وقتی صحبت از رفلاکس معده به میان می‌آید چه کاری انجام می‌دهند و چه کاری باید متفاوت انجام دهید

تنظیم رژیم غذایی یکی از نکات مهم است که به درمان پوشش داخلی معده کمک کرده و از ایجاد ورم معده در مراحل ابتدایی پیشگیری میکند و همچنین از بروز دوباره گاستریت جلوگیری میکند. زمانی تورم ناحیه شکم جدی است که جزئی از علائم یک بیماری دیگر مانند سندروم روده تحریکپذیر، بیماری آسیت، سرطانهای ناحیه شکم و التهاب پوشش داخلی شکم باشد. در کسانی که دچار سندروم روده تحریک پذیر و رفلاکس معده هستند، این اختلال شدیدتر و خطرناک تر است. کاهش اضطراب و استرس و همچنین بیشتر استفاده کردن موادغذایی حاوی فیبر به کاهش علائم افراد مبتلا به سندروم روده تحریکپذیر کمک میکند. بیماران در اکثر موارد داروهای تأثیرگذار بر اسید معده را برای کاهش نشانهها و علائم و تسریع روند التیام معده مصرف میکنند. مصرف 3 وعده غذای روزانه در ساعات نامنظم و نامعین موجب بروز بیماریهای دستگاه گوارشی مانند ورم معده، سوءهاضمه و برگشت اسید معده میشود.چنانچه 3 وعده اصلی غذایی مصرف شود ولی در ساعات معین و منظم نباشد باز هم اختلالاتی در سلامت انسان ایجاد میکند هر نوع بینظمی در صرف غذا موجب ناراحتی گوارشی میشود و ممکن است موجب سوءتغذیه و بروز بیماریهای دستگاه گوارشی مانند ورم معده، سوءهاضمه و برگشت اسید معده شود.

هر نوع آسیبی که باعث از بین رفتن غشای موکوزی معده شود؛ میتواند عاملی برای ابتلا به ورم معده باشد. همچنین مصرف نوشیدنیهای گازدار را به حداقل برسانید و از نی برای نوشیدن استفاده کنید. آنتی اسید ها ( هیدروکسید آلومینیوم، هیدروکسید منیزیم ( شیر منیزی )، کربنات کلسیم ( Rolaids, Titralac, tums )، بیکربنات سدیم ( Alka-seltzer )، آلومینیوم هیدروکسید و هیدروکسید منیزیم مانند ( Maalox, Mylanata ) ممکن است برای سوءهاضمه و سوزش سردل موثر باشد ولی زخم را درمان نمی کند آنتی اسید ممکن است اثر داروها را کاهش دهد توصیه می شود آنتی اسید را یک ساعت قبل یا 2 ساعت پس از مصرف دارو ها بخورید. متاسفانه این عفونت مزمن بدون علامت است، اما با آندوسکوپی و نمونهبرداری وجود این باکتری به همراه التهاب مزمن معده ثابت میشود.برای بسیاری از بیماران مبتلا به التهاب مزمن معده اتفاق خاصی رخ نمیدهد، اما در برخی افراد عوارض بعدی خود را نشان میدهد که علامتدارترین این عارضه ایجاد زخم در اثنیعشر یا معده است و افرادی که مبتلا به زخم اثنیعشر میشوند افزایش ترشح اسید معده و افرادی که زخم معده میگیرند کاهش ترشح اسیدمعده دارند. پزشک با توجه به علائم بیمار و سابقه تشخیصهای پیشین ورم معده و درمانهای مرتبط با آنها، احتمال میدهد که بیمار مبتلا به ورم معده شده است.

نعناع معده را آرام کرده و علائمی مانند حالت تهوع و استفراغ را کاهش میدهد. تغییر الگوی زندگی دور از استرس های کاذب نیز می تواند به کاهش دردهای عصبی معده نیز کمک کند. نکته 3: همزمان با استفاده از فایل سابلیمینال این سایت به هیچ عنوان از فایل سابلیمینال دیگری استفاده نکنید. از پرسیدن هیچ سوالی دریغ نکنید. گاهی بیمار علیرغم بروز نیافتن هیچ گونه علایم ورم معده از وجود این بیماری رنج میبرد. بیماران دچار علایم ورم معده عموماً بیشتر از درد یا ناراحتی بالای شکم شکایت دارند. البته این تشخیص نیز چندان دقیق نیست بلکه نمونهبرداری کوچکی از بافت یا جدار معده، بررسی آن زیر میکروسکوپ و مشاهده سلولهای التهابی در دیواره معده دقیقترین روش تشخیص ورم معده است.«گاستریت یا ورم معده به حالتی گفته میشود که در آن معده دچار التهاب یا عفونت خفیف در لایه مخاطی میشود. نمونهبرداری مخاط معده، که طی معاینه آندوسکوپی انجام میشود، غالباً برای تشخیص علل ورم معده و تهیه تصویری از فرسایش مخاط معده و دیگر تغییرهای آن به کار برده میشود.

برخی از افراد نیازمند دریافت رژیم لاغری و کاهش وزن هستند؛ پس به آنها پیشنهاد میکنیم چنانچه به بیماریهای دستگاه گوارش دچار هستند، باید بهترین و اصولیترین رژیم لاغری را در پیش بگیرند. احتمال دارد بیماران مسن با هیچ علامتی (حالت تهوع، استفراغ، درد) مواجه نشوند تا زمانی که ناگهان دچار خونریزی معده شوند. مصرف برخی داروها بویژه داروهای ضدالتهاب ضداستروئیدی موجب التهاب مزمن معده میشود که مهمترین راه درمان آن قطع داروی اولیه تحت نظر پزشک است.علائم و نشانه های ورم معدهعلائم ورم معده مانند ( سوءهاضمه، سوزش معده، درد شکم، سکسکه، از دست دادن اشتها، تهوع، استفراغ ( استفراغ از خون یا ماده ای که به نظر قهوه ای رنگ باشد ) و مدفوع تیره ) می باشد. میکروب های بیماریزاهای دیگر را میتوان با بهرهگیری از آزمایشهای کشت، مدفوع و ایمنیشناختی تعیین کرد. همچنین خوردن غذاهای آلوده نیز میتواند فرد را مبتلا به عفونت معده کند. هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری است که معمولا باعث التهاب معده می شود؛ اما در برخی موارد، این عفونت نیز می تواند به مشکلات دیگری مانند سرطان معده، زخم معده، کمبود ویتامین B12، کم خونی، دیابت و کبد چرب منجر شود؛ بنابراین، درمان این عفونت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *