بیوپسی نیز می تواند وجود هلیکوباکتر را تشخیص دهد. آروغ زدن به دنبال عدم هضم غذا یا رفلاکس نیز از دیگر نشانههای التهاب معده محسوب میشود. غذاهایی که معده قادر به هضم آنهاست عبارتاند از: موز، غلات، سفیده تخممرغ، عسل، بلغور جو دوسر، ژلاتین، سیبزمینی کبابی، کره بادامزمینی، برنج، نان تست و سیب. هل دارای طبع گرم و خشک است که جویدن دانه های آن پس ازغذا به هضم و گوارش بهتر غذا کمک می کند و می تواند بوی نامطبوع دهان را از بین ببرد. به طور سنتی، مردم اغلب برای تهیه چای، برگ نعناع را با هل میجوشانند. آیا با مصرف دارو با گاستریت مبتلا شدم؟ طبق بررسی های انجام شده، حدود 5٪ از زنان در ایالات متحده مبتلا به PID هستند و این بیماری بیشتر در زنان 15 تا 24 سال دیده می شود. در طول انجام آندوسکوپی، پزشک یک لوله منعطف مجهز به لنز (آندوسکوپ) را از طریق حلق و مری تان، وارد معده و روده کوچک می نماید.

پیروی از یک رژیم غذایی ضد التهاب و شامل مواد غذایی پروبیوتیک نیز به حمایت از روده و کاهش علائم گاستریت معده کمک می کند. بنابراین، این رژیم غذایی مناسب کودکانی است که بیمار هستند و میخواهند چیزی بخورند که مطابق ذائقه آنها باشد. ممکن است از مصرف مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه و پرهیز از غذاهای فرآوری و سایر مواد غذایی حاوی چربی و نمک برای تسکین علائم این بیماری موثر و مفید باشد. مهار کننده های اسید منجر به کاهش مقدار اسید رها شده به دستگاه گوارش می گردد، که درد معده را تسکین می دهند و سبب بهبودی می گردند. در اغلب موارد، داروهایی تجویز می شود تا با کاهش اسید معده، علائم و نشانه های گاستریت را تسکین دهند. بدین منظور ممکن است چندین آنتی بیوتیک اعم از کلاریترومایسین، آموکسی سیلین یا مترونیدازول تجویز شود. این تست برای تعیین وجود یا عدم وجود این باکتری تجویز می شود. این تست تصاویری از مری، معده و روده کوچک به منظور بررسی ناهنجاری، فراهم می نماید. استفاده از آندوسکوپ، امکان بررسی التهاب را فراهم می کند. اگر یک منطقه مشکوک پیدا شد، پزشک تان نمونه ی بافتی کوچکی (بیوپسی) از آن ناحیه جهت بررسی برمیدارد. در طی اندوسکوپی، پزشک شما یک لوله انعطاف پذیر مجهز به یک لنز (آندوسکوپ) را از دهانتان به پایین گلو و درون مری، معده و روده کوچک شما منتقل می کند.

سپس درون یک کیسه می دمید. سپس سه چهارم (3/4) غذای معمول با یک چهارم (1/4) غذای ساده و در مرحله آخر بازگشت کامل به غذای معمول انجام میگیرد. برای بهتر دیدن زخم، ممکن است از شما درخواست شود تا یک مایع سفید رنگ حاوی باریوم که دستگاه گوارش شما را پوشش خواهد داد، بنوشید. غذاهای فاسد یا نپخته حاوی ویروس اند که میتواند باعث آنفولانزای شکمی و سوءهاضمه شود. آیا چیزی، مانند خوردن مواد غذایی خاص یا استفاده از آنتی اسیدها، باعث بهبود علائم تان می شود؟ رژیم غذایی حاوی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در بهبود معدهدرد عصبی تاثیرگذار است. اگر بیمار میل به غذا دارد، باید سعی کند تا رژیم غذایی مناسب، متعادل و سالمی را رعایت کند. آیا محدودیت های خاصی را باید دنبال کنم؟ من بیماری های دیگری نیز دارم، چگونه می توانم آن ها را با هم به بهترین نحو مدیریت کنم؟ چندین عارضه ناشی از استرس وجود دارند که همگی میتوانند سلامتی معده شما را با مشکل مواجه کنند.

گاستریت حاد ناشی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و یا الکل ممکن است با قطع استفاده از آنها بهبود یابد. در صورت بروز هر یک از این علائم بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. به خاطر داشته باشید که استفاده داروها برای یک دوره ی کامل 10 تا 14 روزه، الزامی است. داروها و شربتهای ملین (شربت فیکولاکس، شربت فیژیلاکس، شربت فیژان) نیز از فرآوردههای دارویی میوه انجیر محسوب میشوند. 🔹 برای درمان خلط به وسیله گیاهان دارویی میتوان از بخور آویشن و پونه، نعنا فلفلی، دمنوش و بخور اکالیپتوس، جوشانده مخلوط آویشن و پونه و پنیرک روزی سه مرتبه میتواند در درمان خلط به خصوص خلطهای صبحگاهی بسیار موثر است. اگر سوء هاضمه دارید سعی کنید به جای سه وعده ی بزرگ، چندین وعده غذایی کوچک داشته باشید. آیا درد معده تان کمی آزار دهنده است یا کاملاً احساس سوزش می کنید؟ در واقع معده درد از مشکلات رایج در روزهداری است که گاهی اوقات حتی سبب بروز آسیبهایی جبرانناپذیر به سلامت فرد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *