● چه کسی هلیکوباکتر می گیرد؟ در این حالت ، گاستریت عصبی ، که به آن سو dysهاضمه عملکردی نیز معروف است ، ایجاد می شود و اگرچه به عنوان ورم معده سنتی التهاب در معده ایجاد نمی کند ، اما علائم مشابه را نیز ایجاد می کند. پزشکان به طور قطع نمی دانند که چرا تنها تعدادی از افراد پس از ابتلا به میکروب معده، زخم معده و غیره می گیرند. گاستریت یا التهاب معده توصیف کننده شرایطی مختلف، اما با یک وجه مشترک می باشد: التهاب پوشش داخلی معده، التهاب گاستریت در بیشتر مواقع، در نتیجه عفونت باکتریایی زخم های معده ایجاد می شود. سن، زیرا دیواره معده، به طور طبیعی، با گذشت سن، ضعیف و نازک می شود. با کاهش میزان اسید آزاد شده در دستگاه گوارش، درد ناشی از ورم معده نیز کم شده و دیواره معده بهبود خواهد یافت. مقادیر زیادی غذاهای چرب مانند گوشت باعث می شود معده شما کندتر شود و این امر باعث نفخ یا ناراحتی نیز می شود. گاستریت فرسایشی، شایع ترین نوع این بیماری بوده و معمولا باعث التهاب زیادی نمی شود، اما می تواند منجر به خونریزی شده و زخم معده ایجاد کند. اگرچه ، گاستریت برای بیشتر افراد خیلی جدی نمی باشد و به سرعت با درمان بهبود می یابد.

این داروها، فلور گوارشی را کاهش داده و زخم های گوارشی را بهبود می بخشند، اما روی اسید معده تاثیری نداشته و اخیرا، از آن ها برای درمان این زخم ها استفاده نمی شود. اما گاستریت ناشی از H. pylori، به طور معمول، توسط آنتی بیوتیک ها درمان می شود. اگر این بیماری ناشی از NSAID ها یا داروهای دیگر باشد، اجتناب از آنها ممکن است علائم را کاهش داده و بیماری را بهبود ببخشد. این باکتری، دیواره پوششی معده را آلوده کرده و عفونت ناشی از آن ممکن است از طریق افراد، غذا و یا آب آلوده انتقال یابد. گاستریت حاد، معمولا با درمان بهبود می یابد. در نتیجه به دنبال انواع روش های درمان آن می گردند. در ضمن معمولا وقتی استرس داشته باشید، هوای بیشتری را خواهید بلعید. همچنین بهترین قرص برای اعصاب معده را خواهید شناخت. روغن نعنا که به شکل قرص مصرف میشود نتایج متفاوتی را نشان داده است.

این است که مردم اغلب معده عصبی را توصیف می کنند. در صورت بروز خونریزی زیاد ممکن است نیاز به بستری کردن وجود داشته باشد. درمان گاستریت بستگی به عامل خاص بروز آن دارد و ممکن است شامل تغییر در نحوه زندگی، مصرف دارو و یا در موارد بسیار نادر انجام جراحی برای درمان بیماری و یا حالت خاصی که منجر به ورم معده شده است، باشد. ضربه و آسیب، استفاده مداوم از یک مسکن خاص و نوشیدن بیش از حد الکل می تواند به ایجاد گاستریت کمک نماید. استفاده منظم از این مسکن ها و یا مصرف بیش از حد آن ها می تواند باعث کم شدن یک ماده ی کلیدی شود که از معده ی شما محافظت می کند. موز بهترین کار برای از بین بردن اسیدیته شیره معده است که التهاب را کاهش می دهد و پوشش معده را تقویت می کند. کار این پوشش محافظت از بدن در برابر اسیدی است که از معده ترشح میشود. ضعف در مخاط پوششی که از دیواره معده تان محافظت می کند، به آنزیم های گوارشی اجازه می دهد تا پوشش معده تان را تخریب کرده و آن را ملتهب سازند.

الکل میتواند پوشش معده را تحریک کرده و از بین ببرد. ورم معده یا گاستریت زمانی اتفاق می افتد که پوشش محافظتی معده ملتهب شود. سرعتتان را هنگام غذا خوردن کاهش دهید، سعی کنید زمانی که غذا میخورید تنها به خوردن فکر کنید. به هنگام آندوسکوپی امکان دارد تکه کوچکی از بافت از مخاط معده برداشته شود و برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شود. امکان دارد سایر داروها مثل داروهای بهبود دهنده زخم نیز تجویز شوند. سیگار در عین حال اسید معده را افزایش میدهد، بهبود معده را به تاخیر میاندازد و یکی از فاکتورهای مهم خطرزا در ابتلا به سرطان معده است. در عوض می توانید از مسکنهای حاوی استامینوفن مصرف کنید. برای ناراحتی و درد خفیف میتوان از داروهای خنثیکننده اسید یا استامینوفن استفاده کرد اما از آسپیرین استفاده نکنید. در مجموع باید دستگاه گوارش را سالم نگه داشت که در این زمینه میتوان از توصیههای پزشکان کمک گرفت. در روز اول حمله ورم معده غذاهای جامد نخورید. بیماریهای مختلفی که باعث ایجاد درد حاد شکمی میشوند، معمولاً با علائم دیگری همراه هستند و طی چند ساعت تا چند روز بروز مییابند. بیماری کرون می تواند در هر نقطه از دستگاه گوارش، از دهان تا مقعد، التهاب ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *