ابزاری که از طریق برشهای ایجاد شده به بدن فرستاده میشوند، برای برداشتن حدود ۸۰% از معده استفاده میشوند و جراحان مجرب لاپاروسکوپی، میتوانند بسیاری از پروسهها را به روش لاپاروسکوپی درست مانند جراحی باز انجام دهند. به طور متوسط ۲-۳ هفته طول میکشد تا برشهای معده بهبود پیدا کنند و به ۶-۸ هفته زمان نیاز است تا خط منگنه بهبود یابد. ازآنجاییکه حجم معدهتان کاهش پیدا کرده، نمیتوانید کالری خالی مصرف کنید؛ بنابراین باید سبزیها و میوههای تازه را در رژیم غذاییتان بگنجانید. علاوه بر این افراد بعد از انجام این عمل دچار تغییراتی زیادی در فرم بدنی و سبک زندگی میشوند و دریافت راهنماییهای لازم برای مدیریت استرس و تغییرات، میتواند مفید باشد. بعد از انجام جراحی چاقی برای کاهش وزن، باید تغییرات اساسی در سبک زندگیتان اعمال کنید. در قسمت زیر به برخی از عادات سالم اشاره کردهایم که باید آنها را تمرین کنید تا مطمئن شوید که بهترین نتیجه را از جراحی گاسترکتومی اسلیو گرفتهاید. زخمهای معمولی معمولاً بهبود مییابند و دوباره عود میکنند و در نتیجه درد ممکن است چند روز و چند هفته ادامه پیدا کند و سپس کمرنگ یا ناپدید شود. این داروهای گیاهی گاز معده را جذب کرده و کمک میکند خون به دستگاه گوارش جریان پیدا کند و با این کار آلایندههای مختلف را از بین میبرد.

بااینحال در چند هفتهی اول پس از جراحی، باید به معدهتان فرصت دهید تا بهبود پیدا کند و دوباره تنظیم شود. همچنین در صورت نیاز، برخی از داروهای خاص را برای متوقف کردن خونریزی روی محل زخم قرار میدهند. سپس خونریزی در محل برش و قسمت منگنه شده کنترل میشود. خونریزی سرطان روده از خونریزی بیماری بواسیر یا شکافته شدن بیشتر است. به گفته پزشکان این بیماری رسمی و یا قابل تشخیص نیست. در دکترتو میتوانید با بهترین پزشکان برای انجام عمل بای پس معده و یا دیگر عملهای لاغری آشنا شوید، با آنها مشورت کنید و یا برای دریافت نوبت حضوری اقدام کنید. بسیاری از پزشکان علت علائمی مانند تهوع، نفخ، یا هرگونه مشکل گوارشی را معده عصبی میدانند. مواد غذایی سالم، مواد مغذی را برای شما فراهم میکنند و به مدت طولانیتری شما را سیر نگه میدارند. مصرف سیر به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها و پروبیوتیک ها موجب افزایش سلامت معده و روده میشود. سیر از جمله چیزهایی است که همیشه در آشپزخانه در دسترس است؛ و نکتهی مهمتر این که قادر است به درمان زخم معده نیز کمک کند، زیرا دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است که میتوانند سطح باکتری هلیکوباکتر پیلوری را تحت کنترل قرار دهند (مرکزی پژوهشی سرطان فرد هاچینسن، سیاتل).

بعد از چند هفته، میتوانید از غذاهای پوره شده و در نهایت از غذاهای جامد استفاده کنید. حتما تجربه کردهاید که بعد از شنا و آبتنی حسابی گرسنهتان میشود! در جهان پر از استرس و رژیم غذایی نامناسب، تعداد زیادی از افراد ممکن است معده درد را تجربه کنند. جراح شما ممکن است از شما درخواست کند که با متخصص تغذیه هم مشورت کنید. همچنین نوشیدن مایعات با نی میتواند باعث بلعیدن هوای بیشتر شود که این مسئله منجر به ایجاد گاز و نفخ شکم میشود. باد بخش بالای دستگاه گوارش به وسیلهی بلعیدن هوا هنگام خوردن یا نوشیدن تشکیل میشود. قسمت جدا شده، از شکم خارج میشود و برای بررسی به بخش آسیبشناسی (پاتولوژی) فرستاده میشود. ابتدا یک لولهی سیلیکونی از دهان به خروجی معده فرستاده میشود تا عرض باقیماندهی معده را تنظیم کند و آن را از بافت چربی اطراف معده، عروق و طحال مجاور جدا کند. سپس قسمت اضافی معده برش داده میشود و با دستگاه مخصوصی به نام منگنه جدا میشود.

سپس از ابزار خاصی به نام تروکار برای ورود به قسمت داخلی شکم استفاده میشود. اگر عاشق هلههوله هستید، این یک زنگ خطر برای شماست و باید در رژیم غذاییتان تجدیدنظر کنید. قبل از خوردن غذا، 2 بار در روز برای یک هفته بخورید. پزشکتان در خصوص تغییراتی که باید چند هفته یا چند روز قبل از انجام جراحی در داروها و رژیم غذاییتان اعمال کنید، به شما توصیههایی میکند. در اولین هفته پس از جراحی، بیماران تنها میتوانند نوشیدنیهای بدون قند و بدون گاز مصرف کنند. با واردکردن گاز دیاکسیدکربن به شکم، شکم متورم میشود. وی با بیان اینکه هلیکوباکتر پیلوری در سال 1983 کشف شد، توضیح داد: عفونت هلیکوباکتر پیلوری به طور عمده در دوران کودکی کسب شده و برای چندین دهه مخفی باقی می ماند. در طول دوران ریکاوری، دریافت آب کافی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر کاهش التهاب میتوانند با تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن، به گونهای دیگر در درمان گاستریت مفید باشند. همچنین ما در مقاله ای مفصل به غذاهای مناسب زخم معده برداخته ایم که شما می توانید با مراجعه به وبلاگ بیوتی سنتر آن را مطالعه فرمایید. سپس یک درن سیلیکونی در ناحیهی جراحی قرار داده میشود تا مایعات انباشته شده تخلیه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *