به دلیل مقاومت چندان میکروب هلیکوباکتر پیلری به دارو، برای درمان عفونت معده بیش از 20 نوع ترکیبی از داروها وجوددارد. کاهش یا قطع مواد غذایی زیر میتواند به بهبود نشانههای تجمع گاز در معده کمک کند. از آنجایی که آب بدن کودکان به سرعت کاهش مییابد، اگر کودک دچار اسهال و استفراغ شود، والدین باید به نشانههای حاکی از تشنگی شدید، خشکی پوست یا دهان توجه کنند؛ از طرفی چنانچه کودک در سنین پایینتر، نوزاد، باشد، کمتر کثیف شدن پوشک و خشکتر بودن آن در مقایسه با شرایط عادی میتواند علامت خطر باشد. عفونت نورو ویروس و مسمومیت غذایی باکتریایی دو مورد از رایجترین علل اسهال و استفراغ بزرگسالان به شمار میرود. برای پیشگیری از ابتلا به عفونت روتاویروس، رایجترین دلیل اسهال و استفراغ کودکان، دو نوع واکسن به نوزادان تزریق میشود. کریپتوزپوریدیوم: انگل موجود در خاک، غذا و آب که به مدفوع انسان یا حیوان آلوده شده است. عفونت معده و روده سبب از دست دادن مقدار زیادی از آب بدن در افراد می شود که گاهی بسیار خطرناک تر از خود عفونت میباشند. آزمون قدیمی تر بر توانایی «هلیکوباکتر پیلوری» در تجزیه اوره متکی است. هر چند ابتلا به این میکروب در میان کودکان رایج تر هست اما به بزرگسالان نیز سرایت می کند.

عفونت با «هلیکوباکتر پیلوری» پس از سال ها ممکن است به «گاستریت آتروفیک» بینجامد؛ عارضه یی که در آن پوشش درونی معده نازک می شود و مقدار کافی اسید تولید نمی کند تا ویتامین B۱۲ را از غذا آزاد کند. در حال حاضر بیشتر شواهد حاکی از آن است که درمان «هلیکوباکتر پیلوری» این علائم را در این گروه از بیماران تخفیف نمی دهد، در حالی که درمان در رفع علائم افراد دارای علائم مربوط به زخم واقعی بسیار موثر است. به گزارش تالاب گاهی پس از درد عمیقی که معده را درگیر کرده هست و خواب و خوراک بیمار را نیز مختل کرده هست، سوزش معده ایجاد می شود و حالت تهوع و نفخ شدید نیز شرایط مریضی را تشدید می کند. اضطراب عملکردی (performance anxiety) برای نمونه، این اضطراب در هنگام صحبتکردن درجلسهای مهم یا آمادهشدن برای بزرگترین مسابقهی فصل ایجاد میشود. به علت اسید اضافی در معده و تغییراتی که بدن در روش هضم مواد مغذی خود می دهد، درد معده از اضطراب می تواند در صورت عدم درمان، مشکل ساز باشد.

اما صرف نظر از زمانی که این علائم ظاهر می شوند،یادگیری نحوه مدیریت اضطراب و آرام کردن معده درد عصبی و همچنین یک سری درمان کوتاه مدت می توانند به شما کمک کنند تا معده درد عصبی خود را آرام کنید: زمانی که عصبی هستید وعده های غذایی سبکتر بخورید. همچنین مواد غذایی که موجب تحریک و درد معده برای شما میشوند را از رژیم غذاییتان حذف نمایید. علائم و برطرف کردن عفونت معده ودر نتیجه بوی بد دهان , عفونت معده مریضی دردناکی هست و گاهی میزان عفونت به قدری چندان می شود که حتی خواب شبانه را هم از بیمار سلب می کند و سبب از خواب پریدن های گاه و بیگاه بیمار می شود. آموکسی سیلین؛ این داروی مشتق از پنی سیلین نسبت به داروهای مشابه موثرتر است زیرا به داخل شیره معده ترشح می شود. رایج ترین رژیم درمانی تجویز آموکسی سیلین، کلاریترومایسین و اومپرازول برای ۷ تا ۱۴ روز است. تا همین اواخر برنامه های ۱۰ تا ۱۴ روزه شیوه استاندارد بودند، اما اکنون بسیاری از پزشکان رژیم های درمانی ۷ روزه را ترجیح می دهند.

خوشبختانه پزشکان می توانند با استفاده از درمان ترکیبی آنتی بیوتیک بر این مشکل فائق آیند.بسیاری از برنامه های درمانی در دسترس هستند؛ در همه آنها ترکیبی از دست کم دو آنتی بیوتیک به علاوه یک یا چند داروی خنثی کننده اسید به کار می روند. پزشکان توافق دارند که «هلیکوباکتر پیلوری» در ایجاد «بیماری ریفلاکس معدی-روده یی» (GERD) بازگشت محتویات اسیدی معده به داخل مری که باعث سوزش سر دل می شود، نقشی ندارد – برعکس، اختلاف نظر در اینجا در این باره است که آیا «هلیکوباکتر پیلوری» ممکن است در واقع با کاهش اسید معده در مقابل GERD محافظت ایجاد کند.برخی شواهد همچنین «هلیکوباکتر پیلوری» را به سایر بیماری ها از کم خونی و فقر آهن گرفته تا مشکلات پوستی و خونی، میزان پایین کلسترول خوب HDL خون و تصلب شرایین ارتباط داده اند. سپس پزشکان لوله فیبر نوری آندوسکوپ را از طریق دهان به معده می فرستند. تحقیقاتی که بتازگی انجام شده هست نشان می دهد که باکتری هلیکوباکتر پیلوری میتواند منتهی به زخم های معده شده و از طرفی عامل انواع سرطان های معده قلمداد شود. دوز معمول این دارو برای هلیکوباکتر پیلوری ۵۰۰ میلی گرم و دو بار در روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *