اگر هلیکوباکتر پیلوری موجب ورم معده شود، موجب افزایش خطر نوعی از سرطان به عنوان لنفوم بافت لنفوئیدی مرتبط با مخاط معده (MALT) نیز خواهد شد. یکی دیگر از مواد غذایی موثر در این زمینه روغن زیتون است که می تواند باکتریهای هلیکوباکتر پیلوری معده را درمان کند. فعالیت بدنی حالت تهوع را بدتر کرده و امکان دارد منجر به استفراغ شود. فراموش نکنید هر دارو در کنار اثرات مفید خود بر بدن، عوارضی نیز به همراه دارد. سپس بطری را بر روی شکم خود قرار دهید تا درد کاهش یابد. در برخی مواقع سوزش معده، رفلاکس اسید آن و بروز سایر مشکلات می تواند مانعی بر سر راه انجام فعالیت های روزمره شما باشد. برای بزرگسالان، استفراغ معمولا در نتیجه یک عفونت ویروسی و مسمومیت غذایی، و گاهی در نتیجه بیماری حرکت (یا بیماری سفر، عارضهای در حین مسافرت است که سیستم تعادلی گوش داخلی دچار تغییر شده و عدم تطابق سیستم تعادلی گوش داخلی باعث ایجاد مشکلات گوارشی، سرگیجه و خستگی بدن میگردد) و بیماریهایی است که در آن فرد تب بالا دارد. در یک مطالعه، به گروهی متشکل از 100 زن باردار دستور داده شد که بهمحض احساس تهوع، اسانس لیمو یا بادام را استنشاق کنند.

به عنوان مثال، دو بررسی اخیر گزارش میدهند که طب سوزنی و طب فشاری خطر ابتلا به حالت تهوع پس از عمل را 28 تا 75 درصد کاهش میدهد و عملا هیچ عارضه جانبی منفی ندارند. بزرگسالان خطر کمآبی کمتری دارند زیرا میتوانند علائم کمآبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لبها یا دهان) را تشخیص دهند و با نوشیدن مایعات درمان حالت تهوع و استفراغ را به صورت خانگی درمان کنند. استفاده از عسل طبیعی به تنهایی کافی است. عسل چگونه زخم معده را آرام می کند؟ تصور میشود که این سیگنالها توانایی کاهش و تا حدی درمان حالت تهوع را دارند. ویتامین B6 به طور فزایندهای به عنوان یک درمان جایگزین برای زنان باردار توصیه میشود که ترجیح میدهند از داروهای ضد تهوع اجتناب کنند. اگر درمان حالت تهوع و استفراغ در خانه انجام نگرفت، کمآبی بدن یا آسیب شناخته شدهای (مانند آسیب سر یا عفونت) باعث استفراغ شده است که در این مرحله باید سریعا برای درمان حالت تهوع به پزشک مراجعه کرد. این داروها شامل رقیق کننده خون، استیل سالیسیلیک اسید یا مسکن ها مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک است. همه ما بارها شده که به دلایلی معده دردهای شدیدی را تجربه کرده باشیم و در بسیاری از اوقات این معده دردها به پشت کمر می رسد و گاهی اوقات نیز افراد این دردرا با حملات قلبی اشتباه می گیرند.در ادامه قصد داریم به دلایل ایجاد معده دردهای کمری بپردازیم و نحوه ی مبارزه با این نوع معده درد و مسکن های این درد را به شما معرفی کنیم.

این باکتری می تواند به سلول های معده بچسبد و مکانیزم دفاعی معده را ضعیف تر کند. تنقلات را محدود کنید و تنقلات شیرین را با نوشابه معمولی سرو نکنید. احساس می کنید که انسدادی در رکتوم شما وجود دارد که مانع از حرکت روده می شود. احتباس و نگهداری مایعات در شکم گاهی اوقات به عنوان نشانه بیماری های کبدی، عفونت در شکم و حتی سرطان شناخته می شود. به خانم ها توصیه می شود که برای درمان سردی رحم از دمنوش رازیانه استفاده کنند. میتوانید چند دانه رازیانه بخورید یا دمنوش آن را میل کنید. آنها را تشویق کنید که در زمان میان وعده استراحت کنند. نکته 6: در صورتی که در حین گوش دادن به فایل ها خواب آلوده می شوید بهتر است در زمان رانندگی آنها را گوش نکنید. شیمیدرمانی:در بیمارانی که سرطان معده به کبد و یا سایر ارگانهای دیگر گسترش پیدا کرده از شیمیدرمانی استفاده می شود. در مقایسه با آنهایی که ماساژ داده نشدند، ماساژ گیرندهها حدود 24 درصد کمتر بعد از شیمیدرمانی دچار حالت تهوع شدند. در یک مطالعه، گروهی از بیماران شیمیدرمانی در طول درمان به مدت 20 دقیقه تحت ماساژ زیر دست یا ساق پا قرار گرفتند. داروهای ضد بارداری حاوی رنیتیدین (زانتیک)، فاموتییدین (پپیدید)، سایمتیدین و نیاسیدین هستند که به صورت تجویزی یا بدون نسخه در دسترس هستند.

در حالت نشسته یا در حالت دراز کشیده استراحت کردن به جلوگیری از استفراغ و درمان حالت تهوع کمک خواهد کرد. سوءهاضمه، مشکل هایی در هضم و جذب غذاهاست و به اشکال مختلف مانند نفخ، دل درد، اسپاسم، یبوست، اسهال، دیر و مشکل هضم شدن غذا، ترش کردن معده و… داشتن معده عصبی می تواند با وضعیت عاطفی شما یا سلامت روانی، سلامت دستگاه گوارش یا روده شما، یا حتی ترکیبی از هر دو در ارتباط باشد و به ندرت، ممکن است نشانه ای از چیزی جدی تر باشد. از مهمترین پروبیوتیکها می توان به لاکتو باسیلوسها و بیفیدو باکتریومها اشاره کرد. با تقویت دستگاه گوارش شما احتمال ابتلا به انواع بیماری های معده مانند زخم معده یا سرطان معده کاهش می یابد. بوی مرکبات، مانند بوی یک لیموی تازه، امکان دارد به کاهش حالت تهوع در زنان باردار کمک کند. تخمین زده میشود که 50 تا 90 درصد زنان باردار حالت تهوع را تجربه خواهند کرد، در حالی که 25 تا 55 درصد به استفراغ منتهی میشود. به همین دلیل، چندین متخصص، مصرف مکملهای ویتامین B6 در دوران بارداری را به عنوان اولین درمان حالت تهوع خفیف پیشنهاد میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *