احتمالا دو تا سه روز اول علائم شما کاهش خواهد یافت اما این نباید باعث شود که مصرف داروها را کنار بگذارید چون ریشه کنی کامل هلیکوباکتر بسیار مهم است. یکی دیگر از راههای درمان گاستریت معده در طب سنتی مصرف چای سبز است. یکی دیگر از آزمایشهای خونی، آزمایش H. pylori است تا از این طریق عفونت باکتریایی تشخیص داده شود. درمان هرگونه بیماری زمینهای ضروری است. به گفته دکتر اسحاق حسینی، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، تامین ویتامینهای ضروری بدن، مصرف روزانه میوه و سبزی، پرهیز از خوردن غذاهای آماده و کم کردن نمک مصرفی، مصرف نکردن دخانیات و الکل، داشتن تحرک و انجام چکاپهای دورهای تا حد زیادی مانع از بروز سرطان معده میشود، اما ایمنی 100 درصدی وجود ندارد. غلات کامل کنترل کامل استرس، در زندگی پر مشغله امروزی صد در صد ممکن نیست، اما می توان به میزان زیادی عواملی که باعث استرس غیر ضروری می شوند را از زندگی حذف کرد. افراد با کوچکترین علامت در تغییر وضعیت مزاج، دفع، بی اشتهایی، تهوع و کاهش وزن باید برای بررسیهای بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنند. «کاهش وزن و بیاشتهایی» علامت مهمی در تشخیص سرطان معده است. مهم ترین و اولین عامل در بروز مشکلات گوارشی عصبی ، تنش و استرس است ، که اغلب با تهوع و نفخ معده همراه میشود.

به گفته دکتر اسحاق حسینی هر چند معمولا این بیماری زمانی تشخیص داده میشود که شرایط بیمار وخیم است، اما گروههای در معرض خطر حتما باید از سوی پزشک مورد معاینه منظم و دورهای قرار بگیرند، چون در صورتی که سرطان در مراحل ابتدایی شناسایی شود، امکان درمان وجود دارد. در صورتی که بیماری در مراحل اولیه درمان گردد، بسیاری از موارد دیگر رفع میشوند. هلیکوباکتر پیلوری همان گونه که ذکر کردیم به لایه محافظت کننده سطح داخلی معده و روده کوچک آسیب وارد کرده که همین مسئله سبب ایجاد زخم می شود. این امر بیشتر به خاطر افرادی با نوع پیشرفتهٔ این بیماری میباشد. افرادی که سن آن ها بالا است در معرض خطر ابتلا به ورم معده قرار دارند. البته پولیپها اغلب خطرناک نیست، اما یک درصد آنها ممکن است به سرطان تبدیل شود. ممکن است در رژیم غذایی او مشکلی وجود داشته باشد که باید آن را اصلاح کنید. بسیاری، از جینسینگ به عنوان جزئی موثر استفاده می کنند که د عملکرد ذهنی و جنسی را افزایش ، قند خون را کاهش و ضربان قلب را افزایش می دهند و یا فشار خون را بالا یا پایین می آورد.

بهترین روش تشخیص سرطان معده، آندوسکوپی است، اما عکسبرداری از معده به شیوه دبل کنتراست» نیز میتواند به تشخیص این بیماری کمک کند. در کنار درمانهایی که پزشک معالج تجویز کرده است، رعایت موارد زیر کمک میکند درد و علائم زخم معده زودتر بهبود یابد. زخم معده یا اثنیعشری که هلیکوباکترپیلوری ایجاد کرده، معمولا طی 2 هفته و به کمک آنتیبیوتیک درمان میشود. این بیماری باعث مرگ افراد بسیاری در سرتاسر جهان میشود. استرس یکی از بیماری های روحی است که در صورت شدت گرفتن باعث دندان قروچه در هنگام خواب می شود. این همان میکروبی است که از آن بهعنوان هلیکوباکترپیلوری یاد میشود. با وجود این توصیه میشود در صورت بروز این علائم بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنید. معمولترین عامل این بیماری عفونت به وسیلهٔ باکتری هلیکوباکتر پیلوری است که دلیل بیش از ۶۰ درصد از موارد ابتلای بیماری میباشد. برنج نیز بخشی از رژیم BRAT است که اغلب پزشکان توصیه میکنند. و عفونت معده بیشتر توسط میکروب معده موجود در معده رایج هست که حدود دو سوم مردم جهان با آن درگیر میباشند. بنابراین بیمارانی که عفونت هلیکوباکترپیلوری دارند حتما باید درمان شوند و تحتنظر متخصص قرار بگیرند تا در آینده مشکلی برای آنها از نظر ابتلا به سرطان معده ایجاد نشود.

التهاب روده می تواند به دلیل رژیم غذایی، عوامل سبک زندگی و بعضی از بیماری ها و عفونت ها باشد. از طرفی گاهی فرد بیمار به یک یا چند روش درمانی نیاز پیدا میکند که درمانهای انجام شده علاوه بر سلولهای سرطانی بر بافتهای سالم فرد نیز تاثیر میگذارند. همچنین این احتمال وجود دارد که بیمار با علائم گفته شده به متخصص مراجعه کند و تشخیص پزشک بیماریها و مشکلات خوشخیم مانند گاستریت یا ورم معده ساده یا حداکثر زخم گوارشی باشد. به گفته دکتر اسحاق حسینی، برداشتن بخشی از معده که دارای سلولهای سرطانی است، مهمترین روش درمانی به حساب میآید. شواهد اولیهای وجود دارد که درمان باکتری هلیکوباکتر پیلوری ابتلا به بیماری را در آینده کم میکند. علائم و نشانههای اولیه سرطان معده گول زننده و مشابه ناراحتیهای گوارشی است به طوریکه افراد سعی دارند با پرهیز غذایی و درمان خودسرانه بهبود پیدا کنند. سردیجات مانند لبنیات همچون ماست، دوغ و شیر و نیز ترشیجات، ماهی، گوشت گاو، گوجه فرنگی خام، خیار پرهیز کنند زیرا این مواد سرد میزان خلطهای صبحگاهی را افزایش میدهند. مواد غذایی مانند دانه های چیا، روغن ماهی، جلبک سبز، تخم مرغ، سوپ قلم، چغندر و سبزیجاتی با برگ سبز منبع خوبی از امگا 3 هستند و می توانند مشکل سردی رحم را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *