• عفونت باکتریایی: گرچه عفونت با هلیکوباکتر پیلوری از شایع ترین عفونت های انسانی در سراسر جهان محسوب می شود، تنها تعداد کمی از افراد مبتلا به این عفونت به ورم معده یا اختلالات مشابه در معده در معده دچار می شوند. • افزایش سن: ابتلا به ورم معده در افراد مسن بیشتر است، چرا که دیواره ی داخلی معده با افزایش سن نازک تر می شود، به علاوه ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری و اختلالات ایمنی در افراد مسن بیشتر می باشد. برخی بیماری ها و شرایط خطر بروز ورم معده را افزایش می دهد. اگر شما از رفلاکس اسید معده رنج می برید، محرومیت از خواب می تواند با افزایش زمانی که مری در معرض تماس با اسید است، مشکل شما بدتر شود. • تهیه لیستی از تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله ویتامین ها و مکمل ها. • بیماری ها و شرایط دیگر: ورم معده ممکن است مربوط به شرایطی مانند HIV/AIDS و بیماری کرون و عفونت های انگلی باشد. اگر وی دچار عفونت هلیکوپیلوری شده باشد، نمونه تنفس وی حاوی کربن رادیو اکتیو خواهد بود.

ورم معده معمولا نتیجه عفونت باکتریایی است، همان باکتری که منجر به زخم معده می شود. این مشکلات شامل زخم معده، سوزش معده، رفلاکس معده، درد معده، ورم معده و یا نفخ معده میباشد که هر کدام درمان دارویی خاص خود را دارد. ورم معده درمان نشده بیماری های زخم معده و خونریزی معده را در پی خواهد داشت. در حقیقت نتایج تحقیقات انجام شده در این حوزه نشان میدهد مصرف این مواد غذایی با کاهش احتمال ابتلا به زخم معده به میزان 60 درصد ارتباط دارد. نسبتهایی که بعضاً استفاده می شود 1 قاشق چایخوری عسل خام با 2 قاشق چایخوری آب لیمو در یک لیوان آب گرم را با هم ترکیب کنید و میل کنید. ۱ قاشق غذاخوری خاکشی همراه با یک ۱ قاشق غذاخوری بارهنگ در ۱ لیوان عرق نعناع بریزید و بخورید (در صورت داشتن رفلاکس، این روش خصوصا مصرف نعناع یا عرق نعناع را امتحان نکنید).

در تست تنفس، فرد بیمار یک لیوان از مایع بی رنگ و بی طعمی را می نوشد که حاوی کربن رادیواکتیو می باشد. هنگامی که درد معده رخ می دهد ، بهتر است برای از بین بردن یا به حداقل رساندن این مشکل کاری انجام دهید. یا نوشیدنی یا دمنوش گیاهی که باعث درمان معده درد می شود استفاده کنید. اما قبل از اینکه او داروهایی را برای درمان پیشنهاد کنند. ، و برخی از انواع کربوهیدرات ها. • چه چیزی باعث بروز این نشانه ها شده است؟ • نوشتن نشانه های مشاهده شده، هرگونه نشانه ای را که به علت مراجعه شما به پزشک ارتباطی ندارد، یادداشت کرده و با وی درمیان بگذارید. گاستریت خود ایمنی با کمبود ویتامین B 12 نیز در ارتباط است. اگر یک هفته یا بیشتر است که علائم ورم معده را در خود مشاهده می کنید، حتما به پزشک مراجعه کنید. در اغلب افراد، این باکتری باعث بوجود آمدن زخم یا علائم دیگر نمیشود. میدانیم اگر زخم معده درمان نشود باعث بروز عوارضی مانند خونریزی یا حتی سوراخ شدن معده میشود که عمل جراحی را ضروری میسازد. شیمی درمانی، درمان ویژه ای است که در آن، مصرف دارو، باعث توقف رشد سلول های سرطانی و مانع تقسیم شدن سلول ها می شود.

این اسید باعث آسیب به سلول های معده می شود. 1- نظارت بر pH مری و امپدانس: این مقدار میزان اسید در مری را در حالتهای مختلف بدن مانند زمان خوردن یا خواب اندازهگیری میکند. • مصرف زیاد ضد دردها: ضد دردهای رایج – مانند آسپرین، ایبوپروفن (ادویل، موترین IB و غیره) و ناپروکسن (Aleve, Anaprox) – ممکن است باعث ورم معده (گاستریت) حاد یا مزمن شوند. به هرحال برای اکثر بیماران این بیماری زیاد جدی نبوده و به سرعت درمان می شود. پونه یکی از درمان های عالی برای تسکین و کاهش دردهای معده به شمار می رود. وجود آهن و منگنز در عسل از ترشح اسید اضافی معده جلوگیری کرده و در نتیجه درد معده را کاهش می دهد. اما با وجود تعجب بسیار، باید گفت آنچه می خوریم و می نوشیم نقش اصلی را در ایجاد زخم ندارد. بیمارانی که تغییرات مخاط داخلی معده در آنها بسیار شدید است و ممکن است سرطانی شود، لازم است هر ساله تست آندوسکوپی را انجام دهند تا طی این تست وجود هر گونه زخم یا ضایعهای که ممکن است تبدیل به سرطان شود، تشخیص داده شود. فردی که در دوران رژیم می باشد هر زمانی که میلش به انگور کاهش یابد لازم است تا از ادامه مصرف این میوه جلوگیری کند تا اشتهای آن مجددا باز گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *