع و مناسب کنترل نمود. برخی از مبتلایان به گاستریت، درمان های لازمه برای این بیماری را به تاخیر می اندازند اما بهتر است بدانید که در صورتی که ورم معده بدون درمان مناسب عفونت هلیکو باکتر پیلوری می توانند به شرایط خطرناکی مانند زخم های خونریزی دهنده معده و در مواقعی به سرطان های ناحیه گوارشی مانند سرطان معده و لنفوما تبدیل شود. از هر 10 نفری که جراحی شکم باز انجام می دهند 9 نفر دچار چسبندگی یا بافت زخم می شوند که باعث چسبیدن اندام ها به یکدیگر و دیواره شکم خواهد شد. اگر شما آنتی بیوتیک ها را به درستی مصرف نکنید، باکتری ها در بدن شما می توانند به آنها مقاوم شوند، که باعث می شود که عفونت درمان نشوند. در صورتی که ورم معده در اثر ابتلا به عفونت و بیماری های دیگری اتفاق افتاده باشد، همزمان باید برای درمان آنها نیز اقدام کرد.

اختلال در بلع ( دیسفاژی) علامت اصلی بیماری است. شایع ترین عامل ورم معده عفونت ها و یکی از شاخص ترین آنها هلیکوباکتر است. چشمههایی که در فصل پاییز و زمستان بهترین مقصد هستند و برای استفاده از آنها هم میتوانید سراغ اجاره ویلا در اطراف تهران بروید! میزان حاد بودن این بیماری را هم توسط پاتولوژیست قابل تشخیص است. ایجاد این حالت در شما شده است غلبه کرده اید. دکتر راندو بر این باورست که اگر گربه شما شروع به تهوع نماید یا ناگهان بیحال و سست شود، غذا نخورد یا مخفی شود حتما او را به دامپزشک نشان دهید. اگر مدتهاست با این مساله روبرو هستید، حتما برای مشاوره فردی کلیک کنید. ورم معده مزمن حتما باید تحت نظر قرار گیرد و حواسمان به آن باشد چرا که ممکن است به سرطان معده منتهی شود. برای بسیاری از بیماران مبتلا به التهاب مزمن معده اتفاق خاصی رخ نمیدهد، اما در برخی افراد عوارض بعدی خود را نشان میدهد که علامتدارترین این عارضه ایجاد زخم در اثنیعشر یا معده است و افرادی که مبتلا به زخم اثنیعشر میشوند افزایش ترشح اسید معده و افرادی که زخم معده میگیرند کاهش ترشح اسیدمعده دارند. همچنین اضافه وزن و چاقی هم یکی دیگر از دلایل ورم معده است و تحقیقات نشان می دهد افرادیکه از چاقی و اضافه وزن رنج می برند بیشتر از افراد دیگر به این بیماری مبتلا می شوند.

تهوع واستفراغ به ویژه هنگامی که تومور درناحیه انتهایی معده قراردارد از علائم اصلی هستند. یا آنترال گسترایتیز که قسمت انتهایی را دچار می کند. در معده یا ابتدای معده (قسمت اولیه) دچار می شود یا قسمت میانی یا انتهایی یا کل قسمت را دچار می کند. بیاشتهایی که غالباً با تهوع خفیف همراه می باشد، شایع است ولیکن شکایت اولیه بیمار نمی باشد درنهایت کاهش وزن ایجاد می شود. درمراحل اولیه سرطان معده ، علائم فیزیکی وجود ندارد وکشف توده شکمی قابل لمس دراغلب موارد نشان دهنده رشد طولانی مدت وانتشار موضعی تومور می باشد. بنابراین لایه داخلی تشکیل دهنده معده ممکن است در این حالت دچار آسیب گردد. یکی دیگر از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش، ورم معده است. ورم معده یکی از بیماری هایی است که می توانید قبل از درگیر شدن با آن از این بیماری پیشگیری کنید. تصور مردم از ورم معده و تعریف پزشک از ورم معده و مشخصات ورم معده با هم تفاوت است. اگر یک منطقه مشکوک پیدا شد، پزشک تان نمونه ی بافتی کوچکی (بیوپسی) از آن ناحیه جهت بررسی برمیدارد. راه دیگر نمونه گیری برای پاتولوژیست است. آنتیبیوتیکها: اگر اخیرا مصرف آنتیبیوتیک را شروع کردهاید یا تغییری در روند مصرف داروهایتان ایجاد کردهاید و علائم دل پیچه دارید؛ بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

• سوزش سر دل (سو هاضمه) یا درد در قسمت فوقانی شکم که ممکن است با غذا خوردن بهتر یا بدتر شود. یکی از بهترین گیاهان برای درمان زخم و ورم معده، بابونه است. پس از ۳۰ سالگی، استخوانها به آرامی کلسیم خود را از دست میدهند. اگر وسایل، حوله یا غذای خود را با فرد آلوده به اشتراک بگذارید، احتمالاً دچار عفونت میکروبی معده و روده میشوید. به خودی خود نمی توان ورم معده را یک بیماری تلقی نمود چرا که برخی از عوامل محیطی یا سایر بیماری ها مانند عفونت هلیکو باکتر پیلوری و مصرف بیش از مواد غذایی تحریک کننده می توانند زمینه ساز بروز این حالت در فرد گردند. مصرف طولانی غظت بالایی از نیتراتها درغذاهای دودی. مصرف بیشتر میوه و سبزیجات. سعی کنید مقدار بیشتری میوه و سبزی از انواع مختلف و رنگهای مختلف مصرف نمایید. سرطانهای سطحی دراکثر موارد علامتی ایجاد نمی کنند با رشد تومور بیمار از ناراحتی درقسمت فوقانی شکم شکایت دارد که از یک احساس پری مبهم بعد از غذا خوردن تا درد شدید متغیر است. این یافته نشان میدهد که احتمالاً یک عامل محیطی که از سنین پایین نشان میدهدکه احتمالاً یک عامل محیطی که از سنین پایین شخص را تحت تاثیر قرار میدهد مسئول ایجاد سرطان معده است وبیش از همه عوامل مستعد کننده سرطان موجود در برنامه غذایی مورد توجه قرارگرفتهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *