چیزی که التهاب معده کارشناسان نمی‌خواهند شما بدانید

پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مهم است که بدن شما در زمان استفراغ و اسهال از دست میدهد و باید برای جایگزین کردن مقدار پتاسیم از دست رفته ماده غذایی حاوی پتاسیم نظیر موز را در رژیم غذایی خود قرار دهید. افرادی که مبتلا به نوع پیشرفته التهاب معده هستند باید به طور مرتب زیر نظر پزشک معالج خود باشند زیرا در برخی موارد خطر ابتلا به سرطان نیز وجود دارد. اگر سرطان معده در مراحل اولیه تشخیص داده شود، شانس بهبودی بیشتر است. مطالعات محققان نشان میدهد که مواد غذایی حاوی مقادیر بالای منیزیم، سپر مناسبی برای پانکراس در مقابل سرطان است. اگر رژیم غذایی شما حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات یا قند نیست و بیش از حد معمول هوا را بلع نمی کنید، نفخ بیش از حد ممکن است، ناشی از وضعیت پزشکی باشد. شما می توانید با تغییرات ساده در رژیم غذایی خود تا حدودی زیادی در سلامت دستگاه گوارش خود نقش داشته باشید. با به گردش در آوردن جریان خون در اطراف اعصاب و ماهیچههای دردناک ناحیه شکمی میتوان درد را تسکین داد. سپس در آن را بپوشانید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را نگه دارید.

فنجان را بپوشانید و بگذارید در حدود ۱۰ دقیقه بماند. در آن را بپوشانید و سپس به مدت ده دقیقه بگذارید بماند. شما میتوانیدکدوی تنبل بخارپزشده رادر یخچال داشته باشید و آن را در غذای رژیم غذایی خود اضافه کنید. برای اثرات مثبت میتوانید از آن به شکل زیر استفاده کنید. فقط یک فنجان از این دمنوش می تواند تاثیر مثبت روی گوارش شما داشته باشد. به سادگی میتوانید ریشه زنجبیل را خرد کنید و سپس آن را روی غذایتان بریزید. آیا میخواهید در عرض چند روز وضعیت معده نفاخ را سریع درمان کنید؟ برای نتایج سریع، شما میتوانید مقداری از این دانهها را چند بار در طول روز بجوید. اگر معده شما درد می کند ، مقداری چای زنجبیل را با عسل میل کنید. کیسه چای را فشار دهید و سپس مقداری عسل یا عصاره لیمو را به دلخواه اضافه کنید. کمتر بخورید : سعی کنید به جای سه وعده بزرگتر، روزانه حدود پنج تا شش وعده غذایی کوچک میل کنید تا به روند هضم شما کمک کند. بهتر است این چای را در حدود سه بار در روز بین وعدههای غذایی بنوشید. یک انتخاب دیگر این است که در حدود ده دقیقه یک کیسه چای نعنا را در آبگرم بگذارید.

درمان خانگی نفخ معده و درمان خانگی نفخ و درمان خانگی فوری نفخ معده و شکم را در این مطلب بخوانید. چای را به آهستگی میل کنید. برای درمان نفخ و جلوگیری از یبوست، جو و توت و آب آشامیدنی را بیشتر مصرف کنید. ورزش : ورزش به هضم غذا کمک می کند و می تواند از نفخ شکم جلوگیری نماید. ورزش مکرر متابولیسم شما را افزایش می دهد و به جلوگیری از یبوست کمک می کند. و اگر مقدار زیادی قند به طور هم زمان مصرف كنيد، می تواند مشکل را بدتر کند. به خصوص این که هم چنین به هضم غذا درمعده کمک میکند و به سرعت نفخ شکم را آرام میکند. گلوبوس یک احساس است که فرد به صورت اشتباه تصور میکند که یک لقمه در گلویش گیر کرده و هرچه قورت میدهد هم از بین نمیرود، اما این احساس بر اثر برگشت اسید به داخل حنجره به وجود میآید. در بیوپسی نمونهای کوچک از بافت برداشته میشود و سپس برای تجزیهوتحلیل بیشتر به آزمایشگاه فرستاده خواهد شد. این کار موجب میشود تا با روزه گرفتن فشار کمتری به بدن وارد شود و زودتر به شرایط عادت کند.

شرایط بالقوه نفخ شکم از شرایط موقتی تا مشکلات گوارشی متغیر است. دانه های بادیان رومی یکی از درمانهای خانگی موثر دیگر برای نفخ معده هستند. لیست درمانهای خانگی برای نفخ معده نیز شامل دانه کاروم است. مایعات کامل شامل میوههای نرم مانند موز و سیب، غلات و حبوبات برنجی، جو دوسر، سوپ، آبمیوه، شربت و قهوه میشود. قرص کلردیازپوکساید برای ناراحتی اعصاب معده از راه خوراکی جذب و از طریق ادرار دفع میشود. فشار و استرس: استرس شدید ناشی از جراحی بزرگ، جراحت، سوختگی یا عفونت شدید میتواند باعث ایجاد ورم معده حاد شود. تولید این گاز باعث ایجاد نفخ می شود. برای این که بتوان بیماری های سگ ها که مربوط به دستگاه گوارش آن ها می باشد را درمان کرد، لازم است تا در گام نخست علت بیماری تشخیص داده شود. توصیه میشود که از دوتا سه فنجان چای در روز لذت ببرید. درمان معمول هلیکوباکتر پیلوری نیز معمولا شامل داروهای کاهش دهنده اسید مانند اسومپرازول، لانزوپرازول، امپرازول یا پنتوپرازول است، به خصوص اگر بیمار علائم زخم یا سوزش معده داشته باشد، بیسموت زیرالسیسیلات معمولا توصیه میشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *