لنفوم MALT معده غالباً ناشی از عفونت با هلیکوباکتر پیلوری است. خاصیت ضد باکتریایی آن، رشد هلیکوباکتر پیلوری، میکروب هایی را که معمولاً در برابر زخم معده و سو ء هاضمه ایجاد می شوند، را سرکوب می کند، دقیقاً مانند سایر میکروارگانیسم ها که می توانند باعث آلودگی مواد غذایی شوند. واضح است که رفلاکس معده، مقداری از مواد اسیدی معده را به سمت مری و بعد دهان، هدایت می کند. ساختار دندان ها هم به شکلی است که در محیط اسیدی حل می شوند. از نشانه های مهم بیماری کرون، وجود زخم در دهان، لثهها و کنار دندان ها می باشد. معمولا معده درد از خفیف تا شدید بروز می کند و در بسیاری از موارد به سایر ارگان های بدن مانند: شکم، پشت، گلو و پشت کمر می رسد. شایعترین مورد مصرف این داروی معده درد در درمان بازگشت اسید و محتویات آن به مری و گلو و معده دردهای عصبی است.

بررسیها نشان میدهد که عسل دارای اثرات ضد میکروبی علیه عامل عفونت معده بوده و برای درمان سریع تهوع و همچنین بهبود زخم معده مفید است. پوست کنده به این دلیل که ایجاد نفخ و سنگینی نکند و رنده شده چون زودتر هضم و جذب میشود و در مدت زمان کوتاهتری دلپیچهتان بهبود مییابد. اگر این بیماری ها در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، درمان های ساده و کوتاه مدتی دارند که از آسیب به دستگاه گوارش و پوسیدگی بیشتر دندان ها جلوگیری می کند. پس مساله دندان های پوسیده را جدی بگیرید، بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و در اسرع وقت برای درمان پوسیدگیها به دندانپزشک مراجعه نمایید. گاهی تشخیص علت درد معده برای پزشک دشوار می شود اما اگر شما دندان های پوسیده و مشکلات دستگاه گوارش دارید، حتماً این موارد را در نظر بگیرید. قرص امپرازول (Omeperazole) برای جلوگیری از زخم معده، رفلاکس معده و سوزش سردل تجویز میشود و بهترین قرص برای اعصاب معده نیز می باشد. خیلی از اوقات قرص موتیدون به صورت قرص جویدنی و یا کپسول تجویز میشود که معمولاً یک یا دو بار در روز و 15 تا 60 دقیقه قبلاً از خوردن و آشامیدن باید مصرف شود.

باد بخش بالای دستگاه گوارش به وسیلهی بلعیدن هوا هنگام خوردن یا نوشیدن تشکیل میشود. بنابراین یک متخصص داخلی و دستگاه گوارش یا دندانپزشک می تواند به سرعت این بیماری را با معاینه دهان، تشخیص دهد. چنانچه مشکلی در دندان ها حس نمی کنید، بهتر است هر ۶ ماه یکبار برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید. بطور کلی بهتر است مصرف هر غذایی که ترشح اسید معده شما را افزیش میدهد و علائم را تشدید میکند را مصرف نکنید. بهتر است لاکتوز را از رژیم غذایی خود حذف کرده و از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید. این دارو 30- 15 دقیقه قبل از غذا (در زمان خواب) و به مدت 12 هفته تجویز میشود. همچنین در این مطلب می خواهیم بیماری های دیگری را که به نوعی با دندان در ارتباط هستند، بررسی کنیم. بواسیر که با نام علمی هموروئید هم شناخته می شود و در انگلیسی با اصطلاح Hemorrhoids آورده می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. سرطان معده در جهان بهعنوان پنجمین سرطان شایع در سال 2018 شناخته شده است که در مردان شیوع بیشتری دارد. استفاده از آب دوغ تازه که بعد از گرفتن کره از شیر یا خامه به دست میآید نیز به عنوان یکی از بهترین درمانهای خانگی برای سوءهاضمه شناخته میشود.

قرص رانیتیدین (Ranitidine) یکی از داروهای مربوط به رفلاکس معده است که اکثر افراد آن را به عنوان قرص معده درد عصبی میشناسند. گاهی پوسیدگی شدید دندان ها باعث بروز مشکلاتی در دستگاه گوارش و معده درد می شود گاهی هم بالعکس، این معده است که با ترشح اسید زیاد و رفلاکس آن به مری و دهان، فضای اسیدی ایجاد کرده و در پوسیدگی بیشتر دندان ها نقش دارد. در طی مدت طولانی، رژیم ورزشی شما حتی می تواند دستگاه گوارش شما را تقویت کند، و آن را در رفع زباله ها و پاک کردن روده ها موثرتر و سازگار تر کند. دکتر ویلیام شافنر، متخصص بیماریهای عفونی و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه وندربیلت، میگوید اُمیکرون و سایر انواع کرونا را میتوان در مدفوع شناسایی کرد و حتی در غشاهای مخاطی که مجرای روده شما را پوشانده است، تکثیر کرد. اگرچه دل پیچه ممکن است خستهکننده و زجرآور باشد؛ اما این را بدانید که راه حلهای مناسبی برای درمان دل پیچه وجود دارد که حتی در خانه نیز میتوان انجام داد. به زبان آمار از هر ۱۰۰ نفر که عسل طبیعی را برای درمان زخم معده انتخاب کردهاند. رفلاکس معده، بیماری است که باعث می شود محتویات معده به لوله مری باز گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *