در اغلب موارد، داروهایی تجویز می شود تا با کاهش اسید معده، علائم و نشانه های گاستریت را تسکین دهند. اما میتواند مقدار اسید را افزایش دهد، لایه محافظ مخاط را تجزیه کرده و دستگاه گوارش را تحریک کند. کاهش استعمال دخانیات و مصرف الکل هم میتواند در پیشگیری از ابتلا به زخم معده موثر باشد. درمان معده درد با گرما : استفاده از گرما می تواند درد معده را در طی 10 الی 15 دقیقه بهبود بخشد. ورم معده یا گاستریت حاد اصطلاحی است که برای التهاب غیرمنتظره در پوشش معده استفاده میشود و به طور ناگهانی اتفاق میافتد، در حالی که ورم معده مزمن وضعیت تورم مداوم و آهسته را توصیف میکند که با گذشت زمان اتفاق میافتد. دانههای زیره حاوی مواد موثری هستند که به کاهش اسید اضافی معده، کاهش گاز و کاهش التهاب روده کمک کرده و به عنوان یک ضد میکروب عمل میکند. اسید لینولئیک موجود در ریحان دارای خواص التهابی است، در صورتی که دچار معده درد شدید، ۱ تا ۲ قاشق از پودر برگ ریحان خشک شده را به غذا خود اضافه کنید و یا از دمنوش ریحان استفاده نمایید. به طور کلی در صورتی که لایه مخاطی دستگاه گوارشی بیش از حد نازک شده یا معده شما بیش از حد اسید تولید کند، ممکن است به زخم معده دچار شوید.

در صورتی که برای مدت طولانی از برخی قرصهای مسکن مانند آسپرین استفاده کنید، به احتمال زیاد به زخم معده دچار میشوید. اگر ورم معده شما درمان نشود، می تواند منجر به خونریزی معده و همچنین زخم شود. همچنین روشهای درمان این زخمهای مرموز را نیز معرفی خواهیم کرد. تخمین زده میشود که ۷۵ درصد از افرادی که به زخم معده مبتلا میشوند، تا مدتها هیچ علائمی را تجربه نمیکنند. همانطور که اشاره شد، زخم معده یا به صورت کلی زخمهای گوارشی زمانی ایجاد میشوند که لایه مخاط دستگاه گوارش از بین برود. این زخمها به ندرت در مری هم دیده میشوند که به آنها، زخمهای مری گفته میشود. زخم معده روی لایه داخلی شکم شما ایجاد میشود. در آزمایش آندوسکوپی، یک لوله نازک و خمیده، از مری، معده و روده کوچک شما عبور داده میشود. در حالی که زخم اثنی عشر، در قسمت انتهای بالای روده کوچک (اندامی که هضم و جذب بسیاری از غذاها را انجام میدهد) ظاهر میگردد. این عمل تنها برای افرادی انجام میشود که از چاقی شدید و BMI بالاتر از ۴۰ رنج میبرند. استفاده از شیوه تک برشی یا تک پورتی که توسط بسیاری از متخصصان و جراحان لاغری انجام می شود می تواند بر کاهش میزان درد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

در طی 10 روز اول پس عمل جراحی مایعات باید به قدر کافی مصرف شوند تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. به اندازه کافی ورزش نمیکنید. چاقی به تنهایی عامل اصلی بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان ها، دیابت، بیماری های قلبی، فشار خون و… یکی از علل اصلی درد معده عصبی شدن است. در این صورت، عبور غذا از معده به سمت روده کوچک سخت میشود. زخمهای معده، به زخمهایی گفته میشوند که در دیوارههای معده یا قسمتهای فوقانی روده کوچک (اثنی عشر) ایجاد میشوند. زمانی که این لایه از بین میرود، اسیدها به صورت مستقیم به دیوارهها حمله کرده و باعث ایجاد زخم معده میشوند. سرطان لوزالمعده یا سرطان پانکراس (به انگلیسی: Pancreatic cancer) زمانی رخ میدهد که سلولهای درون غدهٔ لوزالمعده که پشت معده قرار دارد، به صورت خارج از کنترلی شروع به تکثیر میکنند و یک توده تشکیل میدهند. در نهایت و زمانی که این زخمها خیلی شدید میشوند، برخی از علامتها خود را نشان میدهند. ورم معده نوع B حدود 80 درصد موارد ورم معده مزمن، از نوع B هستند. احساس درد و سوزش، مهمترین علامت زخم معده است. داروهای ضد اسید: پزشک معالج ممکن است داروی ضد اسید (یا همان آنتیاسید) تجویز کند.

این داروها میتوانند مخاطی را که از معده شما در برابر اسید محافظت میکند، تحت تاثیر قرار داده و احتمال ابتلا به زخم معده را افزایش دهند. این داروها میتوانند تولید اسید را در بدن شما، به شکل قابل ملاحظهای کاهش دهند. همچنین غذاهای اسیدی، لبنیات و غذاهایی با مقدار قند بالا میتوانند غشای مخاطی را ملتهب سازند. بیشتر افراد میتوانند آن را به خوبی هضم کنند. همگان قطعا از آثار مخرب نوشیدن الکل، چه هنگام سلامتی و چه هنگام بیماری، با خبر هستند؛ یکی از دلایل مضر بودن الکل بالا بودن میزان اسیدی آن است. 2. این داروها را همراه با غذا مصرف کنید. این بیماری معمولا به صورت ورم و دردهایی پس از خوردن غذا ایجاد شده و معمولا در خود ناحیه معده بروز می کند. برخی علل بروز نفخ معده میتواند بیماری باشد. این خواص ضد التهابی به شل شدن عضلات معده کمک میکندکه میتواند درد و اسپاسم را کاهش دهد. چرا که حتی داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک ها هم نمیتوانند به طور قطعی عفونت معده ناشی از عوامل ویروسی را درمان کنند! در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به بررسی زخم معده و عوامل ایجاد آن بپردازیم. یک هفته بعد او دچار علائم ناراحتی معده شد و ۱۰ روز بعد آندوسکوپی معده او نشان داد که بافت معده او به واقع ملتهب است و «هلیکوباکتر پیلوری» در آن جایگزین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *