افراد مسنتر احتمالا داروهایی مثل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مصرف میکنند که خود بهتنهایی میتوانند علت ورم یا گاستریت معده باشند. این باکتری می تواند مولکول های «اوره» (ماده شیمیایی که در بافت ها و مایعات بدنی انسان وجود دارد) را تجزیه کند. جویدن آدامس می تواند باعث افزایش ورود هوا به دستگاه گوارش شما شود و سبب بروز نفخ گردد. هر شرایطی که منجر به ورود هوا همراه مواد غذایی به معده شود می تواند موجب نفخ و تنگی نفس شود. فردی که عمل اسلیو معده را انجام میدهد، باید برای حفظ وزن و تناسب اندام خود تا آخر عمر از رژیم غذایی سالمی پیروی کند. فردی که جراحی اسلیو انجام داده باید یک ماه پس از جراحی غذای منظم و سالم بخورد. هزینه دستمزد جراحی، بیمارستان و نوع بیمه مهمترین عوامل مؤثر بر هزینه جراحی معده برای چاقی هستند. معمولاً هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

هزینه عمل اسلیو معده معمولاً از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. عمل اسلیو معده یکی از معروف ترین عمل لاغری و کم هزینه ترین عمل نسبت به سایر عمل های دیگر است. بعد از این جراحی ، تمایل افراد به مصرف خوراکی بسیار کم شده و حتی در صورت تمایل نیز توان مصرف بیش از حد خوراکی را نخواهند داشت. سعی کنید مصرف غذاهای فرآوری شده را به حداقل برسانید و در عوض روی غذاهای کامل و کم فرآوری شده تمرکز کنید. پس از انجام اعمال جراحی لاغری ، در صورتی که مدتی ( مثلا 2 هفته ) کاهش وزن شما متوقف شد ؛ نگران نباشید و به نگه داشتن رژیم و ورزش خود ادامه دهید. معمولاً هزینه آزمایشها، ویزیت دکتر، دستمزد، بیهوشی و تجهیزات نیز روی هزینه جراحی تأثیر میگذارد. معمولاً همه افراد بعد از جراحی مقدار کمتری غذا میخورند و زودتر سیر میشوید. آیا بعد از جراحی اسلیو معده می توان باردار شد؟ با توجه به این مسئله که طی عمل اسلیو معده ، حجمی از معده جدا شده و از بدن خارج می گردد ؛ به جرأت می توان اذعان داشت که به هیچ عنوان امکان بازگشت آناتومی بدن ، به حالت قبل از جراحی وجود نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که بعد از جراحی بدن تا ۱۸ ماه طول میکشد که به شرایط ثبات برسد و از همین رو نباید زودتر از این زمان پوست را جراحی کرد. از این رو افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند ، هرگز نباید در خصوص این موضوع دچار نگرانی شوند. بیماران 2 سال بعد از این جراحی ، به وزن ایده آل می رسند. در میان شربت های گیاهی معده، شربت کام ناب به عنوان بهترین و موثرترین شربت گیاهی برای درمان مشکلات و بیماری های دستگاه گوارش شناخته می شود. این روش بیشتر در مواردی کارساز است که درد معده شما ناشی از خوردن غذاهای بد هضم و نفخ آور رخ داده است. شب ها خیلی دیر غذا نمیخورم و معمولاً وعدههای غذایی کوچکی میخورم، بنابراین فکر نمیکنم این حالت به چیزی که میخورم ربطی داشته باشد. استرس همچنین باعث ایجاد تغییراتی در عادتهای غذایی و خوابتان میشود.

جراحی مینی بای پس معده ، با بستن میزان قابل ملاحظه ای از حجم معده ، میزان غذایی که معده می تواند در خود نگه دارد را محدود کرده و خالی شدن کیسه معده را به تاخیر می اندازد. پس از این جراحی ، غذا وارد برخی بخش های معده و روده کوچک که وظیفه جذب غذا را بر عهده دارند ، نخواهد شد. در صورتی که بعد از اسلیو معده ، مقوله بارداری توسط بیمار و همسر وی به درستی مدیریت شود ؛ احتمال بارداری مطمئن و سالم ، هرگز دور از انتظار نخواهد بود. حتی طبق تحقیقات انجام شده ؛ می توان اذعان داشت که بارداری بعد از عمل اسلیو برای سلامت مادر و جنین ، به مراتب بهتر از بارداری در زمان چاقی مفرط است. نفخ، دفع گاز، اسهال، یبوست، خستگی مفرط و درد شکم از علائم مصرف مواد گلوتن دار است. کدام مواد ضروری در ترمیم زخم معده اهمیت دارند؟ همچنین مواد غذایی که موجب تحریک و درد معده برای شما میشوند را از رژیم غذاییتان حذف نمایید. در این دوران باید مصرف قند به طور کامل از رژیم غذایی حذف شود. در صورتی که عدم کاهش وزن ، بیش از 4 هفته طول کشید ؛ باید با پزشک خود تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *