6 شگفت‌انگیز هک ورم معده

گاستریت آتروفی مزمن “atrophic gastritis” – آستر معده نازک یا ضعیف میشود و به دلیل التهاب طولانی مدت معده به وجود میآید. اگرچه پزشک احتمالاً بعد از معاینه و صحبت با شما در مورد علائم بالینی و شدت آن ها مشکوک به گاستریت معده می شود، اما ممکن است برای اطمینان و مشخص کردن علت دقیق علائم، یک یا چند آزمایش را بسته به وضعیتتان به شما توصیه نماید. پیش بینی بهترین ارزیابی پزشک از چگونگی سرطان در شخص و چگونگی پاسخ آن به درمان است. همانطور كه ذكر شد ورم معده و روده ساده يك ناراحتي گوارشي است كه معمولاً علت آن غيرمشخص است. علت سرطان معده چیست؟ آدنوم معده در صورت عدم درمان، میتواند به آدنوکارسینوما، شایعترین نوع سرطان معده تبدیل شود. گاسترکتومی شایعترین جراحی برای درمان سرطان معده است. برداشتن مخاط آندوسکوپی ممکن است برای معالجه اولیه سرطان معده انجام شود. قطع گره و برآمدگیهای لنفاوی اغلب همراه با گاسترکتومی برای از بین بردن غدد لنفاوی اطراف معده انجام میشود. جراحی تسکین دهنده ممکن است شامل جراحی بایپس معده (برای تغییر جریان غذا یا مایعات اطراف تومور معده باشد که باعث انسداد معده یا مری میشود)، قرارگیری استنت یا لوله تغذیه یا قطع تومور در آندوسکوپی (جراحی لیزر با کمک آندوسکوپ) باشد.

دیسپلازی درجه پایین – سلولهای غیر طبیعی به آرامی تغییر و رشد میکنند. بر اساس بنیاد بیماری سلیاک، 2.5 میلیون امریکایی وجود دارند که بیماری آنها تشخیص داده نشده و در معرض عوارضی همچون رشد ضعیف، سوء تغذیه، کمبود ویتامین و مواد معدنی قرار دارند. دیسپلازی درجه بالایی دارند. گزینه های درمانی دیسپلازی اپیتلیال معده به درجه دیسپلازی بستگی دارد. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان ادامه داد: همچنین خطر ابتلا در افرادی كه سابقه خانوادگی سرطان معده را دارند به ویژه بستگان درجه یك شامل والدین، فرزند، خواهر و برادر زیاد است. آنها هر دو در تصمیمگیری در مورد برنامه درمانی و پیش بینی نهایی نقش دارند. زمانی که برای تشخیص ورم معده به پزشک مراجعه میکنید، ابتدا در مورد علائم و سوابق گذشته سوالاتی میپرسد و بعد یک معاینه فیزیکی کامل انجام میدهد. ورم معده با استفاده از یک سری معاینات تشخیص داده میشود.

2 چگونه رژیم غذایی با بیماری ورم و التهاب معده ارتباط دارد؟ اولین اقدام برای درمان و رفع علائم آسیت (تورم شکم) استراحت و کاهش میزان مصرف سدیم در رژیم غذایی است. بوی بد دهان با مصرف غذایی ناب و یا آدامس رفع نمیشود و بستگی به علائم مریضی فرد مبتلا، باید به دکتر مربوطه نیز مراجعه شود. پروبیوتیکها همچنین به کاهش ورم معده، کاهش گرفتگی عضلات شکم که به دلیل سندرم روده تحریکپذیر به وجود میآید و رفع اسهال کمک میکند. مانند مرحله صفر در این مرحله هم با کمک جراحی بخشی یا تمام معده خارج خواهد شد. زمانی که این میکروب در طولانی مدت در بدن فعالیت داشته باشد، باعث افزایش اسید معده و ایجاد زخم سطحی و یا عفونت در لایه مخاطی معده می گردد. اسید چرب امگا 3 مانند ( روغن ماهی 1- 2 کپسول روزانه یا 1 قاشق سوپ خوری روغن ماهی سه بار در روز ) ممکن است سبب کاهش التهاب معده شود روغن ماهی ممکن است خطر خونریزی معده را افزایش دهد اگر شما آسپیرین یا داروی ضد انعقاد مصرف می کنید قبل از مصرف روغن ماهی با پزشکتان در میان بگذارید.مکمل پروبیوتیک حاوی ( لاکتوباسیلوس اسیدوس ) ممکن است به سرکوب عفونت هلیکوباکترپیلوری کمک کند و به حفظ تعادل بین باکتری های خوب و مضر در دستگاه گوارش کمک کند افرادی که بدنشان ضعیف شده است یا در حال مصرف داروهای سرکوبگر ایمنی هستند پروبیوتیک ها تحت نظر مستقیم پزشک مصرف کنند.

همچنین مصرف داروهای ضد درد مثل ایبوپروفن و آسپیرین هم باعث تشدید این بیماری میشود. این اختلال زمانی ایجاد می شود که علت ورم معده باکتری اچ پیلوری یا یک بیماری خود ایمنی باشد. به علت عوارض جانبی داروها و روش درمان، جواب ندادن درمان بر روی شما و یا به هر دلیل دیگری که باشد کافیست با پزشکتان صحبت کنید و روشهای زندگی و مراقبت کردن را از او بیاموزید. شیمی درمانی ممکن است در هر مرحله برای درمان سرطان معده استفاده شود. اگر مبتلا به سرطان معده هستید، تیم بهداشت و درمان، یک برنامه درمانی درست برای شما ایجاد میکنند. اگر مبتلا به سرطان معده هستید، ممکن است در مورد پیش بینیها سؤال کنید. اگر به معده درد مبتلا باشید، با دمنوش این گیاه درد شما تسکین مییابد. چه غذاهایی علائم ورم معده را تسکین می دهند؟ جراحی تسکین دهنده برای تسکین علائم سرطان معده پیشرفته مانند خون ریزی، درد یا عدم توانایی در غذا خوردن انجام میشود. معمولاً درک چگونگی رشد و گسترش یک نوع سرطان به تیم مراقبت بهداشت شما کمک میکند تا درمان و مراقبتهای بعدی شما را برنامه ریزی کنند. ممکن است به صورت یک ناحیه کمی بالا، روی آستر معده (ناپایدار) یا خارج از سطح آن، با یک سر و بدنه رشد کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *