یک اشتباه مرگبار در معده درد کشف شد و چگونه از آن اجتناب کنیم

التهاب گاستریت اغلب در اثر ورود باکتری خاصی به نام هلیکو باکتریوم پیلوری به معده می باشد که در ایجاد زخم معده نیز تاثیر گذار است. تحقیقات نشان می دهند بیشتر زخم معده ها به دلیل عفونت مرتبط با باکتری مارپیچ شکلی با نام هلیکوباکتر پیلوری هستند. در واقع این روستا به آب گرمهای فراوانش معروف است و با سفر به آنجا میتوانید به آبگرمهای مختلف در این شهر بروید. قندهای مصنوعی در معده به درستی هضم نمیشوند و مدت زمان زیادی در آنجا باقی مانده و نفخ را به وجود میآورند. این عارضه در حقیقت کمتر متداول میباشد و امروزه غیرممکن است که کودکان به آن دچار شوند، حتی اگر شخص دیگری در خانواده آن را داشته باشد. قرص رابپرازول برای معده درد عصبی در حقیقت با کاهش اسید معده عمل میکند و موجب کاهش علایم رفلاکس معده، ترش کردن و سوزش سر دل میشود. التهاب و سوزش معده که گاهی اوقات ممکن است با تب و کاهش اشتها و تهوع و قرمز شدن یا زردی زبان همراه باشد از علائم و عواملی می باشند که ورم معده را به دنبال دارند. بنابراین پیروی از یک رژیم ضد التهابی می تواند به مدیریت علائم کمک کند.

محققان معتقدند که روغن نعنا با شل کردن عضلات در دستگاه گوارش، شدت اسپاسم روده را که میتواند باعث درد و اسهال شود، کنترل کند. ورود اجباری خوراکیهای بدرنگ و بو به معده، باعث ایجاد اختلال در هضم آنها و ابتلا به نفخ خواهد شد. ریختن سبزیهای معطر روی غذا و پختن آنها با غذا نیز میتواند مانع نفخ معده شود. تغییرات در میزان سطح هورمونهای بدن میتواند یکی از علل نفخ معده باشد.این اتفاق معمولا در خانمها و زمان عادت ماهانه آنها بیشتر دیده میشود. در ایالات متحده، این باکتری در بدن حدود ۵ درصد از کودکان زیر ۱۰ سال یافت می شود. برخی مواد برای ترمیم هر نوع زخم در بدن مانند زخم معده باید در سطح ایدهآل در خون و در بافت وجود داشته باشند که «پروتئین» مهمترین آنهاست. پس از تعیین علل ایجاد و درمان نفخ معده باید حتما پیگیریهای لازم صورت پذیرد تا از بروز عوارض ناشی از آن جلوگیری به عمل آید.

آروغ زدن بعد از خوردن غذا ممکن است یک امر طبیعی به نظر آید چرا که در اثر بلعیدن هوا این اتفاق میافتد؛ اما باید دانست که آروغ زدن از علایم نفخ معده به شمار میآید و به دو صورت ارادی و غیر ارادی انجام میگردد. زمانی که گاز اضافی در معده یا روده جمع میشود، فرد دچار عارضه نفخ میگردد. آنزیم لاکتاز مسؤول تجزیه لاکتوز است و چنانچه مقدار این آنزیم در روده کوچک کم گردد، فرد با مصرف مواد لبنی دچار پیچ خوردگی شکم، نفخ، اسهال و حالت تهوع میشود. برای دستیابی به نتایج بهتر، ماست و کفیری که باکتریهای زنده مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و یا بیفیدوس بیفیدوباکتریوم دارند را به طور مرتب مصرف کنید. برای قابل مشاهده تر کردن زخم، ممکن است لازم باشد یک مایع سفید رنگ فلزی (حاوی باریم) که دستگاه گوارش شما را میپوشاند، قورت دهید. مصرف شکر را کاهش دهید. ورم معده وضعیتی است که به التهاب مخاط معده اشاره دارد، بنابراین مصرف رژیم غذایی که به کاهش التهاب کمک می کند ممکن است با گذشت زمان التهاب را هم تسکین دهد. غذاهای ایرانی اکثراً گوشتی بوده و همراه با میوه و سبزیجات است و نوشیدن مایعات به همراه این گونه غذاها، نفخ ایجاد میکند.

گاهی اوقات مصرف بعضی از داروها نیز عامل ایجاد نفخ هستند. یکی از راههایی که در طب سنتی برای درمان درد شدید معده ( Gastric nerve pain ) توصیه میشود، مصرف چند برگ نعناست. در بروز و ایجاد نفخ معده عوامل و دلایل زیادی نقش دارند که اگر این عارضه شدید شود و برای مدت طولانی در فرد بروز پیدا کند، میتواند خطرناک باشد و عواقب جدی را در پی داشته باشد. رازیانه یکی از گیاهان مؤثر و مفید برای درمان درد شدید عصبی معده است. برای تسکین برخی از عوارض ناشی از معده درد مانند حالت تهوع، اسهال یا افزایش اسید معده میتوانید از داروهای مانند آلکا سلتزر، امترول، میلانتا، پپتو بیسمال، سیمیلاک، تامس و… برای بررسی بهتر وضعیت سلامتی و علائم ناشی از ورم معده بهتر است با مشاوره پزشکی مشورت کنید. هضم غذاهای کمحجم برای معده راحتتر بوده و در درمان و پیشگیری از معدهدرد عصبی تاثیرگذار میباشد. اشاره نمود. “درمان درد معده” به روش های خانگی می تواند در مرحله اولیه شروع درد مفید باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *