آزمایش هلیکوباکتر پیلوری IgG ، IgM، IgA در خون و همچنین میکروب هلیکوباکترپیلوری در مدفوع و یا تست تنفسی UBT راه هایی برای تشخیص میکروب هلیکو باکتر می باشند . این امر منطقی برای توسعه داروهای جدید ضد هلیکوباکتر پیلوری بوده و جستجوی مولکول های جدید برای گیاهان دارویی که حفاظت بهتر، کاهش عود و عدم توسعه مقاومت در برابر باکتری ها را گسترش می دهد. اگر از چاقی مفرط و بیماری های مرتبط با چاقی از جمله فشار خون بالا و دیابت رنج می برید یا به دنبال راهی برای کاهش وزن سریع و دائمی هستید، در ادامه مقاله تیم پزشکی دکتر امامی یگانه با ما همراه شوید. این عمل جراحی در گذشته با ایجاد برش کامل روی شکم انجام می شد. روش لاپاراسکوپی کم تهاجم بوده و نیاز به ایجاد برش های بزرگ روی شکم ندارد. بدین معنا که با کمترین برش روی شکم و به صورت لاپاراسکوپی یا به اصطلاح عامیانه به صورت لیزری انجام می شود. اما این روزها به دنبال پیشرفت علم، این عمل تنها با ایجاد چند برش کوچک روی شکم امکان پذیر است. البته لازم به ذکر است که کاهش وزن دائمی تنها به شرط رعایت توصیه های بعد از عمل امکان پذیر است.

هر چند پس از انجام این عمل جراعی هم اصلاح روش زندگی یکی از مواردی است که موفقیت این عمل جراحی را تضمین می کند. مقداری عسل به آن اضافه کنید و مواد را خوب به هم بزنید و در نهایت آن را نوش جان کنید. زیرا در این حالت عفونت نشانه خاصی ندارد و فرد مبتلا متوجه نمی باشد که ناقل بیماری است.واکسن این نوع از ویروس در برخی از کشورهای پیشرفته مانند آمریکا وجود دارد و تا به امروز بسیار هم مفید واقع شده است. مصرف جعفری تازه برای هاضمه بسیار مفید است. عمل اسلیو معده شایعترین جراحی چاقی است که در دنیا برای درمان چاقی مفرط و چاقی درجه 2 استفاده می شود. و همانطور که دکتر فربد امامی یگانه بار ها تاکید داشته اند، رژِم و ورزش بهترین راه درمان چاقی درجه یک است. در صورتی که این عمل توسط افرادی صاحب صلاحیت از جمله فلوشیپ های فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته انجام شود، احتمال ایجاد عوارض جانبی در آن حدود 0.2 درصد است. امروزه ثابت شده است که چاقی یک اختلال رفتاری است. همه افراد می توانند به این اختلال دچار شوند ولی با افزایش سن، اختلال در هضم غذا بیشتر تشدید خواهد شد.

چاقی: با افزایش سوخت وساز بدن منجر به کم شدن بروز چاقی می شود. بیماری ها کبدی مثل هپاتیت، فیبروز کبد یا سیروز به ایجاد نفخ بیشتر منجر می شوند. کبد به هضم غذاهای چرب کمک می کند. بادلرزان هنگامی استفاده میشود که سوءهاضمه به وخیمترین حالت خود رسیده، و ناشی از مصرف غذاهای چرب و قوی باشد. علاوه بر این، همان طور که دکتر امامی یگانه تأکید دارند، کاهش وزن می تواند احتمال ابتلا به بیماری های زمینه ای از جمله دیابت نوع دوم ، بیماری های جدی قلبی عروقی و مرگ و میر در اثر چاقی مفرط را به طرز شگفت انگیزی کاهش دهد. در این میان روش های کاهش وزن و درمان چاقی از جمله عمل جراحی اسلیو معده می توانند با چاقی بصورت همیشگی مقابله کرده و درصد مرگ و میر را به صفر برسانند. اما تنها دلیل شیوع بیماری چاقی مفرط در میان بزرگسالان در این کشور ها، گسترش زندگی ماشینی و کاهش میزان فعالیت انسان شناخته می شود. در چنین مواردی، تنها راه نجات بیماران مبتلا به چاقی Obesity کشنده انجام جراحی های کاهش وزن مانند عمل اسلیو معده gastric sleeve surgery است. بطورکلی 4 عاملی که بر هزینه جراحی اسلیو معده موثر است، عبارت است از: نوع پوشش بیمه، دستمزد جراح و تیم جراحی و لاپارسکوپی پیشرفته، هزینه تجهیزات مورد استفاده در حین عمل جراحی و هزینه های بستری در بیمارستان.

از جمله این مزایا این عمل جراحی میتوان به غیر تهاجمی بودن(لاپاراسکوپی)، زمان کوتاه عمل جراحی و ماندگاری همیشگی کاهش وزن به شرط مراقبت های لازم اشاره کرد. در این میان بهترین روش دائمی برای مقابله همیشگی با بیماری چاقی، عمل های جراحی چاقی از جمله عمل اسلیو معده است. این عمل جراحی به عنوان ایمن ترین و کم تهاجم ترین روش جراحی در میان انواع روش های جراحی چاقی شناخته می شود. چاقی مفرط Obesity morbid به عنوان نوعی بیماری کشنده شناخته می شود. عمل اسلیو معده رایج ترین و معروف ترین روشی است که برای درمان چاقی مفرط Morbid Obesity به کار می رود. 2 گشنیز: گیاهی خوراکی و دارویی است که از قسمت هوایی (برگ ها) و میوه آن در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی استفاده می شود. و جالب تر و تامل بر انگیزتر آن است که چاقی در کشور های توسعه یافته شیوع بیشتری دارد. نکته قابل توجه دیگر این است که چاقی دومین علت مرگ و میر در جهان شناخته می شود. نکته جالب که توسط سایت دکتر فربد امامی یگانه بار ها به آن اشاره شده است، این است که این عمل جراحی به هیچ عنوان نیاز به بستری طولانی مدت ندارد و فرد چاقی میتواند خیلی سریع به منزل بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *