10 علل ورم معده اتلاف وقت است

در آخر، باکتری هلیکوباکتر پیلوری نیز می تواند باعث ورم معده شود. این پارگی میتواند سبب گسترش باکتری در بدن و بروز عفونت خطرناکی به نام انتقال باکتری یا پریتونیت شود. این بیماری معمولا در طول زندگی در معده میماند، مگر این که با آنتی بیوتیک خاصی درمان شود. آنتی بیوتیک برای از بین بردن هلیکوباکتر. به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قوی، مانع افزایش رادیکال های آزاد می شود و احیا سلولی را به حالت طبیعی می رساند. استفاده طولانی مدت از مهارکنندههای پمپ پروتون، به ویژه در دوزهای زیاد، ممکن است خطر شکستگی لگن، مچ دست و ستون فقرات را افزایش دهند. بیماریهایی نظیر رفلاکس اسید معده، بیماری کرون و بیماری سارکوئیدوز از جمله عواملی هستند که میتوانند خطر بروز گاستریت را افزایش دهند. متوقف کنندههای تولید اسید که به آنها مسدودکنندههای هیستامین (اچ – 2) نیز گفته میشود باعث کاهش ترشح اسید در دستگاه گوارش بیمار شده و درد ناشی از ورم معده را کاهش داده و فرایند بهبودی را تسریع میکنند. به طور کلی نفخ ناشی از تجمع گاز در دستگاه گوارش است. با این حال هوای محبوس شده در معده تنها دلیل بروز نفخ معده نیست. این خواص ضدالتهابی به شل شدن عضلات معده کمک میکند و میتواند درد و اسپاسم را کاهش دهد.

به طور معمول نفخ شکم، یکی از علائم رایج کاهش سطح استروژن قبل از قاعدگی زنان است. عفونتهای رودهای یکی دیگر از علل نفخ است. درمان گاستریت با قرصهایی که جهت رفع عفونت ناشی از هلیکوباکترپیلوری نیز ایجاد شده است، یکی از درمانهای رایج گاستریت است. برای رفع مشکلاتی از قبیل نفخ شکم، میتوانید با استفاده از امکان ویزیت تلفنی به راحتی برای دریافت مشاوره تلفنی از پزشک مورد نظرتان، نوبت دریافت کنید. یکی از بهترین روغنها جهت ماساژ معده برای رفع نفخ این روغن میباشد. از این رو اگر دچار نفخ معده هستید، از جویدن آدامس اجتناب کنید. مصرف این دسته از مواد غذایی می تواند به کاهش گاز معده کمک کند. استفاده از گشنیز در پخت مواد غذایی می تواند از بروز نفخ، سکسکه و گرفتگی شکم جلوگیری کند. این مواد غذایی می توانند شامل محصولات لبنی و نوشیدنی های کافئین داری مانند قهوه، شکلات، نوشابه و چای شوند. در این مقاله تصمیم داریم به طور مفصل انواع روش های درمان یبوست را توضیح دهیم. اگر تغییرات در رژیم غذایی موثر واقع نشده است، بهتر است سایر روش های درمانی مانند تمرینات یوگا، مدیتیشن و یا مشاوره برای کنترل شرایط استرس زا را امتحان کنید. هر چند که آب آلوده علت ابتلا به اسهال ویروسی می باشد اما در برخی موارد این مشکل در ارتباط با افراد مبتلا نیز ایجاد می گردد که پس از استفاده از سرویس های بهداشتی دست هایشان را نمی شویند و یا با لمس غذای فرد دیگر، موجب انتقال ویروس به بدن وی نیز خواهند شد.

رشد بیش از حد باکتریها در داخل روده و یا معده مانند هلیکوباکترپیلوری و برخی بیماریهای انگلی باعث ایجاد نفخ میشوند. محققان ارتباط مستقیمی بین استرس و تحریک روده و نفخ پیدا کرده اند. از آنجا که سیستم رودهای با اعصاب رودهای کنترل میشود کولیتهای عصبی و روده تحریکپذیر با استرس روانی در ارتباط است. گاز در سیستم گوارش ما به طور عمده از نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است. عمده گاز بلع شده بعد از غذا خوردن به صورت آروغ زدن از معده خارج میشود؛ تنها بخش کمی از آن وارد روده میشود. نفخ با باد کردن و آماسیدن شکم، احساس پری و فشار در شکم پس از غذا خوردن و آروغ زدن مشخص میشود. آیا نفخ نیاز به درمان دارد؟ از این رو شما می توانید برای پخت برنج مقدری زردچوبه یا پودر کاری به آن اضافه کنید. هنگام پخت برخی میوه ها مانند سیب و گلابی نیز می توانید مقداری میخک به آن ها اضافه نمایید.

هنگام پخت برنج مقداری میخک به آن اضافه کنید تا از بروز نفخ جلوگیری شود. همچنین بررسی های منتشر شده در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که مصرف پروبیوتیک می تواند علاوه بر درمان سدرم روده تحریک پذیر، مشکلات نفخ و معده درد را نیز کاهش دهد. موز بهترین کار برای از بین بردن اسیدیته شیره معده است که التهاب را کاهش می دهد و پوشش معده را تقویت می کند. این لوله از طریق دهانه به سمت پایین گلو و داخل معده و دوازدهه هدایت می شود . توجه داشته باشید بروز نشانههایی مانند خون در مدفوع، خستگی بیش از حد، کاهش وزن، استفراغ شدید و اسهال را نباید با مشکلات گوارشی عصبی اشتباه گرفت؛ این بیماریها منشأ جسمانی داشته و باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرند. تحت تأثیر واکنشهای محیطی، حرکات روده دچار مشکل میشود و دردهای شکمی همراه با اسپاسمهای شدید بروز میکند. گرما یکی از راههای مفید و مؤثر در کاهش گرفتگی و دردهای معدهای ناشی از اسپاسم عضلات معده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.