چگونه با یک بودجه کم یک زخم معده شگفت انگیز بدست آوریم

چای سبز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که اثر محافظتی روی پوشش معده دارد و علائم گاستریت را کاهش می دهد. همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به روند بهبود پوشش معده کمک کند. اما روغن نارگیل حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو وارد شده بر مخاط معده به دلیل ورم معده کمک کند. این نوشیدنی شیر تخمیر شده حاوی تعداد زیادی میکروارگانیسم است که آن را به یک نوشیدنی طبیعی پروبیوتیک تبدیل می کند. ماست یک پروبیوتیک عالی است. پروبیوتیک ها برای تسریع بهبود زخم معده شناخته شده اند و در عین حال به ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری، یکی از علل اصلی گاستریت نیز کمک می کنند. داروهای آنتی بیوتیک برای ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری: وقتی حضور باکتری pylori در سیستم گوارشی با انجام آزمایش مشخص شود، پزشکان ترکیبی از آنتی بیوتیکها (معمولا دو نوع آنتی بیوتیک) همانند کلاریترومایسین (بیاکسین) و آموکسی سیلین (آموکسیل، اوجمنتین، سایرین) یا مترونیدازول (فلاژِیل) برای کشتن باکتریها، تجویز میشود. خوردن غذای زیاد باعث ایجاد تهوع به علت کششی که در معده انجام می شود خواهد شد.

سرطان معده با توجه به پیشرفت بهداشت در کشورهای غربی کاهش پیدا کرده(به جز سرطان کاردیا و فوندوس معده)، ولی در کشورهای جهان سوم نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه در بعضی از نقاط افزایش نیز یافته است.مصرف زیاد و طولانی مدت غذاهای کنسرو شده، غذاهای دودی، غذاهایی که مواد نگهدارنده دارند و نیز غذاهای مانده از عوامل زمینه ساز سرطان معده هستند. نباشد، به چگونگی واکنش خود در شرایط استرسزا توجه کنید. در صورت نیاز از این دارو استفاده کنید. اين علائم آخر كه ذكر شد در صورت عدم رسيدگي بهموقع ميتوانند حتي باعث مرگ حيوان نيز بگردند. به دنبال رژیم ورم معده می توان به مدیریت این علائم کمک کرد. اگر از ورم معده رنج می برید، این میوه را مصرف کنید زیرا ماهیت قلیایی دارد و می تواند با افزایش سطح اسید در معده مقابله کند. می توانید میوه های تازه غیر اسیدی مانند موز، گلابی و سیب را اضافه کنید. این آب میوه همچنین دارای اثر پاکسازی معده و روده است.

هر چند ابتلا به این میکروب در میان کودکان رایج تر هست اما به بزرگسالان نیز سرایت می کند. صمغ ماستیک اغلب برای درمان زخم معده استفاده می شود زیرا می تواند به تثبیت اسیدهای معده و همچنین محافظت از پوشش داخلی معده کمک کند. افراد مسن تر ریسک ابتلا به گاستریت بیشتری دارند، زیرا لایه پوششی معده با پیری کاهش می یابد و به همین دلیل مسن ترها احتمال بیشتری دارند که عفونت هلیکوباکتر پلوری یا اختلالات خود ایمنی نسبت به افراد جوان تر دریافت کنند. میتوانید رژیم غذایی برای عفونت معده را از پزشک دریافت کنید. پزشکان با استفاده از آنتی بیوتیک می توانند عفونت های H.pylori را درمان کنند. خواص ضد باکتریایی و ضدالتهابی دانه های زیره می تواند به کاهش علائم گاستریت و همچنین به بهبودی این بیماری کمک کند. برای درمان و تخفیف در علائم این بیماری، در مرحله اول باید از استرس و تشویش دوری کرد؛ چراکه یکی از فاکتورهای مهم ایجاد بیماری استرس است. خصوصا بعد از صرف غذا، حالت خوابیدن میتواند روی بروز علائم مانند حالت تهوع یا سنگینی معده تاثیر داشته باشد. مطالعات در حال توسعه نشان می دهد که استفاده از روغن ژرانیوم بر روی پوست می تواند درد ناشی از زونا که توسط ویروس تبخال ایجاد می شود را کاهش دهد .

روغن نارگیل را مصرف نکنید مگر اینکه مطمئن باشید به آن حساسیت ندارید. آناناس حاوی آنزیم های گوارشی مانند بروملین است که به هضم پروتئین بدون ایجاد هیچ گونه تحریکی در پوشش معده کمک می کند. ورم معده غیر فرسایشی منجر به التهاب مخاط معده میشود، اما در کنار التهاب، هیچ زخم یا فرسایشی در پوشش معده ایجاد نمیشود. رزماری دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که برای پیشگیری و همچنین درمان زخم معده که در صورت عدم درمان ممکن است منجر به ایجاد گاستریت شود، به خوبی عمل می کند. احساس سوزش در معده که می تواند منجر به گاستریت شود را می توان با این دارو از بین برد. این گیاه حاوی مقدار زیادی موسیلاژ بوده که باعث لغزنده شدن دستگاه و عبور آسان غذا می شود و رفلاکس و سوزش سر دل را نیز درمان می کند. جوش شیرین به عنوان یک آنتی اسید عمل می کند و سطح اسید را در معده پایین می آورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *