چهار راز از شما برخوردار است نه} درباره بیاموزید درمان ورم معده

زمانی که شما تحت استرس زیاد باشید، رادیکال های آزاد به راحتی می توانند به غشای محافظ دور معده آسیب برساند؛ در نتیجه ریسک گاستریت و دیگر اختلالات گوارشی بسیار بالا خواهد رفت. درمان ورم معده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شیرینبیان: مهمترین خاصیت شیرینبیان درمان زخم معده است. ورم معده می تواند ناشی از عفونت باکتریایی هلیکوباکتر پیلوری باشد. رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستن دست ها، این کار از ورود باکتری اچ پیلوری جلوگیری می کند. در سال های اخیر به تعداد افرادی که دچار گاستریت می شوند افزوده می شود؛ چرا که سبک زندگی و کار بسیار با استرس همراه بوده است. مخصوصا اگر دچار بدهضمی یا نفخ شده باشید، چای نعنا بسیار مفید است. البته باید به این نکته اشاره کرد این دو مورد پس از ایجاد التهاب اگر پیشروی کنند موجب زخم معده خواهند شد. در اين مدت باید از مصرف غذاهای پرچرب خودداری کرد. چرا که هر اندازه درمان های شیمیایی پاسخگو باشد اما شما برای سلامت خود تلاش نکنید مجدد بیماری پیشروی خواهد کرد.

اگر باد در رودهها بیش از اندازه ایجاد شود، باعث بروز مشکلاتی نظیر خروج باد از طریق دهان (با فشار یا صدا) – آروغ زدن – یا از طریق مقعد میشود. در نتیجه علاوه بر ورم معده می توانند به اندازه ای پیشروی کنند که فرد دچار زخم معده شود. این عملکرد موجب می شود تا درد های شدید ورم معده به سرعت تسکین و کاهش پیدا کند. مسدود کننده های اسید که به آن مسدود کننده های هیستامین (H2) نیز گفته می شود میزان اسید آزاد شده در دستگاه گوارش را کاهش می دهد که درد ورم معده را تسکین می دهد و باعث ترمیم لایه مخاطی می شود. مواد غذایی زیادی وجود دارند که میتوانند به تسکین ناراحتی معده کمک کنند. اما به خاطر داشته باشید در این مدت باید سبک غذایی خود را کاملا تغییر دهید. همچنین باید به این مسئله توجه داشته باشید مصرف بیش از حد الکل به احتمال زیاد باعث گاستریت حاد خواهد شد، در نتیجه ریسک زخم معده نیز بالا خواهد رفت.

این داروها تولید اسید را در معده متوقف میکنند. این داروها شامل موارد زیر می باشد. استفاده دائمی از این مسکن ها یا مصرف زیاد این داروها باعث می شود ماده ی محافظ معده به مرور مقاومت خود را از دست بدهد و بسیار آسیب پذیر شود. ورم معدهی آتروفیک، تولید اسید معده را کاهش میدهد، نتیجهی این امر میتواند بروز کم خونی و رشد تومورها باشد. دیورتیکولیت: بیماری دردناکی که به علت تشکیل یک برآمدگی یا کیست در دیواره روده بزرگ به وجود میآید که میتواند دچار عفونت و التهاب شود. بیماری التهابی روده: التهاب بیش از حد روده دردناک است و ممکن است با درد یا بثورات مشترک و اغلب اسهال یا حرکت روده همراه با خون باشد. در این حالت پزشکان اغلب داروهای آنتی بیوتیک برای از بردن این باکتری تجویز می کند. ورم معده از بیماری های شایع گوارشی است که اغلب به آن مبتلا می شوند. ورم معده یک اصطلاح عمومی از بیماری معده است که نام پزشکی آن گاستریت می باشد.

در صورت تمرکز بر روی بدن خود، به احتمال زیاد می توانید معلوم شود که درد معده شما به خاطر چیست و در هر صورت برای کنترل درد یا دور نگه داشتن آن از چیزهایی که باعث ناراحتی معده می شوند تلاش کنید. بیماری خود ایمنی می تواند موجب ورم معده شود. البته در این بیماری غشای اطراف معده ملتهب می شود که می تواند نتیجه ی یک فعالیت باکتریایی یا عفونت معده باشد. مسمومیت غذایی با علائمی مثل اسهال، استفراغ، ناراحتی معده و گاهی هم سردرد همراه است. اگر مشکل ورم معده دارید یکی از راهکارهایی که برای بهبود سریع آن باید در پیش بگیرید آن است که میزان غذایی که می خورید را بسیار کم حجم کنید اما تعداد دفعات غذا خوردن خود را زیاد کنید. اما در بیشتر مواقع با تشخیص پزشک برای درمان گاستریت راهکار زیر را در پیش می گیرند. عفونت با باکتری هلیکوباکتر پیلوری از شایع ترین عفونت های انسانی در سراسر جهان است. از طرف دیگر افراد مسن نسبت به جوانان بیشتر به عفونت هلیکوباکتر پیلوری یا اختلالات خود ایمنی مبتلا می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *