البته باید به این مورد اشاره کرد که گاستریت همیشه علائم و نشانههایی را از خود نشان نمیدهد و ممکن است بیماری بهصورت خاموش پیشرفت کند. با وجود آسانی انجام آزمایش خون، این شیوه دارای دو محدودیت است؛ اول اینکه نمی تواند میان یک عفونت فعال که باعث بیماری می شود و یک عفونت نهفته که علائمی ایجاد نمی کند، تفاوتی قائل شود و دوم اینکه آزمایش خون نمی تواند بگوید که آیا درمان باعث معالجه بیماری و ریشه کنی باکتری شده است یا نه، چرا که پادتن های ضدباکتری مدت ها پس از نابودی آن در خون باقی می مانند.با این وجود اگر میزان پادتن قبل از درمان بسیار بالا باشد، نشان دهنده عفونت فعال است، در حالی که کاهش شدید پس از درمان بیانگر موفقیت آن است. در واقع استرس نه تنها در ظاهر، بلکه در عمل نیز علائمی از قبیل سوء هاضمه و دل درد شدید را برای فرد به وجود آورد. دم کرده گیاه دن می تواند ورم معده، نفخ و اسپاسم، درد و التهاب معده و روده، سوء هاضمه و بطور کلی التهاب و عفونت دستگاه گوارش را در سریع ترین زمان تسکین دهد. خصوصا بعد از تشخیص نوع ورم و دلیل بروز آن، انتخاب درمان مناسب از طریق مشاوره دارویی توسط متخصص گوارش اهمیت زیادی دارد.

چنانچه بیمار احتمال دهد که آب بدنش کم شده است باید پیش از مصرف این محلولهای خوراکی با پزشک عمومی یا داروساز در مورد مفید و مناسب بودن آنها مشورت کند. موز، برنج، پوره سیب و تست (BRAT)، در صورتیکه کودک اسهال داشته باشد مناسب است. همچنین بروز این حالت با کمبود ویتامین B12 نیز مرتبط است. از علائم بارز این نوع گاستریت میتوان به درد شدید معده، اسپاسمهای ناگهانی و دردآور، حالت تهوع و استفراغ، دلپیچه و نفخ شکم از مهمترین نشانههای گاستریت عصبی است. زمانی که شما دچار استرس می شوید، هورمون های بدن شما باعث ایجاد مشکل در هضم می شوند، که ممکن است با ایجاد التهاب یا درد روده و … نوعی از گاستروپاتی فرسایشی حاد به نام گاستریت استرسی زمانی ایجاد میشود که مشکلات سلامتی جدی مانند جراحات یا سوختگیهای شدید، بیماریهای بحرانی یا سپسیس پیوند خارجی باعث کاهش جریان خون به پوشش معده شود.

گاستروپاتی فرسایشی حاد ممکن است پس از تماس با مواد تحریککننده مانند NSAIDS ، الکل یا کوکائین رخ دهد. در گاستروپاتی فرسایشی حاد، پوشش معده بهسرعت دچار فرسایش، زخم و خونریزی میشود. خونریزی اغلب خفیف است اما ممکن است شدید نیز شود. آزمایش خون مخفی مدفوع که وجود خون در مدفوع را نشان میدهد یکی از این موارد است. یکی از روشهای تشخیصی مورداستفاده، انجام آندوسکوپی فوقانی است که در آن یک لوله نازک حاوی یک دوربین کوچک، از طریق دهان بیمار وارد معده میشود و شرایط پوشش معده را بررسی میکند. پزشک التهاب و میزان آن را بررسی کرده و بسته به شرایط ممکن است بیوپسی نیز انجام دهد. این کار موجب میشود تا با روزه گرفتن فشار کمتری به بدن وارد شود و زودتر به شرایط عادت کند. برخی از داروها باید با غذا مصرف شوند تا از معده شما محافظت شود و درد معده کاهش یابد. اگر درد شکمی شدید است و با حرکت کردن بیشتر میشود، یا نمیتوانید آرام بنشینید یا موقعیت راحت پیدا کنید، فوری با پزشک خود تماس بگیرید. در واقع، اضافه کردن دمنوش یاسمن به رژیم غذاییتان میتواند شانس داشتن یک معدهی سالم، جلوگیری از اختلالات دستگاه گوارش و بهبود فرایند هضم را افزایش دهد.

مکملهای پروبیوتیک باکتریهای خوب را به دستگاه گوارش فرد وارد میکنند که ممکن است به توقف گسترش هلیکوباکترپیلوری نیز کمک کند. این آنتیاکسیدان در عین حال عملکرد آنزیمهای دستگاه گوارش را بهبود میدهد و تولید آنزیمهای سالم را در این دستگاه ترویج میکند. اگر به ناراحتی معده، یبوست، نفخ، گرفتگی، تهوع یا سوء هاضمه دچارید، آنتی اکسیدانهای موجود در دمنوش ریشه سنبل الطیب به عملکرد بهتر عضلات کمک کرده و اسپاسمهای دستگاه گوارش را کاهش میدهند. گاستریت میتواند در اثر تحریک ناشی از مصرف زیاد الکل، بیماریهایی با استفراغ مزمن، استرس و عصبی شدن، مصرف برخی از داروها مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن یا سایر داروهای ضدالتهابی و غیره ایجاد شود. اما در واقع اثر قلیایی بر روی خون و سایر بافتهای شما دارد که باعث تحریک ایمنی بدن و از بین رفتن تکثیر بسیاری از انواع میکروب ها می شود. این کار اعصابی را که به اسید رفلاکس پاسخ میدهند مسدود میکند. به این منظور مطالعه مقاله «درمان خانگی ورم معده» را به شما توصیه میکنیم. کفیر یکی از این موارد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *