یک عاقل، آموزشی نگاه کنید معده درد *واقعا* در دنیای ما چه می‌کند.

اما اگر تحت درمان قرار نگیرند، این احتمال وجود دارد که این تغییرات غیر طبیعی به سرطان معده تبدیل شود. تمام این اتفاقات میتوانند احتمال بروز سرطان معده را افزایش بدهند. 9 مورد از بهترین درمان های خانگی برای ورم معده به خاطر داشته باشید که همه این روش ها برای همه افراد موثر نیستند، بنابراین ممکن است یک فرد قبل از پیدا کردن بهترین روش برای رفع مشکل خود، چند مورد از این درمان های طبیعی را امتحان کند. مصرف این دمنوش به ویژه زمانی خیلی موثر است که غذای دیرهضمی مصرف کرده باشید. همچون هر عمل جراحی دیگری، عوارض جانبی جراحی اسلیو معده نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است. جراحی لاپاروسکوپی یک روش جراحی کمتر تهاجمی و راحتتر است. ازآنجاییکه رودهها بای پس نمیشوند و معده (با وجود این که به روش جراحی کوچک شده) به عملکرد عادی خود ادامه میدهد. بیمارانی که از این روش جراحی استفاده میکنند، سریعتر بهبود پیدا میکنند و در طول پروسهی بهبودی درد کمتری را تجربه میکنند. اسلیو معده با آندوسکوپی روشی است که در آن برخلاف جراحی کلاسیک، قسمت مشخصی از معده به روش آندوسکوپی و بدون ایجاد برش برداشته میشود.

نشت از لبهی معده و در محل برش. در عمل لاپاروسکوپی تنها چند برش کوچک ایجاد میشود و به همین دلیل بیمار بهبودی سریعتری خواهد داشت. در این روش لولهی آندوسکوپی از طریق دهان وارد میشود و هیچگونه برشی ایجاد نمیشود. جراحی اسلیو معده به دو روش لاپاروسکوپی و آندوسکوپی انجام میشود که در ادامه به بررسی تفاوتهای آنها میپردازیم. عمل اسلیو معده و کاهش وزنی که در پی دارد، مزایای زیادی برای فرد دارد. قبل از تصمیم به انجام عمل اسلیو معده با چند دکتر گوارش و کبد مشورت کنید. اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده این است که با چند متخصص گوارش مشورت کنید تا نتیجهی قطعی برسید که آیا این عمل برای شما مناسب است یا نه. جراح شما ممکن است از شما درخواست کند که با متخصص تغذیه هم مشورت کنید. قبل از انجام عمل اسلیو معده دکتر گوارش معاینه فیزیکی از شما به عمل خواهد آورد و همچنین آزمایشاتی همچون آزمایش خون، آزمایش بررسی عملکرد کبد و انعقاد خون را هم برای شما درخواست خواهد داد. میتوان به همراه دمنوش یا به صورت حل شده در آب ولرم به کودک داد. دکتر گوارش روشهای انجام این عمل را برای شما توضیح خواهد داد و با بررسی شرایط شما بهترین روش را برای شما انتخاب میکند.

این روش برخی از خطرات مربوط به بای پس معده را ندارد. معده درد نشان دهنده استرس بسیار زیاد است که به دلایل مختلف مانند مشکلات مالی، خانوادگی، طلاق، سوگ یا بیماری مزمن و … هضم و دفع نشدن غذا باعث ایجاد گاز و در نتیجه به وجود آمدن گاز در روده و احساس درد خواهد شد. عمل اسلیو معده نوعی جراحی محدودکننده بشمار میرود که طی آن حدود ۷۵ درصد از حجم معده برداشته میشود؛ در نتیجه فرد پس از خوردن مقدار کمی غذا، احساس سیری میکند. میتوان گفت که عمل جراحی اسلیو معده یک عمل خطرناک است، زیرا بخش بزرگی از یکی از اندامهای حیاتی بدن برداشته میشود. تنها زمانی برای عمل اسلیو معده اقدام کنید که سود این عمل برای شما بیشتر از ضررش باشد. افرادی که در معرض خطر بیشتر عفونتهای گوارشی و عوارض ناشی از آن هستند، باید از غذاهای نپخته یا خام حیوانات، لبنیات و آبمیوههای غیرپاستوریزه و جوانههای خام خودداری کنند.

و همانگونه که در جداول(1-2) ملاحظه می­شود روش تعیین حساسیت آنتی بیوتیکی Etest پرکاربردترین روش برای ارزیابی آنتی بیوگرام این باکتری بوده است. کلیه افرادی که دارای مشکلات قلبی یا بیماریهای اعصاب و روان هستند و سن آنها کمتر از ۱۸ سال یا بالای ۶۵ سال است نباید از روش جراحی اسلیو معده استفاده کنند. جراحی اسلیو معده برای افراد بین ۱۸-۶۵ سال انجام میشود. همچنین افرادی با سیستم های ایمنی ضعیف، بنا به دلایل مختلفی نظیر ابتلا به ویروس ایدز، شیمی درمانی و یا مشکلات و درمان های پزشکی دیگر از دیگر افراد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت معده هستند. آزمایش تنفسی اوره، آندوسکوپی و آزمایش معده و روده و سی تی اسکن از روشهای تشخیصی ابتلا به میکروب معده قلمداد میشوند. البته در سایر شرایط، هر دو عمل جراحی به صورت مرحلهای انجام میشوند و حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه پس از اسلیو معده، میتوان از جراحی بای پس معده بهعنوان مرحلهی دوم استفاده کرد. بعد از پیداکردن بهترین جراح اسلیو معده، پزشک جلسات مشاوره مفصلی با شما خواهد داشت و شرایط بدنی و خواستههای شما را به طور کامل بررسی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *