4 مکان برای دریافت معاملات در درمان درد معده

گاستریت خودایمنی زمانی رخ میدهد که سیستم ایمنی به سلولهای سالم در پوشش معده حمله میکند. به گزارش تالاب :سرطان معده زمانی آغاز می شود که سلول های کنترل نشده در پوشش داخلی معده ایجاد و شروع به رشد و تکثیر می کنند. دكتر راضیه السادات میرمعینی در این باره به ایرنا گفت: آدنوكارسینوم معده 95-90 درصد تمام سرطان های معده را شامل می شود و بقیه موارد شامل لنفوم، لیومیوساركوم، گاسترواینتستینال استرومال تومور و نوروآندوكرین تومور هستند. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان نیز در این ارتباط به ایرنا گفت: سرطان معده در ایران دومین و در همدان اولین بیماری شایعی است كه افراد به آن مبتلا می شوند؛ همچنین مهمترین علت مرگ در همدان ناشی از سرطان معده است. وی افزود: سرطان معده ناشی از آسیب سلولی ادامه یافته و همچنین ناشی از مواجه با عوامل سرطانزا در طول زندگی است. اين روش در بيماري پيشرفته كه از جراحي سود نميبرد و صرفا براي علامتي كه ايجاد شده است انجام ميگيرد . ناراحتی معده ناشی از عفونت یا مسمومیت غذایی اغلب با اسهال همراه است. نیك سیر، گفت: عفونت طولانی مدت معده با باكتری هلیكوباكتر پیلوری نیز ابتلا به سرطان معده را 2 تا 6 برابر افزایش می دهد.

نکته: برای از بین بردن باکتری توصیه می شود حتماً نسخه کامل آنتی بیوتیک را معمولاً به مدت هفت تا 14 روز مصرف کنید. مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان اضافه كرد: عوامل خطر سرطان معده شامل رژیم غذایی از جمله مصرف بالای نمك و غذاهای شور، دریافت كم میوه و سبزی های تازه، مصرف زیاد گوشت قرمز، گوشت های فرآوری شده و دودی، مصرف سیگار و الكل، ژنتیك، سابقه خانوادگی و سابقه زخم معده است. مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان افزود: هلیكوباكتر پیلوری مهمترین عامل خطر برای سرطان معده است و در حدود 90 درصد موارد جدید سرطان نان كاردیای معده این میكروب وجود دارد. برای بررسی وضعیت این بیماری در همدان با مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان همدان به گفت و گو نشستیم. مسدود کننده های اسید – همچنین مسدود کننده های هیستامین مقدار اسید را که به دستگاه گوارش شما منتقل می شود کاهش می دهد، که باعث کاهش درد ورم معده می شود و باعث بهبودی می شود. گاستریت یا ورم معده یکی از مشکلات اغلب کسانی که میزان اسید معدهشان بیش از حد باشد. بازگشت اسید با استفاده از داروهای مشخصی قابل درمان می باشد.

دكتر شراره نیك سیر افزود: سالیانه بیش از 230 تن در همدان به سرطان معده مبتلا می شوند و عمده ترین عوامل خطر ابتلا به آن در استان سبك زندگی ناسالم به ویژه رژیم غذایی نامناسب و عفونت معده با باكتری لیكوباكتر پیلوری است. اگر در اکثر اوقات دچار نفخ می شوید و یا حالت تهوع دارید، ممکن است علائم شما ناشی از عفونت معده باشد، البته این موارد به بررسی های دقیق پزشکی نیاز دارد. ترنج یا درخت چای که در استرالیا و نیوزیلند یافت می شود و به دلیل خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی شناخته شده است. اما بسیاری از افراد به دلیل مشکلات گوارشی که از قبل دارند، در این ماه با مشکلات جدیتری مواجه میشوند. اصولا در درمان درد معده بعد از آندوسکوپی ، شناخت خود دردها میتواند کمک بسیار زیادی در جهت برنامه ریزی برای رفع این عوارض به فرد بیمار کند. مارشمالو می تواند به درمان تهوع و استفراغ کمک نماید.

كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان گفت: راه های درمان سرطان معده شامل جراحی، شیمی درمانی و اشعه درمانی است كه با توجه به مرحله تشخیص بیماری و شرایط جسمانی بیمار از یك یا هر سه روش استفاده می شود. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان ادامه داد: خطر ابتلا به سرطان معده در افراد سیگاری حدود 2 برابر افراد غیرسیگاری است و افرادی فعال در صنایع لاستیك سازی و معادن زغال سنگ بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان راههای پیشگیری از ابتلا به سرطان معده را شامل اجتناب از مصرف سیگار و الكل، درمان و ریشه كنی عفونت هلیكوباكتر پیلوری، مصرف روزانه حداقل پنج واحد میوه و سبزی تازه و كنترل وزن دانست. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان ادامه داد: همچنین خطر ابتلا در افرادی كه سابقه خانوادگی سرطان معده را دارند به ویژه بستگان درجه یك شامل والدین، فرزند، خواهر و برادر زیاد است. به منظور دیدن آنچه در درون شما اتفاق میافتد، پزشک ممکن است بخواهد آندوسکوپی را انجام دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *