قرص دایجستیو برای گاستریت نیز به منظور هضم بهتر غذا و کاهش نفخ بعد از غذا تجویز میشود که باید آن را قبل از وعدههای غذایی مصرف کرد. شاید، این ویژگی واقعاً به دلیل خصوصیات دیگر آن به عنوان یک ماده هموستاتیک، استیک، ضد باکتری، ضد میکروب و همچنین سیتوفیلاکتیک باشد که آن را به یک ماده بهبود دهنده تبدیل می کند، اما نتیجه نهایی نیز مشابه است! حالت تهوع، گرفتگی یا درد در شکم، سردرد، اسهال، تب، احساس خستگی و غیره از علائم هشدار دهنده در این زمینه محسوب می شود. یعنی حالت تهوع و استفراغ لزوما دلیل بر وجود سرطان معده نمی باشد، اما استفراغ منظم مشکلی است که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد. • حالت تهوع و استفراغ: حالت تهوع و استفراغ می تواند چندین دلیل داشته باشد و علامت بسیاری از بیماری ها باشد. عدم پاسخگویی واکنش به محیط و همچنین بی حالی وی علائمی هستند که اگر نوزاد به آن ها دچار شد حتماً باید به دکتر بیماری عفونی کودکان مراجعه کنند. اما در مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد مراجعه به دکتر عفونت روده فوراً و بدون فوت وقت می باشد. این اتفاق خطرناک در ادامه احتمال سرطان معده را افزایش میدهد.

♠ بیماریهای خاص از جمله ورم معده مزمن، پولیپ معده، متاپلازی روده ای و یا جراحی معده خطر ابتلا به این سرطان را افزایش میدهد. ♠ جنسیت. مردان دوبرابر بیشتر از زنان در خطر ابتلا به این سرطان هستند. لذا توصیه می شود در صورت استفراغ منظم به پزشک متخصص مراجعه نمایید. برای این کار حدود چهار قاشق غذاخوری بابونه را با یک لیوان آب جوش ترکیب نمایید و نوش جان کنید. برای سالهای متمادی، والدین در هنگام بروز استفراغ در کودکان از نوشابههای لیمویی و لیموناد و دمنوش زنجبیل برای آبرسانی به کودک استفاده میکردند و بسیاری از پزشکان هنوز هم استفاده از این مایعات را توصیه میکنند. تورم معده و تجمع مایعات می تواند از علائم ابتلا به سرطان باشد که دستگاه گوارشی را دچار اختلال می کند. مصرف برخی از غذاها بازگشت اسید را تشدید می کند. از گیاهان دیگری که مصرف بالا و خواص مشابهی با نعناع، گشنیز و بادرنجبویه دارند شامل زیره سبز و سیاه (از دانه های آنها استفاده می شود)، دارچین (از پوست درخت به دست می آید)، هل (دانه های گیاه) و جوزبویا (میوه گیاه) را می توان نام برد که همگی اسانس (رایحه) دارد و به غیر از مصرف برای درمان سوءهاضمه، دارای آثار مفید دیگری هم هستند.

عفونت های باکتریایی گوارشی شامل عفونت های ناشی از غذا و مسمومیت های غذایی است. عوامل ثانویه شامل مشکلاتی نظیر خوردن مواد غذایی نامناسب و آلوده، مواد هضم نشدنی، خوردن مواد سمی و شیمیایی، کپک ها و قارچ هایی که در غذای فاسد وجود دارد و … این روش همانند طب جدید به مبارزه با علائم بیماری پرداخته و برای رفع آن ها می کوشد. کرگ ملوین مجری برنامه ویکند تودی اخیرا متوجه شده است که برادر ۳۹ ساله اش به سرطان روده بزرگ مرحله ۴ مبتلا شده است. نکته: گاستریت خود ایمنی بیشتر در افراد مبتلا به سایر اختلالات خود ایمنی از جمله بیماری هاشیموتو و دیابت نوع 1 دیده می شود. به التهاب و ناراحتی لایه مخاطی معده گاستریت و یا ورم معده گفته می شود. سرطان معده در اکثر موارد از سلولی شروع میشود که روی لایه مخاطی داخلی معده قرار دارد؛ این نوع سرطان را آدنوکارسینوم معده میگویند. 3- سرطان کارسینوئید: این گونه از سرطان از سلولهای داخل لایه مخاطی معده که مسئول تولید هورمونها هستند نشأت میگیرد. تمام این ها باعث می شود تا بیمار بسیار دیر به پزشک مراجعه کند. اگر فردی بدون هیچ گونه رژیم غذایی یا برنامه ورزشی دچار کاهش وزن شود، باید فورا به پزشک مراجعه کند.

• سیری کاذب: احساس سیری کاذب، احساسی است که فرد پس از خوردن یک یا دو لقمه احساس سیری می کند. لازم به ذکر است که هیچ شواهدی وجود ندارد که غذای فرد در جلوگیری و یا ایجاد بیماری زخم معده و یا کمتر و بیشتر شدن عفونت معده نقش داشته باشد. به دنبال فشاری که معده و اسید معده به مجاری تنفسی وارد میکنند، فرد برای نفس کشیدن احساس فشار و سنگینی دارد و همین موجب حس تنگی نفس میشود. البته لازم به ذکر است که آنتی بیوتیک ها برای مقابله با ویروس ها موثر نمی باشند و استفاده بیش از حد و نا به جا از این آنتی بیوتیک ها می تواند موجب مقاومت آنتیبیوتیکی نیز شود. اگرچه ورم معده وضعیت ناخوشایندی است، اما معمولاً این وضعیت به عنوان یک بیماری جدی در نظر گرفته نمی شود. علایم سرطان معده در مراحل اولیه بروز نمی یابد و بیمار در بعضی موارد تا زمان پیشرفت کامل با هیچ علامتی مواجه نمیشود. سرطان در مراحل اولیه معمولا با زخم معده، درد و عفونت های جزئی همراه است. معمولا تشخیص سرطان معده در مراحل اولیه کمی دشوار است. و بیمارانی که تشخیص سرطان معده آن ها، قطعی می باشد، معمولا به مراحل پیشرفته تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *