چگونه به آنجا رسیدیم؟ تاریخ ورم معده آگاه شده از طریق توییت

در واقع، نوشیدن بیش از حد الکل در طول زمان می تواند باعث گاستریت شود. نوشیدن این مایعات با غذا، شیرهٔ معده را رقیق و سرد کرده و هضم غذا را به تاخیر میاندازد. با این تفاسیر دریافتن دلیل اصلی این مشکل به نظر سخت می آید ولی می توانید واکنش های خود را به مصرف غذا ها و شرایط مختلف بررسی کنید و بر اساس این اطلاعات دریابید که دلیل اصلی ورم معده تان چیست و برای درمان آن اقدام کنید. بد نیست این را بدانید که از نظر طب سنتی، غذاهای بدرنگ و بدبو هم میتوانند باعث ایجاد نفخ بشوند. عدم تحمل غذایی از جمله علل دیگر بروز نفخ معده در نظر گرفته میشود. پس از تعیین علل ایجاد و درمان نفخ معده باید حتما پیگیریهای لازم صورت پذیرد تا از بروز عوارض ناشی از آن جلوگیری به عمل آید. برای مقابله با نفخ معده بهترین و مؤثرترین راه شناسایی علت ایجاد آن است. چنانچه نفخ معده بلافاصله بعد از خوردن غذا رخ دهد، معمولا بدون درمان خاصی رفع میگردد؛ اما میتوان با روشهای مختلفی بهبودی آن را سرعت بخشید. نعناع را هم میتوان به صورت خشک شده در ماست و دوغ یا به صورت شربت با غذا میل کرد چون به کاهش نفخ معده کمک میکند.

زردچوبه از جمله ادویه هایی است که می تواند به کاهش گاز معده کمک کند. این مواد شیمیایی به آرامسازی عضلات نرم کمک میکنند؛ مثلا عضلهای که رودهها را دربر میگیرد، در نتیجه انقباضهای معده کاهش پیدا کرده و درد قولنج تسکین مییابد. برخی افراد نیز هستند که بیشتر در معرض بلعیدن هوا قرار دارند.از جمله این افراد میتوان افراد سیگاری، افرادی که دایما آدامس میجوند و افراد مضطرب را نام برد. از راههای رفع اختلالات گوارشی به خصوص نفخ معده میتوان به مصرف برخی گیاهان دارویی و سنتی مثل زیره، رازیانه، گلپر، هل و آویشن اشاره کرد. به دلایلی که هنوز مشخص نیست این باکتری همچنین می تواند باعث تحریک تولید اسید معده و آسیب رساندن و التهاب بافت های معده و در نهایت ایجاد زخم معده شود. نخوردن وعده سحری را یکی از عوامل مهم در ایجاد معده درد دانست برخی تصور می کنند اگر وعده سحری را نخورند در طول روز با معده درد کمتری مواجه هستند در حالی که نخوردن سحری خود زیان های زیادی را به معده وارد می سازد. برای درمان نفخ معده یک قاشق چای خوری پودر زنیان را با یک استکان عسل مخلوط نموده و بعد از هر وعده غذا یک قاشق چای خوری میل نمایید.

اگر زیاد نفخ میکنید میتوانید 2 قاشق غذاخوری گلپر ساییده را با 2 قاشق غذاخوری پودر نبات مخلوط کنید و آن را به همراه عرق بهارنارنج، بنوشید. این کار اعصابی را که به اسید رفلاکس پاسخ میدهند مسدود میکند. به علاوه، میتوانید مقدار اندکی آنقوزه را روی یک موز کاملا رسیده بپاشید و آن را نوش جان کنید؛ این کار را روزی دو بار انجام دهید. به ندرت، برخی از اشکال ورم معده مزمن ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش دهند، به خصوص اگر نازک شدن گسترده پوشش معده و تغییرات در سلولهای پوششی داشته باشید. گاهی اوقات نفخ معده ممکن است در اثر ادم به وجود آید.ادم به احتباس مایعات در بدن گویند که اگر در ناحیه شکم به وجود آید میتواند باعث ایجاد نفخ بیش از حد گردد.همچنین ادم سبب بروز تورم و درد در مفاصل و افزایش وزن موقت نیز میشود. چنانچه سیستم عصبی روده و معده دچار اختلال گردد، حرکات روده نیز با مشکل روبرو شده و باعث ایجاد درد در ناحیه شکم میشود. علاوه بر درمانهای خانگی ساده و سریعی که در بالا گفته شد، درد شدید ناشی از باد شکم را میتوان با برخی درمانهای هومئوپاتی زیر نیز تسکین داد.

پزشک یک آندوسکوپ را به همراه یک کاوشگر وارد خواه کرد. یبوست نیز یکی از عواملی است که نفخ معده را به وجود میآورد و میتواند ناشی از کم آبی، کم تحرکی، استرس و رژیم غذایی کم فیبر باشد. عدم تحمل لاکتوز یکی از این مشکلات است که در آن فرد نمیتواند لاکتوز موجود در مواد غذایی را هضم کند. در این مورد در برخی موارد می تواند هم از رشد بیماری پیشگیری کند و هم درمان کننده باشد. خواص هل: پایین آورنده تب، تسکین دهنده درد رماتیسم، برطرف کننده ترشی معده، تقویت کننده معده و روده، بهبود دهنده هضم غذا، تقویت کننده قلب، بادشکن، تقویت کننده بدن است. و با کیفیتترین قسمت غذا جذب بدن میشود. هویج هم تقویتکننده معده است که میتوان آن را به همراه غذا خورد. میتوانید مقدار برگ نعنای خشک را به مدت ۱۰ دقیقه داخل آب داغ بگذارید و سپس میل کنید. آنزیم لاکتاز مسؤول تجزیه لاکتوز است و چنانچه مقدار این آنزیم در روده کوچک کم گردد، فرد با مصرف مواد لبنی دچار پیچ خوردگی شکم، نفخ، اسهال و حالت تهوع میشود. ورم معده زمانی بروز میکند که سلولهای دیوارهی معده ملتهب شوند، دستگاه گوارش مقدار کمتری اسید و آنزیمهای گوارشی تولید کند و معده از تأثیرات اسید معده در امان نباشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *